Egypt - Sharm El Sheikh, Taba a Káhira - recenze hotelů

Egypt mne vždy lákal, a to nejenom svou historií a památkami, ale také Rudým mořem, které omývá zejména východní břehy Egypta. Díky nabídce od cestovní kanceláře Siam Travel jsem se mohla do Egypta konečně podívat, a to v termínu od 24. září do 2. října 2008. A právě z této mé „služební dovolené“ jsem pro vás připravila následující recenzi. Dovolte mi tedy, abych vám trochu přiblížila tuto mystickou zemi tak, jak jsem ji na podzim roku 2008 měla možnost poznat já.

Egypt - cesta

Do Egypta jsem letěla pravidelnou linkou s ČSA, a to přímým letem do Káhiry. Letadlo bylo velké, stevardi hovořili česky a nabídka jídla a nápojů byla kvalitní. Doba letu z Prahy do Káhiry trvala cca 3 hodiny a 45 minut. Letiště v Káhiře je na zdejší poměry moderní a odbavení netrvalo dlouho. Doporučuje se mít vyřízené vízum ještě před odletem, ale já ho neměla a na letišti jsem ho dostala naprosto bez problémů.

Egypt - hlavní město Káhira

Hlavní město Káhira má skoro 20,5 milionů obyvatel a tomu odpovídá i velikost města. Vzhledem k počtu obyvatel trpí město na časté dopravní zácpy a vzdálenost z jednoho místa na druhé je poměrně veliká. Ve městě je možné vybrat si z nepřeberného množství hotelů jen podle toho, co vám bude vyhovovat. Káhira nabízí možnosti výletů do okolních míst, jako jsou jedny z prvních pyramid v Sakkaře nebo třeba pyramidy v Gíze. Za poznáváním můžete vyrazit do muzea, které by asi nikdo neměl vynechat. Navštívit Káhiru a vynechat pyramidy s muzeem je jako být v Praze a nejít na pražský hrad. Ovzduší ve městě je prašné a většinou i zastřené smogem. To je způsobeno velkým počtem automobilů. Vyrazit můžete do restaurací na lodích na řece Nil, kde můžete ochutnat místní kulinářské speciality. Na místě, kde se dnes nachází současná Káhira, v minulosti existovalo několik osídlení. Káhiru, kterou známe dnes, známe až od roku 969. Místní obyvatelstvo nazývá město jako Masr nebo Misr. Misr je také název pro celý Egypt. Je zde velká řada univerzit. Nejstarší je Al Azhar a k novějším patří American University. Na západním břehu Nilu ve směru od Midan Tahrir (Egyptské muzeum) ke Gíze se nachází i Káhirská zoo. Tu jsem nenavštívila, a jak jsem slyšela a četla, není prý moc o co stát a návštěva této zoo se doporučuje jen pro otrlé povahy. Pokud jste z ligy pro ochranu zvířat, není asi místní zoo to pravé místo k návštěvě. Co se týče nočního života v Káhiře, tak z pohledu turistického se nabízí možnost vyrazit - samozřejmě s průvodcem - na večerní představení světel a hudby k pyramidám nebo do některé restaurace či baru, kterých tu je opravdu velké množství. V Káhiře chodí ženy zahaleny.

Egypt - Káhira Egypt - Káhira Egypt - Káhira Egypt - Káhira Egypt - Káhira Egypt - Káhira Egypt - Káhira Egypt - Káhira Egypt - Káhira Egypt - Káhira Egypt - Káhira

Egypt - exotická dovolená, katalog zájezdů

Egypt, Káhira - Gíza - Hotel Zoser*****

Hotel Zoser leží kousek od pyramid v Gíze a jedná se o 5* hotel. K dispozici jsou tři druhy pokojů. Standardní dvoulůžkové pokoje s výhledem do ulice, pokoje superior s výhledem na pyramidy a superior deluxe s výhledem na bazén. My jsme byli ubytováni v pokojích superior deluxe s výhledem na bazén. Součástí vybavení těchto pokojů byla klimatizace, vysoušeč vlasů, trezor, koupelna s vanou, WC a balkon. K hotelu patří obchodní arkáda, směnárna, klasická restaurace a exotická restaurace. Snídaně formou bufetu byly podávané v hlavní restauraci. Posnídat bylo možné i u bazénu. Výběr jídla byl dobrý. Salámy, sýry – jak tvrdé tak mazací, jogurty, vajíčka natvrdo, omelety, zelenina, džusy, káva, čaj. K obědu bylo možné si objednat jídlo z evropského jídelníčku, ale za příplatek. Hotel dle mého názoru odpovídá hodnocení 5* a mohu jej doporučit. Jediným negativním prvkem byl hluk, který připomínal hučení klimatizace, i když byla vypnutá. To ale připisuji tomu, že jsme byli takřka v centru Káhiry naproti obchodnímu centru. K pyramidám není daleko a před hotelem bylo snadné si vzít taxi.

Egypt – Káhira – Hotel Zoser Egypt – Káhira – Hotel Zoser Egypt – Káhira – Hotel Zoser Egypt – Káhira – Hotel Zoser Egypt – Káhira – Hotel Zoser Egypt – Káhira – Hotel Zoser Egypt – Káhira – Hotel Zoser Egypt – Káhira – Hotel Zoser Egypt – Káhira – Hotel Zoser Egypt – Káhira – Hotel Zoser Egypt – Káhira – Hotel Zoser Egypt – Káhira – Hotel Zoser Egypt – Káhira – Hotel Zoser Egypt – Káhira – Hotel Zoser Egypt – Káhira – Hotel Zoser Egypt – Káhira – Hotel Zoser Egypt – Káhira – Hotel Zoser Egypt – Káhira – Hotel Zoser Egypt – Káhira – Hotel Zoser

Egypt - Sinaj

Sinajský poloostrov je trojúhelníkového tvaru, na západě jej ohraničuje Suezský průplav, na východě egyptsko–izraelská hranice. V roce 1967 toto území vybojoval Izrael a od roku 1982 náleží Sinaj Egyptu. Na většině plochy o rozloze 61 200 km2 se nachází poušť. Faraonové tu těžili zlato, měď a tyrkysy. Je jedinou částí Egypta ležící v Asii. Vznikl před 30 miliony lety, kdy se Arábie začala vzdalovat od Afriky. Průrva, která tak vznikla, se naplnila vodou ze sousedního oceánu a vzniklo Rudé moře.

Egypt - Rudé moře a žraloci

Rudé moře patří mezi jedno z nejbohatších a nejkrásnějších moří světa a pobyt na tomto pobřeží Afriky skýtá nejednu nabídku zábavy – ať už se jedná o možnost vyjet do Káhiry podívat se na pyramidy a do muzea za památkami, anebo celé hodiny šnorchlovat či se zajít pobavit do centra nebo si vyjet na motokárách do pouště. Rudé moře je 2 000 km dlouhé a 350 km široké. Rozloha Rudého moře je asi 450 000 km2. Maximální hloubka je uváděna 3 039 m. V době rozmnožování červených řas získává rudé moře červenou barvu. Od toho je pravděpodobně odvozen název „Rudé moře“. Je jedno z nejseverněji položených korálových moří na Zemi a díky vzdálenosti patří k nejnavštěvovanějším. Na Sharm El Sheikhu patří mezi nejlepší místa pro potápění korálové útesy Shark Reff a Yolanda Reff, a také místa v národním parku Ras Mohamed. Taktéž potápění u ostrova Tiran stojí za vyzkoušení. V Rudém moři se můžete setkat i se žralokem, a to asi nejvíce s druhem Triaenodon obesus - česky obecně: bělocípý útesový žralok. Běžná průměrná velikost tohoto žraloka je 110 cm a maximálně může dosahovat 200 cm. Výskyt v moři je od 8 m až po 40 m. Jedná se o malý a štíhlý neagresivní druh žraloka, ve dne je vidět odpočívat na dně moře a aktivní je až v noci. V Rudém moři může být viděn kdekoliv od severu až po jih.

Egypt - Sharm El Sheikh

Bezpochyby jedna z nejlepších a nejatraktivnějších potápěčských lokalit na světě. Původně malá rybářská vesnička se změnila ve velké a moderní letovisko, které nabízí klientům vše na co si jen vzpomenou. Mimo výborného potápění zde naleznete golfové hřiště a také nabídku windsurfingu. Je možnost vyjet džípem nebo na motokárách do pouště či na velbloudech do beduínské vesnice. Turistické centrum Nama Bay s hotely a potápěčskými centry se nachází cca 7 km od města Sharm El Sheikh. V Nama Bay je bezpočet barů, obchodů a restaurací. Není zde problém nakoupit suvenýry, nakoupit vybavení na šnorchlování, boty do vody, léky na tzv. Faraonovu pomstu a cokoliv dalšího. Bavit se můžete dlouho do noci a zakončit návštěvu centra diskotékou. Letovisko má své vlastní letiště.

Egypt – Sharm El Sheikh Egypt – Sharm El Sheikh

Egypt, Sharm El Sheikh - exotická pobytová dovolená, katalog zájezdů

Egypt - Sharm El Sheikh, Ras Om El Seid - Hotel Park Inn****

Tento nově postavený hotel se nachází 8 km od letiště v Sharm El Sheikhu, 15 km od centra Neama Bay. Zde jsme byli ubytováni několik dní. Hotel se skládá z řady dvoupatrových budov, kde je celkem 401 stylově zařízených pokojů. K vybavení hotelu patří recepce, 2 restaurace, směnárna, 5 barů včetně baru u bazénu a na pláži. 2 bazény, velký aquapark – 31 skluzavek, 7 bazénů (v jednom z nich se každých 30 minut pouští umělé vlny). Fitness, jacuzzi, parní lázně, sauna, plážový volejbal a fotbal. Hotel má obchodní arkádu, centrum plné restaurací a barů a nejdete zde i lékárnu. Pokoje prostorné, vybaveny balkonem nebo terasou. Individuálně ovladatelná klimatizace, SAT/TV, minibar za poplatek, malá lednička. Koupelna s vanou, WC a vysoušečem vlasů. V chodbičce velká skříň na oblečení, stolek se zrcadlem na líčení. Postele byly hodně široké, podle odhadu o rozměru cca 120 x 200 cm. V hotelu byl program all inclusive, zahrnoval plnou penzi formou bufetu, lehké občerstvení během dne, místní alkoholické a nealkoholické nápoje od 10:00 hod do 24:00 hod. Další konzumace v pozdních hodinách byla možná za poplatek. Strava byla opravdu pestrá. Každý by si jistě vybral. Na snídani byla každý den jak studená jídla, tak i teplá jídla. Spousta zeleniny po celý den. K pití džusy, káva, čaje atd. K obědu byl vždy velký výběr masa, příloh a zeleniny. Každý den nabídka dvou druhů polévek. Na večeři bylo vždy něco speciálního. Například vynikající gyros. Obsluha byla perfektní, okamžitě sklízeli ze stolu, vše udržovali čisté. Hotelový komplex je od pláže vzdálen cca 500 metrů. Na pláž se dostanete pěšky, což trvá asi 5 minut, a je to příjemná procházka. Bylo možné na ní dojet také zdarma hotelovým minibusem. Ten jezdil cca každých 20 minut. Vzhledem k tomu, že je v moři korálové podloží, doporučuji boty do vody. Na některých úsecích pláže byl vstup písčitý, což jsou místa vhodná pro děti. Pro přístup do hloubky se dalo použít přilehlé molo, u kterého je nádherný korálový útes, kde jsme mohli pozorovat rybičky. Na vše dohlížel tzv. plavčík, který korigoval plavce v moři, aby se nikomu nic nestalo. Při přílivu se dalo pohodlně ležet v moři a vyhřívat se. Při odlivu moře hodně ustoupilo a pak se dalo koupat jen z mola. Rozhodně tento hotel hodnotím velice kladně. Pokoje byly prostorné, pěkně zařízené, vše bylo čisté a uklizené. Služby byly na dobré úrovni, jídlo chutné a v dostatečném množství. Tento 4* hotel bych doporučila v podstatě všem.

Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Park Inn Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Park Inn Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Park Inn Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Park Inn Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Park Inn Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Park Inn Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Park Inn Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Park Inn Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Park Inn Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Park Inn Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Park Inn Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Park Inn Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Park Inn Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Park Inn Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Park Inn Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Park Inn Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Park Inn Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Park Inn Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Park Inn Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Park Inn Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Park Inn Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Park Inn

Egypt - Sharm El Sheikh, Nabq Bay - Hotel Rehana Sharm Resort****

Nový hotel, ležící asi 7 kilometrů severně od mezinárodního letiště v Sharm El Sheiku. Vzhledem k tomu, že se jedná o novější hotel, byl v době mého pobytu (na podzim 2008) stále ve výstavbě, a tak zde v době naší „inspekce“ stále probíhaly stavební práce. Příliš to však nezasahovalo do pohodlí klientů. Nově zde budovali některé vzdálenější bloky od moře a dvoupatrové suit apartmány s vlastním bazénem přímo u moře. Hotelovým hostům byla k dispozici recepce, hlavní restaurace, italská, rybí a orientální restaurace, dále lobby bar. V komplexu je několik bazénů, v jednom z nich jsou tobogány a dětský bazén. Ve velkém bazénu jsou pro klienty k dispozici lehátka. V areálu naleznete tenisová hřiště a billiárd, saunu, kadeřníka a obchodní arkádu. Stravování bylo formou all inclusive. Snídaně, obědy a večeře byly podávány v hlavní jídelně. Alkoholické a nealkoholické nápoje byly k dispozici i v lobby baru a u baru na pláži. Standardní pokoje měly moc hezké vybavení, velké postele. Na pokojích byla lednička, individuálně ovladatelná klimatizace, koupelna s vanou a WC, vysoušeč vlasů. Pláž písčitá s pozvolným vstupem do moře, i zde doporučuji boty do vody. Do hloubky se dalo jít jen přes molo. Při odlivu moře hodně ustupovalo a nedalo se skoro koupat. Jinak dle mého soudu má tento hotel krásné pokoje a hezký areál. Služby byly na dobré úrovni. Jak jsem již uvedla, na podzim 2008 zde probíhaly stavební práce, v důsledku čehož byl problém s kanalizací. V hotelu to zrovna nepříjemně zapáchalo. Ale to byl pravděpodobně důsledek aktuálních stavebních prací. Pláže zde nevnímám jako nejhezčí z těch, co jsem měla možnost vidět. A díky velkému množství korálového podloží nehodnotím zdejší pláž jako příliš vhodnou pro děti.

Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Rehana Sharm Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Rehana Sharm Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Rehana Sharm Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Rehana Sharm Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Rehana Sharm Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Rehana Sharm Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Rehana Sharm Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Rehana Sharm Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Rehana Sharm Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Rehana Sharm Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Rehana Sharm Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Rehana Sharm Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Rehana Sharm Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Rehana Sharm Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Rehana Sharm Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Rehana Sharm Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Rehana Sharm Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Rehana Sharm Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Rehana Sharm Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Rehana Sharm Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Rehana Sharm Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Rehana Sharm Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Rehana Sharm Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Rehana Sharm Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Rehana Sharm Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Rehana Sharm Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Rehana Sharm Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Rehana Sharm Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Rehana Sharm Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Rehana Sharm Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Rehana Sharm Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Rehana Sharm Resort

Egypt - Sharm El Sheikh, Nabq Bay - Hotel Laguna Vista Beach Resort****+

Jeden z nejkrásnějších a nejluxusnějších hotelů, které jsem na podzim 2008 navštívila. Celý resort je postaven v karibském stylu, a tak na vás padne pocit, že nejste na Sharmu, ale někde v Dominikánské republice. Impozantní je nádherná vstupní hala, které vévodí kamenné sloupy vysoké až ke stropu, kde vysedávají holubi. V hotelu byla pro hosty k dispozici recepce, směnárna, 2 restaurace, 4 bary - z toho jeden vnitřní, dva u bazénu a jeden na pláži. V hotelu je 14 bazénů s vodním kanálem. Jeden vnitřní a jeden vyhřívaný. Bazén s jacuzzi. V areálu se nachází obchodní arkáda, minimarket, butiky, fitness, biliár, plážový volejbal, stolní tenis, 4 tenisové kurty, squash. Lehátka, slunečníky a ručníky na pláži u bazénu byly zdarma. Za poplatek nabízeli masáže a saunu. Ubytování bylo zajištěno v několika typech pokojích. V nabídce byly standardní pokoje typu VO v hlavní budově. Pokoje byly moderně zařízené s příslušenstvím, klimatizací, TV–SAT, fénem, telefonem a trezorem zdarma. Balkon nebo terasa. Dále měli k dispozici pokoje typu VB, z nichž je přímý vstup do soukromého bazénu. Tyto pokoje byly na vyžádání a za příplatek. Superior pokoje VB byly v přízemí dvoupatrové vilky, kde klienti mohli přímo z terasy vstoupit do privátního bazénu, který je společný pro dva pokoje vedle sebe. Standardní vilky VIL jsou umístěny po celém areálu, jde o přízemní bungalovy s francouzskou terasou. Vilky typu Duplex – dvoupatrové bungalovy s pokoji v přízemí a v prvním patře, jsou vhodné například pro rodiny. Tento typ vilek byl také na vyžádání a za příplatek. Dále je zde několik apartmánů různých typů – junior suit, rodinné pokoje až po královské a prezidentské apartmá s vlastními bazény. Vše na vyžádání a také za příplatek. Stravování bylo formou all inclusive a zahrnovalo tedy plnou penzi formou bufetu, nealkoholické a alkoholické nápoje místní výroby, kávu, čaj, snack, zmrzlinu pro děti. Hotel má vlastní písečnou pláž s velice pozvolným vstupem do moře. Písčité dno a mělké moře se táhne až k hraně korálového útesu asi 800 m od břehu, za nímž pak začíná otevřené moře. Moře je tedy ideální pro neplavce a pro malé děti. Na své si zde přijdou i vyznavači šnorchlování. Celý areál byl opravdu krásný a tento hotel mohu doporučit i náročnějším klientům, kteří touží po luxusnější dovolené. Taktéž ho doporučuji rodinám s malými dětmi. Hotel bych hodnotila kvalitou spíše jako 5*.

Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Laguna Vista Beach Resort

Egypt - Sharm El Sheikh, Nabq Bay - Hotel Hauza Beach****

Moc hezký a sympatický hotel - postavený v núbijském stylu - se nachází v oblasti Nabq Bay přímo u krásné písčité pláže, která navazuje na hotelovou zahradu. Centrum Nabq Bay je vzdáleno asi 15 km a na letiště je to 15 minut. Hotelovým hostům byla k dispozici recepce, směnárna, lobby bar, hlavní restaurace, kavárna, rybí restaurace Tiran s výhledem na moře, dále indická restaurace a la carte, pizza bar na pláži a bar u bazénu. Ve velké zahradě bylo rozmístěno celkem 37 dvoupatrových vilek s pokoji a suity. Celému hotelu dominuje kaskádovitý pětiúrovňový bazén s třemi tobogány a vodopádem. V průchodu pod bazény jsou terária, kde měli hady, želvičky atd. Uprostřed komplexu se pak nachází ještě velký bazén s terasou, lehátky a slunečníky. V bazénu bar. K dispozici byly ručníky zdarma. Pro děti pak bazén, hřiště, miniclub, mini zoo. V zoo měli morčata, pštrosy, želvy, poníka atd. V hotelu jsou dva typy pokojů. Standardní a superior za příplatek. Pokoje byly pěkně a vkusně zařízené s možností až dvou přistýlek pro děti. K vybavení patří individuálně ovladatelná klimatizace, telefon, fén, varná konvice, TV–SAT, trezor za poplatek. Pokoje v přízemí mají terasu. Pokoje v patře s balkonem a výhledem na bazén nebo do zahrady. Pokoje s výhledem na moře byly za příplatek a na vyžádání. Na vyžádání bylo možné zajistit i rodinné pokoje – dvě ložnice a jedna koupelna, suit – jeden prostorný pokoj s velkou koupelnou nebo jen klasicky propojené pokoje. V hotelu fungoval program all inclusive, zahrnoval plnou penzi, snídaně, obědy, večeře, nealkoholické a alkoholické nápoje místní výroby. V baru u bazénu bylo all inclusive 24 hodin denně. All inclusive zahrnovalo též pizzu a kávu. V hotelu probíhaly animace jak pro malé tak pro velké. Pláž je jedna z nejhezčích co jsem na Sharm El Sheiku viděla. Písčitá s pozvolným vstupem do moře. Korály byly až dále od břehu, což je vhodné pro malé děti a neplavce. Do hloubky se dalo dostat přes molo, které vede až ke korálovému útesu, kde se dalo krásně šnorchlovat. Hotel Hauza Beach se mi moc líbil a dle mého názoru odpovídá kategorii 4*. Je dobrou volbou jak pro páry, které chtějí romantickou dovolenou, tak pro rodiny s malými dětmi.

Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Hauza Beach

Egypt - Sharm El Sheikh, Ras Nosrani Bay - Hotel Baron Resort*****+

Baron Resort je velice luxusní a rozsáhlý hotelový komplex umístěný v klidnější části Ras Nosrani Bay, a to přímo u písčité pláže s výhledem na protilehlý ostrov Tiran. Do centra je to z hotelu cca 15 km a několikrát za den šlo využít autobusovou dopravu spojení z hotelu. Doprava byla za poplatek. Klientům k dispozici vstupní hala s recepcí, směnárna a bar. Uprostřed komplexu se nachází zahrada s velkým bazénem. Bazén je prý přes zimu vyhříván. V resortu je italská, rybí, orientální a indická restaurace a la carte. Dále zde byla kavárna, bary, diskotéky, dětské hřiště, miniklub, internet a WI–FI, bankomat, obchody se suvenýry, lékárna a lékařská služba. V hotelu k dispozici pěkné, prostorné a moderně zařízené pokoje s možností až dvou přistýlek. K vybavení patří klimatizace, TV–SAT, telefon, fén na vlasy, trezor, minibar, balkon nebo terasa s výhledem na bazén do zahrady nebo do okolí. Pokoje s výhledem na moře byly na vyžádání a za příplatek. V hotelu Baron Resort bylo možné zařídit i rodinné pokoje na vyžádání. Stravování bylo formou all inclusive, ale bylo možné dokoupit i ultra all inclusive. K hotelu patří krásná 600 m dlouhá pláž s korálovým podložím. Doporučuji tedy boty do vody. Pro plavání a šnorchlování lze využít 145 m dlouhé molo, které vede za korálový útes na otevřené moře. Tento hotel bych rozhodně doporučila pro náročnější klienty, kteří vyhledávají dovolenou v klidnějším prostředí s možností dobrého potápění a šnorchlování. Stejně tak je tento resort vzhledem k úrovni služeb vhodný pro rodiny s dětmi. Dle mého názoru se jedná o jeden z nejlepších hotelů na Sharm El Sheikhu.

Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Baron Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Baron Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Baron Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Baron Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Baron Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Baron Resort Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Baron Resort

Egypt - Sharm El Sheikh, Ras Om El Seid - Hotel Shores Aloha****

Pěkný a rozlehlý hotelový komplex, který leží vedle svého o třídu vyššího hotelu Shores Amphoras****+. Je umístěn na klidnějším místě přímo u písčité pláže s nádherným korálovým útesem s výhledem na ostrov Tiran asi 4 km od Starého města. Do centra Naama Bay je hotel vzdálen cca 7 km a 3x denně tam zdarma jezdil hotelový minibus. Transfer z letiště do tohoto hotelu trval cca 35 minut. K vybavení hotelu patří hala s recepcí, internetový koutek - byl zde jen jeden počítač, směnárna, dále hlavní restaurace, rybí restaurace, kavárna, bar, bar na pláži a bar u bazénu. Uprostřed komplexu se nachází velký bazén s oddělenou částí pro děti. 2x denně se v bazénu cvičil v rámci all inclusive vodní aerobic. Dětská část bazénu by měla být v zimě vyhřívaná. V resortu byla posilovna, billiard, stolní tenis, sauna a masáže. Ubytování nabízí ve zhruba 20 dvoupatrových vilkách rozmístěných po celém areálu. Pokoje vkusně ale jednoduše zařízeny, s klimatizací, telefonem, TV–SAT, fénem, minibarem a trezorem. Pokoje pro 2+2 měly francouzská okna, ale neměly balkon. Ostatní ubytování bylo sice menších rozměrů, ale s balkonem nebo terasou. Na vyžádání a za přípatek bylo možné zajistit pokoje s výhledem na moře. Strava byla formou all inclusive, zahrnovala tedy plnou penzi bufetovým způsobem. Alkoholické a nealkoholické nápoje v rámci all inclusive zdarma. Dále káva, čaj, snack. Přímo u hotelu se nachází kaskádovitá písčitá pláž s lehátky a slunečníky. Vstup do moře byl ovšem možný vzhledem k poloze jen přes molo. Všude u břehu korály, přes které nebyl vstup možný, neboť byly chráněny. Ze břehu však bylo možné pohodlně pozorovat množství rybiček, které se připlavaly najíst ke korálům u břehu. Hotel na mě působil romantickým dojmem, lákal k nočním procházkám po pláži, ale též po procházce po areálu. Velkým plusem je poloha přímo u moře, výborný korálový útes a romantika tohoto menšího hotelu. Mezi mínusy bych řadila vstup do moře - nevhodný pro neplavce, děti a osoby s pohybovými potížemi. V době mého pobytu byl menší výběr jídel a pomalejší obsluha (nesklízeli použité nádobí ze stolu). Hotel prý bývá převážně navštěvován italskou klientelou, a tak to podle toho i vypadalo. Animační programy byly jen v italštině a na pláži pokřikoval italský animátor celý den do mikrofonu. Do toho hrála italská muzika a k večeři bylo možné si dát spaghetti bolognese. Pozitivně jsem hodnotila výběr jídel pro osoby se zažívacími potížemi - vše bylo vařené v páře. Hotel bych doporučila spíše méně náročným a mladším klientům, kteří se chtějí bavit, prožít romantiku na pláži, dobře si zašnorchlovat nebo těm, kteří se domluví italsky nebo si chtějí italštinu procvičit. Hotel bych hodnotila spíše jako 3*+.

Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Shores Aloha Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Shores Aloha Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Shores Aloha Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Shores Aloha Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Shores Aloha Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Shores Aloha Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Shores Aloha Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Shores Aloha Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Shores Aloha Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Shores Aloha Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Shores Aloha Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Shores Aloha Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Shores Aloha Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Shores Aloha Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Shores Aloha Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Shores Aloha Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Shores Aloha Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Shores Aloha Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Shores Aloha Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Shores Aloha Egypt – Sharm El Sheikh – Hotel Shores Aloha

Egypt - Sharm El Sheikh, Ras Om El Seid - Hotel Shores Amphoras****+

Jedná se o sesterský hotel hotelu Shores Aloha. Komplex je to rozsáhlý, a má svoji vlastní soukromou pláž se vstupem do moře i přes písčité dno. Na pláž Amphoras se jako klienti hotelu Aloha bohužel nedostanete (tedy za mého pobytu to nebylo možné), protože vás tam hlídači nepustí. Hotel Amphoras je tak o 1* vyšší kategorie a je to znát již ve vstupní hale. Hotelovým hostům byla k dispozici hala s recepcí, směnárna s lobby barem, obchodní arkáda, lékárna a obchůdek se suvenýry. Dále restaurace, kavárna, bar u bazénu a na pláži. Italská a rybí restaurace a la carte. Ubytování bylo zajištěno ve dvoupatrových bungalovech rozmístěných po celém komplexu. Dvoulůžkové pokoje s možností až dvou přistýlek měly individuálně ovladatelnou klimatizaci, telefon, TV–SAT, fén, trezor, minibar, terasu s výhledem na bazén nebo do okolí. Pokoje s výhledem na moře byly na vyžádání a za příplatek. Stravování bylo all inclusive - tj. snídaně, obědy, večeře, odpolední snack, alkoholické a nealkoholické nápoje během celého dne. Pro potápění a šnorchlování bylo možné využít hotelové molo.

Egypt - Sharm El Sheikh , Nabq Bay - Hotel Radisson SAS*****

Velice luxusní hotel, patřící do řetězce hotelů Radisson, leží přímo na písčité pláži s korálovým podložím v oblasti Nabq Bay. Tento hotel jsem měla možnost jen krátce „proběhnout“, jelikož v něm nebyla naplánována inspekce. Vzhledem k tomu, že jsem bydlela naproti v hotelu Park Inn****, vydala jsem se alespoň jednou v noci na pláž před tento hotel, abych ho mohla trošku popsat. Celý areál byl velice hlídán, a tak byl problém se do hotelu dostat, pokud nejste přímo z Radissonu, a máte tedy jiné pásky. Hotel je opravdu rozsáhlý a ubytování je rozmístěno do bungalovů rozsetých ve velké krásné zahradě. Bylo zde hodně barů, restaurací a bazénů. Ubytovat se dalo i přímo na pláži v tzv. mořských vilkách. Pravděpodobně na vyžádání. Pláž hotelu Radisson je krásná s pozvolným vstupem do moře s korálovým podložím. Pro šnorchlování a potápění zde bylo molo, které vedlo ke korálovému útesu s množstvím ryb. Molo bylo přímo hotelového resortu a nikoho jiného na něj nepustili. Jak jsem měla možnost hotel zhlédnout, jedná se o krásný a luxusní komplex, vhodný jak pro rodiny s dětmi, tak i pro mladé. Nedaleko hotelu je centrum, kde je množství restaurací, barů a obchodů se suvenýry.

Výlet z Sharm El Sheiku lodí s proskleným dnem

Výlet je vhodný hlavně pro ty, kteří nemohou nebo nechtějí šnorchlovat, nebo pro lidi s pohybovými potížemi, pro děti a pro všechny, kteří se chtějí „zasucha“ podívat do podmořského světa. Cena za výlet byla okolo 20 USD a ponor trval asi 1 hodinu. Hloubka ponoru ovšem nebyla velká - okolo 2 až 3 metrů. Vše jsme mohli pohodlně sledovat přes sklo ze sedátka a fotit. Nevýhodnou bylo, že sklo pohlcuje barvu, a tak nevynikla nádherná barva korálů a ryb.

Egypt – výlet z Sharm El Sheiku lodí s proskleným dnem Egypt – výlet z Sharm El Sheiku lodí s proskleným dnem Egypt – výlet z Sharm El Sheiku lodí s proskleným dnem Egypt – výlet z Sharm El Sheiku lodí s proskleným dnem Egypt – výlet z Sharm El Sheiku lodí s proskleným dnem Egypt – výlet z Sharm El Sheiku lodí s proskleným dnem Egypt – výlet z Sharm El Sheiku lodí s proskleným dnem Egypt – výlet z Sharm El Sheiku lodí s proskleným dnem Egypt – výlet z Sharm El Sheiku lodí s proskleným dnem Egypt – výlet z Sharm El Sheiku lodí s proskleným dnem Egypt – výlet z Sharm El Sheiku lodí s proskleným dnem Egypt – výlet z Sharm El Sheiku lodí s proskleným dnem Egypt – výlet z Sharm El Sheiku lodí s proskleným dnem Egypt – výlet z Sharm El Sheiku lodí s proskleným dnem Egypt – výlet z Sharm El Sheiku lodí s proskleným dnem

Egypt - Dahab

Jméno města Dahab znamená „zlatý“ a jeho obyvatelé ho tak pojmenovali kvůli zlatavě zbarvenému pobřežnímu písku. Oblast Dahabu se táhne přes širokou skalnato-písčitou rovinu až k Wedi Nasab, kde se objevují malé oázy, kdysi obývané beduíny. Ještě jedna malá beduínská vesnice leží cca 75 km od Sharm El Sheikhu a je jen pár minut vzdálena od hotelů a laguny. Dostat se k ní bylo možné taxíkem. V centru beduínské vesnice byly bary, restaurace a obchody. Dahab je taktéž proslaven svými skvělými potápěčskými lokalitami a potápěčskými tábory. Najdete zde jak luxusní tak i levnější hotely.

Egypt, Dahab - exotická pobytová dovolená, katalog zájezdů

Egypt - Taba

Taba je vyhledávaná především jakožto hraniční město a rušný přechod do sousedního Izraele. Díky své poloze nabízí pohled na své sousedy – tedy na Jordánsko a Saudskou Arábii. Taba je tak výhodným výchozím bodem pro výlety do těchto sousedních zemí. Pobřeží mezi Tabou a Nuweibou je známo díky křišťálově čisté vodě - jako Red sea riviera. Taba je vzdálena cca 185 km severně od Sharm El Sheikhu a prapůvodně to byla jen beduínská vesnice. Turistická oblast s vysoce komfortními hotely se nachází jižně od města a v blízkosti jsou i golfová hřiště. V Tabě nehledejte jen luxusní hotelové resorty. Po cestě jsem tam viděla i kempy, které lákají svým romantickým zjevem a nádhernými plážemi. Ty byly dokonce ještě krásnější než pláže u hotelů, které jsem měla možnost navštívit. Krása této destinace se odráží ve vysokých horách, které lemují pobřeží. Tabu doporučuji především těm, kteří mají zájem navštívit sousední Izrael – Petru nebo těm, kteří chtějí klid a odpočinek. Rušný život a bujaré veselí až do rána zde k nalezení nebylo.

Egypt - Taba - skály Egypt - Taba - skály Egypt - Taba - skály Egypt - Taba - skály Egypt - Taba - skály Egypt - Taba - skály Egypt - Taba - skály Egypt - Taba - skály Egypt - Taba - skály

Egypt, Taba - exotická pobytová dovolená, katalog zájezdů

Egypt, Taba - Hotel Solymar Sea Star Taba****

Tento hotelový komplex s klidnou a pohodovou atmosférou se nachází asi 250 m od krásné písčité pláže s pozvolným vstupem do moře. Do centra Taby je to 10 km a transfer z letiště trval asi 30 minut. K vybavení hotelu patří vstupní hala s recepcí a lobby barem. Restaurace italská a rybí, steak house a la carte, kavárna, pub, bar u bazénu, bar na pláži a na recepci. Uprostřed hotelu se nachází dva velké bazény. Jeden přes zimu vyhřívaný. Terasa na opalování, dětský bazén. K hotelovému komplexu patří travnaté fotbalové hřiště a kurty na tenis. Pěkně a účelně zařízené pokoje s příslušenstvím s individuálně ovladatelnou klimatizaci, telefonem, TV–SAT, fénem a trezorem zdarma. Dále pak minibar a balkon s výhledem na bazén, do zahrady nebo do okolí. Stravování bylo zajištěno formou all inclusive a mimo jiné zahrnovalo plnou penzi bufetovým způsobem, nealkoholické a alkoholické nápoje, snack, kávu a zmrzlinu pro děti. V rámci all inclusive byla hostům k dispozici posilovna a tenisový kurt. Hotel pořádal animační programy a diskotéky. Hotel bych hodnotila spíše jako 3*+ a doporučuji jej spíše jen nenáročným klientům, kteří vyhledávají klidnější dovolenou. Vstup do moře zde byl písčitý, což je vhodné zejména pro děti.

Egypt – Taba - Hotel Solymar Sea Star Taba Egypt – Taba - Hotel Solymar Sea Star Taba Egypt – Taba - Hotel Solymar Sea Star Taba Egypt – Taba - Hotel Solymar Sea Star Taba Egypt – Taba - Hotel Solymar Sea Star Taba Egypt – Taba - Hotel Solymar Sea Star Taba Egypt – Taba - Hotel Solymar Sea Star Taba Egypt – Taba - Hotel Solymar Sea Star Taba Egypt – Taba - Hotel Solymar Sea Star Taba Egypt – Taba - Hotel Solymar Sea Star Taba Egypt – Taba - Hotel Solymar Sea Star Taba Egypt – Taba - Hotel Solymar Sea Star Taba Egypt – Taba - Hotel Solymar Sea Star Taba Egypt – Taba - Hotel Solymar Sea Star Taba Egypt – Taba - Hotel Solymar Sea Star Taba Egypt – Taba - Hotel Solymar Sea Star Taba Egypt – Taba - Hotel Solymar Sea Star Taba Egypt – Taba - Hotel Solymar Sea Star Taba Egypt – Taba - Hotel Solymar Sea Star Taba Egypt – Taba - Hotel Solymar Sea Star Taba Egypt – Taba - Hotel Solymar Sea Star Taba

Egypt, Taba - Hotel Radisson SAS Taba*****

Velice rozlehlý hotelový komplex, patřící do řetězce slavné hotelové sítě, je v Tabě umístěn přímo na písčité pláži v klidném prostředí s výhledem na neuvěřitelně krásné skály v pozadí. Do centra Taby jsme se mohli dostat hotelovým minibusem, a bylo to asi 24 km. Od letiště je resort vzdálen asi 40 minut jízdy autobusem. K vybavení patří hala s recepcí, směnárna a lobby bar. Dále byla k dispozici italská restaurace a la carte, kavárna a internet s možností WI–FI. Bary u bazénu a na pláži. Byl zde i pool bar. Pokoje jsou umístěny ve vilkách po celém hotelovém komplexu. Pokoje byly pěkně a moderně zařízené, s možností jedné přistýlky, s klimatizací, telefonem, TV-SAT, fénem, trezorem, minibarem, balkonem nebo terasou s výhledem na bazén, do zahrady či okolí. Pokoje s výhledem na moře hotel také má, ale nabízeli je jen za příplatek a na vyžádání. V hotelu byl program all inclusive a platil v celém areálu. V rámci all inclusive byl i stolní tenis, posilovna a dva tenisové kurty. Za poplatek pak kulečník, sauna a masáže. Rozhodně se jedná o krásný a luxusní hotelový komplex, který mohu doporučit všem - jak rodinám s dětmi, tak i starším klientům. Jedinou nevýhodnou je asi vstup do moře. Byl možný jen přes kamenitý pás. Molo hotel nemá (nebo alespoň na podzim 2008 neměl), a tak bylo potřeba - pokud byste chtěli šnorchlovat - plavat dále od břehu, což vzhledem k vlnám, které zde byly, doporučuji spíše zdatnějším plavcům.

Egypt – Taba - Hotel Radisson SAS Taba Egypt – Taba - Hotel Radisson SAS Taba Egypt – Taba - Hotel Radisson SAS Taba Egypt – Taba - Hotel Radisson SAS Taba Egypt – Taba - Hotel Radisson SAS Taba Egypt – Taba - Hotel Radisson SAS Taba Egypt – Taba - Hotel Radisson SAS Taba Egypt – Taba - Hotel Radisson SAS Taba Egypt – Taba - Hotel Radisson SAS Taba Egypt – Taba - Hotel Radisson SAS Taba Egypt – Taba - Hotel Radisson SAS Taba Egypt – Taba - Hotel Radisson SAS Taba Egypt – Taba - Hotel Radisson SAS Taba Egypt – Taba - Hotel Radisson SAS Taba Egypt – Taba - Hotel Radisson SAS Taba Egypt – Taba - Hotel Radisson SAS Taba Egypt – Taba - Hotel Radisson SAS Taba Egypt – Taba - Hotel Radisson SAS Taba Egypt – Taba - Hotel Radisson SAS Taba Egypt – Taba - Hotel Radisson SAS Taba Egypt – Taba - Hotel Radisson SAS Taba Egypt – Taba - Hotel Radisson SAS Taba Egypt – Taba - Hotel Radisson SAS Taba Egypt – Taba - Hotel Radisson SAS Taba Egypt – Taba - Hotel Radisson SAS Taba Egypt – Taba - Hotel Radisson SAS Taba Egypt – Taba - Hotel Radisson SAS Taba Egypt – Taba - Hotel Radisson SAS Taba Egypt – Taba - Hotel Radisson SAS Taba Egypt – Taba - Hotel Radisson SAS Taba Egypt – Taba - Hotel Radisson SAS Taba

Egypt, Taba - Hotel Holiday Taba****

Tento hotel na mne zapůsobil hlavně svojí specifickou náladou. Působil velice příjemně, až tak nějak rodinně a kamarádsky. V tomto hotelu bylo plno Čechů, a to doslova na každém kroku. Když už jste někoho slyšeli mluvit, tak to bylo česky. Byl zde i český animátor. Hotel leží na krásné písčité pláži s nádherně modrým mořem, ale vstup do moře byl možný pouze přes kameny. Doporučuji tedy boty do vody. Ubytování zajištěno v postranních křídlech hotelu. Pokoje byly celkem hezky a nově zařízeny, s možností jedné přistýlky, s klimatizací, malou ledničkou, koupelnou s WC a vanou nebo se sprchou. Balkon nebo terasa s výhledem do zahrady, na bazén nebo za příplatek na moře. Stravování bylo formou all inclusive a platilo v celém hotelovém areálu, a to dle rozpisu otevírací doby barů atd. Bar na pláži fungoval v podstatě od rána do západu slunce. Animátoři byly v tomto hotelu velice snaživí a chtěli každého zapojit do zábavy. Taktéž jsem zde našla k zapůjčení české časopisy, které nikde jinde k dispozici nebyly. Přestože hotel je oficiálně 4*, já bych ho hodnotila spíše jako 3*+. Každopádně se mi hotel celkově líbil a mohu jej doporučit. Resort je vhodný spíše pro méně náročné klienty, kteří hledají dobré ubytování, rodinnou a pohodovou atmosféru, a pro ty, co touží po klidnějším místě.

Egypt - Taba - Hotel Holiday Taba Egypt - Taba - Hotel Holiday Taba Egypt - Taba - Hotel Holiday Taba Egypt - Taba - Hotel Holiday Taba Egypt - Taba - Hotel Holiday Taba Egypt - Taba - Hotel Holiday Taba Egypt - Taba - Hotel Holiday Taba Egypt - Taba - Hotel Holiday Taba Egypt - Taba - Hotel Holiday Taba Egypt - Taba - Hotel Holiday Taba Egypt - Taba - Hotel Holiday Taba Egypt - Taba - Hotel Holiday Taba Egypt - Taba - Hotel Holiday Taba Egypt - Taba - Hotel Holiday Taba Egypt - Taba - Hotel Holiday Taba Egypt - Taba - Hotel Holiday Taba Egypt - Taba - Hotel Holiday Taba Egypt - Taba - Hotel Holiday Taba Egypt - Taba - Hotel Holiday Taba Egypt - Taba - Hotel Holiday Taba Egypt - Taba - Hotel Holiday Taba Egypt - Taba - Hotel Holiday Taba Egypt - Taba - Hotel Holiday Taba Egypt - Taba - Hotel Holiday Taba Egypt - Taba - Hotel Holiday Taba Egypt - Taba - Hotel Holiday Taba Egypt - Taba - Hotel Holiday Taba Egypt - Taba - Hotel Holiday Taba Egypt - Taba - Hotel Holiday Taba Egypt - Taba - Hotel Holiday Taba Egypt - Taba - Hotel Holiday Taba Egypt - Taba - Hotel Holiday Taba Egypt - Taba - Hotel Holiday Taba Egypt - Taba - Hotel Holiday Taba Egypt - Taba - Hotel Holiday Taba Egypt - Taba - Hotel Holiday Taba Egypt - Taba - Hotel Holiday Taba Egypt - Taba - Hotel Holiday Taba Egypt - Taba - Hotel Holiday Taba

Egypt, Taba - Hotel Sonesta Beach Resort****

Tento 4* hotel, dříve označován jako 5*, leží na samém okraji letoviska Taba cca 45 km od centra a 60 minut od letiště. Jedná se o velice rozsáhlý hotelový komplex. Velký bazén je umístěn uprostřed hotelového komplexu, který je postaven do půlkruhu. K vybavení patří recepce, restaurace, směnárna, internet a WI–FI (bylo za poplatek). Dále zde byla obchodní arkáda, italská a rybí restaurace a la carte. Pláž byla pěkná a s pískem, ale při vstupu do vody bylo nutné použít boty do vody, jelikož tam bylo hodně kamenů. Hotel nemohu více popsat, protože jsme ho jen tak proběhli kvůli nedostatku času. Každopádně se dle mého názoru nejedná o 4* ale spíše o hotel 3*+. Hotel bych doporučila spíše nenáročným a pohodovým klientům.

EGYPT - PAMÁTKY A ZÁKLADNÍ TURISTICKÉ INFORMACE

Egypt - pyramidy v Gíze

Slovo pyramida pochází z řeckého slova pyramisa neboli královská hrobka. Staří egypťané nazývali pyramidy „mer“ a v arabštině „al Haram„. V Egyptě je více než sto pyramid. Ne všechny se ovšem dochovaly v takové kvalitě jako ty nejznámější v Gíze. Také ne všechny pyramidy byly technicky tak dobře zpracovány jako právě ty v Gíze. Pyramidy sloužily pravděpodobně jako hrobky. Dokončení pyramidy muselo být vždy hotovo do 70 dní od panovníkovi smrti, a to z důvodu jeho mumifikace. Staří Egypťané věřili, že tělo musí být po smrti zachováno tak, aby se do něj mohla duše panovníka vrátit. Vzhledem k tomu, že věřili na posmrtný život, byli faraonové pohřbíváni do hrobek současně i se svými sluhy, rádci, zlatem, jídlem… Pyramidy však neunikly pozornosti vykradačů hrobek, a byly častým cílem jejich řádění. Gíza se nachází na předměstí Káhiry. Ještě před sto lety byla samostatnou částí dále od města, s výhledem na Saharu. Jak se město rozrostlo za posledních několik desítek let, tak se nakonec pyramidy v Gíze staly přímou částí města. Není tedy nic jednoduššího, než se projet autem po městě a podívat se přitom na jeden ze sedmi divů světa na vlastní oči.

Egypt – pyramidy v Gíze Egypt – pyramidy v Gíze Egypt – pyramidy v Gíze Egypt – pyramidy v Gíze Egypt – pyramidy v Gíze Egypt – pyramidy v Gíze Egypt – pyramidy v Gíze Egypt – pyramidy v Gíze Egypt – pyramidy v Gíze Egypt – pyramidy v Gíze Egypt – pyramidy v Gíze

Egypt - Velká Sfinga

Sfinga je socha v podobě ležícího lva s lidskou hlavou panovníka nebo boha. Jejím hlavním úkolem je prý střežit posvátné ostatky. Nejznámější sfingou světa je právě ta v Gíze - tzv. Velká Sfinga. Měří přes 57 metrů a je vysoká přes 20 metrů. Podle egyptologů je obrazem panovníka Rachefa, stavitele druhé největší pyramidy. Sfinga se jmenuje Horemacht – v arabštině je název Abu el Hol, což znamená Otec hrůzy. O stáří této sfingy se vedou neustále spory a existuje mnoho teorií. Sfinga je napojena na údolní chrám faraona Rachefa, což ukazuje na to, že byla součástí Rachefova pyramidového komplexu. Sfinga je v současnosti v dosti špatném stavu, a to přes všechny snahy tamních památkářů. Pokud vás tajemství Sfingy lákají, vydejte se přímo k ní a můžete přímo nasávat tajuplnou atmosféru v jejím okolí. Mnoho informací najdete v odborných, ale též esotericky zaměřených knihách či na internetu.

Egypt – Velká Sfinga Egypt – Velká Sfinga Egypt – Velká Sfinga Egypt – Velká Sfinga Egypt – Velká Sfinga Egypt – Velká Sfinga Egypt – Velká Sfinga Egypt – Velká Sfinga

Egypt - Egyptské muzeum

Prvotní myšlenka na založení Egyptského muzea přišla již v 19. století. V 50. letech 19. století byla založena v Egyptě památková správa, která měla za úkol shromáždit nejvzácnější díla, založit muzeum a převzít nad tímto péči. Muzeum sídlí u náměstí Tahrir v samotném centru Káhiry. Kdysi nebylo muzeum příliš populární, a bylo prý stále prázdné, a to až do doby, kdy Howard Carter ve 20. letech minulého století objevil v tzv. Údolí Králů neporušenou hrobku mladého faraona Tutanchamona a převezl ji do Egyptského muzea. Pak se začaly do muzea hrnout davy zvědavých návštěvníků. Nejcennější památky z Tutanchamonova hrobu jsou - včetně slavné posmrtné zlaté masky - umístěny v prvním patře muzea v klimatizovaných prostorách. Budova je postavena ve francouzském stylu. Do muzea nebylo možné vzít ani fotoaparát, ani kameru. Prohlídka muzea je záležitost na více než 2 hodiny, je proto dobré si na něj udělat více času a v klidu si vše prohlédnout.

Egypt - tzv. Faraonova pomsta

Toto střevní onemocnění - tzv. Faraonova pomsta - postihne obvykle převážnou většinu zahraničních návštěvníků této země. Existují určitá doporučení, jak riziko zmírnit na minimum, ale i tak se může stát, že se vám tato nepříjemnost nevyhne. Je lepší s tím trochu počítat a raději nepít vodu z kohoutku a nečistit si v ní ani zuby. Je dobré se vyhnout také syrové zelenině a nedávat si do pití led. Dalšími radami je pít dostatek tekutin a omezit alkohol. Doporučuje se již z ČR vzít s sebou léky na toto střevní onemocnění. Tyto léky dostanete i s odbornou radou asi ve všech lékárnách. V Egyptě mají i své léky, které se aplikují, když nezaberou ty české nebo s sebou žádné nemáte. Nezapomeňte si také sjednat na cestu do Egypta potřebné zdravotní pojištění.

Egypt - doprava

Doprava v Egyptě byla v podstatě možná jen v autobusech a mikrobusech od cestovních kanceláří. Vzhledem k počtu aut v Káhiře si moc neumím ani jinou možnou dopravu představit. V hlavním městě je velký počet obyvatel a k tomu taky velice vysoký počet automobilů. Není výjimkou, že se dostanete do zácpy a průjezd městem pak trvá několik hodin. Na druhou stranu pak můžete sledovat místní obyvatelstvo a mešity. Transfer autobusem z hlavního města Káhiry na Sinajský poloostrov do letoviska Sharm El Sheikh nám trval oproti předpokládanému času 6 hodin skoro 8 hodin. Po cestě byla v autobuse k dispozici voda - dvě malé lahve za 1 USD. Po cestě se zastavuje na WC u různých odpočívadel. Toalety byly většinou za poplatek cca 1 EL (egyptská libra). Kvalita nebyla samozřejmě valná. Další možností pak bylo vyběhnout raději do pouště... :-)

Egypt – doprava

Egypt - měna, směnárny, nákupy a suvenýry

Peněžní hotovost je možné směnit na letišti, v hotelu i ve městě. Ve většině kamenných obchodů bylo možné platit USD, EUR a také platebními kartami. Hotovost byla potřeba na tržištích. Právě tam bylo možné cenu usmlouvat až na polovinu. Mezi nejznámější patří Káhirský trh Khan al – Khalili. Mezi vyhledávané suvenýry patří kartuše – identifikační kroužky faraonů s hieroglyfickými znaky a také papyrus. Ten je lepší kupovat přímo v Institutu papyru, který je v Káhiře. Na ulici jen těžko koupíte pravý papyrus. Jako suvenýry můžete koupit tuniky, sošky bohů, velké či malé sošky skarabeů a tak dále. Každý si tady najde to svoje. Nezapomeňte o ceny smlouvat. Prodavač ceny vždy „našponuje“ na co nejvyšší možnou částku a vy ji potom můžete srazit až na polovinu. Smlouvání je tu hra, která prostě patří k Egyptu.

Egypt - závěrem

Jak jsem měla možnost tuto zemi poznat, je to krajina plná štědrosti, pohody a úsměvů. Můžete se potápět a objevovat v sobě dobrodruha v jednom z nejkrásnějších moří světa. A to vše je od nás vzdáleno jen necelé 4 hodiny letu. Egypt velice ráda doporučím všem, kteří milují památky, pohodu a průzračně čisté moře. Egypt vnímám jako vhodný jak pro rodiny s dětmi, tak pro zamilované páry. Pláže na Sharm El Sheiku a na Tabě jsou dlouhé a písčité, západ slunce úchvatný. Také bych doporučila vyjet do Egypta na některý z mnoha zajímavých poznávacích zájezdů.

Egypt - katalog poznávacích zájezdů
Egypt – Helena – autorka recenze

Egypt - turistické informace o zemi
Egypt - exotická dovolená, katalog zájezdů
Egypt - katalog pobytových zájezdů
Last Minute Egypt - dovolená na poslední chvíli, katalog zájezdů Last Minute
Super Last Minute Egypt - s odletem do týdne, katalog zájezdů Super Last Minute
Egypt - předpověď počasí

Helena Naimanová, 21. 9. 2009