Detail recenze: Hotel Acapulco Beach Resort Spa & Sports

  Kypr, Kyrenia, Catalkoy

4/5

Katka:
Úžasný hotel, rozhodně nikde žádní švábi, jak je v nějaké recenzi napsáno. Bydleli jsme v jedné ze tří hotelových budov, kde byla ubytovaná většina Čechů. Někteří byli ubytováni v bungalovech, které jsou slušné, ale **** neodpovídají, spíše tak ***.

Fotografie od autora recenze


Ubytování

Bydleli jsme ve velké hotelové budově, která však byla celkem daleko od bazénu a moře. Tím, že komplex je velký, to bylo všude daleko, ale ne natolik, aby to i malé děti nezvládly. Paní uklízela každý den, denně čisté osušky, vytřená zem. Klimatizace fungovala na jedničku, ale pouštěli jsme ji 1x denně na vychlazení pokoje, protože i přes 45 ve stínu bylo v pokoji příjemně.


Strava a stravování

Asi bych nemluvila o All inclusive, ale spíš o plné penzi s nápoji. Jídlo bylo výborné, obrovský výběr. Jenom snídaně byly každý den stejné, na obědy a večeře vždy přibylo něco nového. Po celý den byl otevřený bar v amfiteátru (mezi mořem a bazénem), během obědů a večeří jsme dostali PET 1,5 litru neperlivé vody. Mohli jsme si vyžádat i více lahví, takže žízniví jsme opravdu nebyli. Po večeři byl otevřený bar na pláži, který je během dne normálně placený (100m od něj je neplacený v amfiteátru, je to divné). Jediné mínus je to, že nejsou žádné svačiny, zmrzlina, nebo něco podobného. Ale při tak obrovských snídaních a obědech nechápu, jak může mít ještě někdo hlad. Jídlo nejenom že dobře vypadalo, ale také výborně chutnalo, což ne vždycky bývá pravidlo. Jenom si ale nemyslete, že vám udělají vepřové, jsme totiž na Turecké části :)


Vybavení, služby a personál

Číšníci rychlí, ochotní, vždy se snaží vyhovět, lunapark-jedna atrakce 2 turecké liry = 20 kč, animátoři pracují jen asi ve st, čt, pá, so, jinak jsme je moc nevídali, ale Exim tam má své 2 animátorky, které vám děti denně na pár hodin pohlídají. Lehátek a slunečníků u bazénu dostatek, dokonce i v 11 hodin bylo možné najít lehátko. Bohužel, obyvatelé Kypru si z hotelového bazénu dělali veřejné koupaliště, tak zabírali lehátka, ale jinak byli absolutně bezkonfliktní, nijak nás neobtěžovali.


Pláž a moře

Moře bylo nejlepší na celém hotelu, krásně čisté, teplé. Bohužel, na pláži se skoro nedalo ležet, lehátek stovky, nikdy nebyla obsazená ani polovina, ale slunečníky byly na nic. Byly proutěné a malé, takže přes ně hodně svítilo a hned první den jsme se pořádně spálili. Vyřešili jsme to tak, že jsme měli lehátka u bazénu (slunečníky tam byly 100x lepší) a koupat jsme se chodili do moře. Pláž se denně uklízela, byla čistá. V so a ne se však brány hotelu otevřely pro veřejnost a taky se tam navalilo celkem dost Turků. Nebyly s nimi však žádné problémy.


Okolí hotelu

Nic moc, asi jako v Turecku. V okolí, kam by se dalo dojít pěšky není žádný obchůdek, ale hotelový autobus vás zaveze za 2 eura do Kyrenie. Na jedné straně byla velká vojenská základna, nijak nás nerušila.


Celkový dojem

Jeli bychom klidně znovu :)


Hotel vhodný pro:

  • Páry
  • Obchodní cesty
  • Mládež
  • Všechny
  • Odpočinek
  • Rodiny s dětmi

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.