Detail recenze: Akdora Resort Hotel & Spa

  Turecko, Side

2/5

Cena
od 9 728 Kč/os
Lucie:
V Turecku jsme již jednou byli, ale v Alanyi, tentokrát jsem chtěla jinou oblast a zvolili jsme historické Side. To je samo o sobě moc krásné, město bylo od hotelu kousek podél pláže pěkná procházka. Samotné Side nádherné, je to přístavní město, kde jsou pozůstatky Apollonova chrámu a zbytky historického divadla, miliony obchůdků a krásné lodě. Pláž byla pěkná čistá, lepší než v Alanyi a ani zde nebylo tolik místních. Hotel pěkný až nás to překvapilo, bohužel to bylo vykoupené horší kvalitou služeb, ať nápojových tak jídelních.

Ubytování

Ubyrování pěkné, čisté. Vstupní hala s recepcí pěkná, pokoj poměrně velký, krásné fialkové povlečení, ručníky ve stejné barvě, jen se spalo na dvou matracích, takže kdo má problémy se spaním, tak po těch 10 dnech ho bolela už záda. Jinak koupelna pěkná, my měli vanu. Sice ke konci k nám paní uklízečka chodila ob den, tak nevím, jestli měli plnou kapacitu a nestíhali.


Strava a stravování

Strava byla hodně slabá. Asi nejslabší, co jsme kdy měli. Především hlavní chody. Celých 11 dní byla na oběd i na večeři rýže nebo těstoviny a na večeři teda rýže a hranolky nebo americké brambory. A bohužel k tomu bylo většinou nějaké zeleninové lečo s pár kousky masa, které, když člověk přišel pozdě nebylo a zůstala jen ta zelenina se šťávou. Na večeři se stála neskutečná řada. Chuťově to jídlo bylo dobré, ale pořád jíst rýži s majdou není žádná výhra. Ale dá se to přežít. Bylo tam spousta zeleniny a zeleninových salátů i ovoce, hlavně melouny červený, žlutý, meruňky, ringle. Jen co byla škoda, že nebyly žádné zákusky a dortíky, jak jsme byli zvyklí. A snídaně byly teda uplně to samé, vajíčka na tvrdo, jejich párečky, grilovaný lilek nebo paprika a občas i k snídani americké brambory. Pak nějaké ceriálie, mléko, zelenina. Tři večery jsmě ale měli celkem dobré. Jednou byl gyros, který přímo před vámi kuchař ořezával z té dlouhé nudle, potom byly kuřecí steaky a nějaké kuř.maso v těstíčku, jinak zbytek byly tady ty leča různé. Já bych to nazvala spíš plnou penzí než all inclusiv. I co se týče nápojů žádná sláva - víno, pivo, rakie, vodka, gin, sprite, cola, fanta, voda. Věčně jim něco došlo a neměli to. A barman to nalíval do těch nejmenších kelímků, co šly. Ani do sklenic moc nedával, spíš do plastu, asi kvůli mytí nadobí.


Vybavení, služby a personál

Vybavení slušné, s hotelem ani pokojem nemám problémy. Jediné, co mi vadilo, kolem bazénu neustále plno vody, vlasů a různých nečistot, neviděla jsem za celou dobu, že by to někdo uklízel, asi se to nechalo vyschnout. Pod lehátkama plno nedopalků, smetí, špína. K bazénu je tobogán, který podle nápisu měl fungovat hodinu dopoledne a hodinu odpoledne. Nakonec z té hodiny jel 5 min, přestávka, pak zase 10 min, a zase ho vypli, takže nakonec z té hodiny byla tak půl hodina. Podle mě, měl personál celkem zmatky, protože tam dělal každý všechno, což byla asi chyba. Barman si sám sbíral sklo, chvíli uklízel nádobí. Možná nedostatek personálu, za celou dobu tam byl pořád ten stejný barman od rána až do večera. Byly tam dva bary, ale když bylo jídlo, tak se ten venkovní zavřel a nalívalo se jen u toho, co byl v jídelně. Tam ale nepodávali akohol jen nealko ani pivo tam pak už neměl. A celkem všechno měli špinavé, stoly moc neutírali, jen posbírali talíře a nechali to tak. Ráno věčně nebyly hrnky na kafe a ty co tam byly, tak byly komplet špinavý, chyběly večně příbory, talíře. Musel si člověk sám říkat, a to kolem toho neustále chodil personál. Ale nevím, toto možná nebyla jejich chyba, ale spíš managemantu.


Pláž a moře

Pláž byla asi těch 300 m a byla z kopce, takže na cestě zpátky si člověk máknul do kopce zase celkem slušně, aspoň nějaký pohyb :) Moře bylo čisté, krásné, pláž taky čistá udržovaná. Jediné, co nám vadilo, bylo, že všude měli napsáno free beach, vzhledem k tomu, že tento hotel nemá svou pláž, tak jsme chodili na tu "volnou." Lehátka a slunečníky jsme pak vzdali, poté co nás celkem drze naštval pikolík z baru naproti. šlo o to, že volná pláž byla ta, že na lehátka a slunečníky, kdo si lehl, buď zaplatil 5 euro nebo si dal něco u nich a neplatil nic. Jenže to jsme nevěděli, tak jsme si lehli s tím, že si něco dáme, ale protože jsme šli z hotelu najezení, napití, nebyla už na nic chuť, tak jsme chtěli jen vodu. A ten kluk po nás hned vyjel, že je to málo, což mě celkem naštvalo, protože časem bychom si něco určitě dali, ale s takovým přístupem, že tam každý na vás hledí jenom jako na peněžku, jsme si sbalili ručníky a šli si lehnout na písek.


Okolí hotelu

Okolí hotelu, jak to bývá - bordel. Oni tam snad nemají odpadkový koše, a všechno z toho hotelu perou ven na ulici, ale tak to mají asi v krvi. :)


Celkový dojem

Celkově jsem ale byla spokojená. Záleží, jak je kdo náročný. My tam jeli s tím, že za málo peněz málo muziky. A tak to nakonec bylo. Žádná výhra, ale mohlo být určitě i hůř. Mně osobně to jídlo tak nevadilo, spíš chlapům, ale aspoň člověk nepřibral :) Spíš to pití, že pořád neměli a nebo to tam vypili Rusáci, tkerých tam bylo požehnaně! A na mě tam bylo až příliš místních Turků, kteří dělali bordel v bazéně a stříkali vodu kolem.


Hotel vhodný pro:

  • Všechny

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.


Raději telefonujete?

Lucie Němcová
Lucie Němcová
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 610
dnes 8–18 h