Detail recenze: Akdora Resort Hotel & Spa

  Turecko, Side

2/5

Cena
od 10 275 Kč/os
MrNickName:
Docela pěkný hotel, poněkud dál od moře, na druhou stranu o dost blíž do centra s památkami než ostatní hotely v této oblasti :) Jinak, kdyby si ho chtěl někdo najít na google mapách, leží přímo ve středu ulice: Manavgat, 1098. Sk, Side, Turecko

Ubytování

Menší pokoje, ale na přespání vyhovující. televize, klimatizace, balkon. Místo sprchového koutu byla vana se zástěnou. Hotel plný rusky mluvících turistů, kteří neustále dělali bordel ;-)


Strava a stravování

Asi klasické turecké stravování. Vařená zelenina na 100 způsobů (všechno chutná stejně, takže se toho hned přejíte a ani nemáte chuť jíst ;-) ) Mleté kořeněné hovězí maso, kuřecí, opékané brambory, těstoviny... Jednou byl i gyros :) Pokud jedete déle jak na 7 dní, tak si užijete, protože každý týden točí ty stejné jídla :) Popravdě k obědu a večeři je to samé, takže jakmile sejdete k jídelně, ucítíte každodenní stejné aroma jídel, automaticky přestáváte mít hlad - pro dietáře nejlepší :-D Voda se nedoporučuje pít, a ani z barelů v hotelu, protože personál tyto barely naplňuje přímo z vodovodu. Nejlepší je koupit asi v 50 metrů vzdáleném hotelu 5L barel vody takřka za hubičku :) V all inclusive jsou celý den k dostání běžné nápoje... víno, pivo a sladké limonády. Ale do all inclusive to mělo daleko, byla to spíš plná penze, odpolední slibované moučníky nebyly vůbec. V jídelně věčně špinavé příbory a stoly. Většinu obsluhy dělají mladí kluci, tak to podle toho tak asi vypadá. Ale viděl bych to spíš na chybu managementu, protože všichni dělají všechno a nic pořádně.


Vybavení, služby a personál

Cokoliv jsme chtěli se vyřešilo bez problému, takže spokojenost. Někdo, ale nedostal například lednici na léky, takže je musel dát k někomu jinému do pokoje. Personálu na úklid se musel neustále dávat bagšiš, jinak byl pokoj uklizený tak na 5%. U hotelu je bazén, který je sice fajn, ale studený protože na něj vůbec nesvití sluníčko, takže se moc neokoupete. Dlaždičky kolem jsou z velice zajímavého materiálu :-D takže tam věčně vidíte někoho uklouznutého na zemi, i díky tomu že je to neustále mokré. Já a moje přítelkyně jsme tam uklouzli několikrát, díky bohu, že jsme mladí a nic se nám nestalo.


Pláž a moře

Na pláž to trvá cca 5-10 minut. Po přejití silnice se jde dolů z prudkého kopce až k pláži, kde má většina hotelů svojí soukromou pláž, takže si musíte najít místo na písku nebo si najít lehátka, která se platí, i přesto, že jsou všude cedule free beach, pro ně jste jak otevřená peněženka :) Pro důchodce je jít 2x denně tuto trasu docela očistec na klidně i 15 minut. Nejde o vzdálenost, ale o ten kopec.


Okolí hotelu

Hotel je poněkud odstrčený, venku bordel. Do centra s památkami je to cca 2-3km po pláži, nebo se svést místní dopravou za 1 euro/osobu. Jediné zajímavé co tam je, je právě to centrum s památkami, pár chrámů a něco jako menší koloseum, kde jsme byli ze zajímavosti na koncertu vážné hudby. Avšak jako celkem vášnivý turista a sportovec jsem po těch 11 dnech už neměl sílu chodit po okolí, cesta na promenádě kolem pláže a zpátky kolem hlavní silnice. Kdyby mě neustále nenutila přítelkyně ji doprovázet po obchodech (ve všech mají na 100% to samé), po 5. procházce už bych byl jen na pokoji a koukal na televizi. V okolí prostě nic není.


Celkový dojem

Hotel doporučuji spíše pro mladé lidi, kteří nejsou až tak nároční v jídle (nebo jsou na zeleninové dietě) nebo jim nevadí ujít kousek k pláži. Jinak služby delegátek a průvodců cestovní kanceláře hodnotím na výbornou :) Jinak kdybychom nebyli za těch 11 dnů asi na 3 výletech, které nám to trochu zpestřily, tak bych hlasoval o hvězdičku méně. Výlety doporučuji jen česky nebo slovensky průvodcované, protože ostatní jsou v němčině a rozumět tureckou němčinu je asi jen pro rodilé němce.


Hotel vhodný pro:

  • Mládež

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.


Raději telefonujete?

Lucie Němcová
Lucie Němcová
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 610
dnes 11–18 h