Detail recenze: Hotel Akti Palace Resort & Spa

  Řecko, Kos, Kardamena

5/5

Veronika:
Nový hotel, elegantní a moderní design, špičková kuchyně, vlastní lázně, nekonečně ochotný personál.

Fotografie od autora recenze


Ubytování

Luxusní. Nový hotel od května 2013, nové vybavení, moderní design, spíš středoevropský. Světlé a čisté pokoje, útulné, každý den uklizeno. Klimatizace, trezor v ceně, TV sat, fén, lednička (každý den doplňovaná čistou vodou, džusem a lahví vína - v ceně).


Strava a stravování

Výborná. Vybere si každý. Několik typů kuchyní každý den, čerstvá zelenina a čerstvé ovoce v nekonečném množství, každý den několik druhů ryb, neustále plný stůl spoustou druhů sýrů. Doporučuji navštívit během pobytu tematické restaurace (řecká, rybí, asijská). Taverna u hlavního bazénu nepřetržitě chrlí souvlaki, hranolky, hamburgery, pizzu; bar u bazénu zásobuje zmrzlinou (včetně pití, samozřejmě).


Vybavení, služby a personál

Příjemný wellness s menším vyhřívaným bazénem, sauna, pára; v areálu několik malých bazénů rozmístěných podél hotelových budov, takže když nechcete k moři, stačí se "rozložit" před pokojem. Hlavní bazén 50 m od moře, u bazénu bar a taverna, všude dostatek lehátek, včetně slunečníků a ručníků. Hotelový autobus jezdí několikrát denně do Kardameny a zpět (v ceně). Recepce Vám ochotně zajistí zapůjčení auta, buginy, mopedu či kola, parkování bez potíží. Animační programy bohaté, v rámci pobytu je možné využívat i služeb sousedního sesterského hotelu, takže se nenudíte. K dispozici vodní sporty, část z nich v ceně. Tenisové kurty včetně učitele v ceně. V areálu obou hotelů celkem 3 obchody. Ale to nejdůležitější - personál, pro který není nic problém a ještě se neustále usmívá. Mezinárodní složení (Řekové, Albánci, Bulhaři, na recepci hotelu dokonce Češka), ale všichni stejně milí a pohodoví, i přes rozdílné mentality. Nabudete dojmu, že jsou fakt rádi, že tam jste!


Pláž a moře

Moře krásné, to je bez debat, vstup do něj po oblázkové pláži, místy v moři velké a ostré šutry, někde i písek, byť hrubý. Celkově pláž ale čistá a upravená, dá se po ní dojít pěšky do Kardameny, která je 3 km. Do vody určitě boty. Hotel je pod horama, takže dost fouká, v létě to asi osvěží, mimo sezónu je potřeba s tím počítat při balení kufrů.


Okolí hotelu

Z jedné strany hotelu hory, z druhé moře, vlevo sesterský hotel, kousek vpravo další hotelový komplex, ale jinak nikde nic. Pěšky dojdete do Kardameny (nebo busem), ale za výletem musíte na jinou část ostrova za použití nějakého dopravního prostředku. Na dohled ostrov Nisyros a Giali, a Turecko. Nicméně klidné a upravené místo.


Celkový dojem

Luxusní relax. Ani při nepřízni počasí si nebudete kousat nehty nudou. Hlady taky neumřete, spíš naopak:-) Při odjezdu si budete říkat, proč jste si nekoupili delší pobyt a nevzali volnější kalhoty. Přestože ráda poznávám nové ostrovy, na tenhle jedu příští rok znovu, a to především díky dojmu, který nechal tento hotel. Takhle jsem si už dlouho neodpočala.


Hotel vhodný pro:

  • Odpočinek
  • Páry
  • Rodiny s dětmi
  • Seniory

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.