Detail recenze: Hotel Aldemar Cretan Village Beach Resort

  Řecko, Kréta, Anissaras

4/5

Cena
od 11 331 Kč/os
Bob:
Z předchozích zkušeností z návštěvy Kréty jsme věděli, že hvězdičkové hodnocení hotelů je třeba víceméně nebrat vážně, a proto naše očekávání z návštěvy hotelu Cretan Village nebylo přehnaně velké. O to více jsme však byli nadšeni celkovou úrovní služeb hotelu Cretan Village, který je umístěn v oblasti Anissaras v příjemně krátké dojezdové vzdálenosti z letiště v Heraklionu (cca 25 minut).

Ubytování

V hotelu se nachází velké množství menších dvoupatrových vilek, které jsou po areálu různě rozmístěny, asi tak, aby odpovídali názvu hotelu a představě krétské vesničky. Co se týče kvality ubytování, není nač si stěžovat. Pokoje jsou prostorné, vybavení plně odpovídá hotelům 4* kategorie, v pokoji je lednice, televize, fén, za poplatek 20 euro také trezor. Jak osušky na pláž, tak ručníky do koupelny jsou k dispozici na místě Ušetříte tak spoustu místa v kufru, protože není potřeba si s sebou vozit ručníky.


Strava a stravování

Opravdové překvapení na Vás pak čeká při stravování. Nebývá totiž v Řecku pravidlem, aby nabídka jídla a nápojů byla takto pestrá, navíc neustále doplňovaná, aby bary byly otevřené po celý den a nabízeli rozumné množství alkoholických i nealkoholických drinků. Hotel očividně myslel na českou klientelu, protože pivo, které se na hotelu čepuje, se dá opravdu pít. Na své si přijdou především milovníci piva plzeňského, tedy hořčího, typu. Jedná výtka směřuje k celkové orientaci nabídky stravování, která je typicky mezinárodní, a nikoli orientovaná primárně na místní kuchyni. Je však potřeba dodat, že vždy se nějaké místní specialita v nabídce našla. Na výběr je také možnost ze dvou večeří mimo hlavní restauraci, které je potřeba dopředu rezervovat. Jedna z nich nabízí typickou řeckou kuchyni, tedy gyros, suflaki, širokou nabídku salátu a také nabídku mořských plodů. Druhá výtka pak směřuje k výběrů stravy, který se pravda stále opakuje, nabídka je však tak široká, že Vám to tak ani nepřijde.


Vybavení, služby a personál

Opět je možné hodnotit je kladně. Komunikace s veškerým personálem je možná jak v angličtině, tak v ruštině, pro zaměstnance hotelu není žádný Váš požadavek problém a navíc přidají i tak vítaný úsměv. Výjimečná je především široká nabídka animačních programů, ze které si musí vybrat úplně každý. Tři bazény, beachvolejbal, vodní pólo, tobogán, minigolf, petang, tenisové kurty, pingpong, air hockey, automaty, šipky, obchod s oblečením...no nuda nehorzí. Na pláži je také zdarma k dispozici sada lehátek a slunečníku.


Pláž a moře

No a nesmíme zapomenout na to hlavní...moře. Pokud máte rádi trošku divočejší moře, tento hotel je pro Vás ideální. Za celých sedm dní našeho pobytu každý den byly vlny, které Vám nebrání v přístupu do moře, zároveň v nich můžete zažít docela srandu, pokud si s sebou povezete lehátka nebo nafukovácí kruhy. A co se týče pláže...měli jsme možnost jet během dne podél ostatních pláží, a tak můžeme říci, že pláž u hotelu Cretan Village je bezpochyby jedna z těch lepších. Celá kréta je totiž na skále, a tak přestože popisky hovoří o písečných plážích, není to úplně pravda. Při vstupu do moře je možné narazit na větší kameny, je proto potřeba dávat pozor, kam šlapete, naštěstí v moři nejsou ježci. Přesto doporučujeme vzít si s sebou boty do vody.


Okolí hotelu

V bezprostředním okolí hotelu se nachází pouze 2 menší supermarkety a půjčovna aut. V hotelu je však zdarma možné využit místního autovláčku, který vás doveze do blízkého Hersonissosu, kde je velké množství restaurací, obchodů, půjčoven atd. V blízké vzdálenosti se také nachází dva akvaparky, a komu nebudou stačit animační programy, může vyrazit tam.


Celkový dojem

Celkový dojem z návštěvy hotelu Cretan Village je velice pozitivní. Za mírně vyšší cenu v porovnání s jinými destinacemi dostaneme služby, se kterými budete jistě spokojeni.


Hotel vhodný pro:

  • Odpočinek
  • Rodiny s dětmi
  • Páry

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.


Raději telefonujete?

Lucie Němcová
Lucie Němcová
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 610
dnes 8–17 h