Detail recenze: Alexander House Hotel

  Řecko, Kréta, Agia Pelagia

4/5

Katerina:
Nebylo tu nic, co by mi vadilo. Hledala jsem klidnou dovolenou s dobrým jídlem a čistou pláží a tady jsem ji měla. Pokud někdo hledá rušné letovisko s bohatým nočním životem, aquaparky apod., měl by raději zvolit jinou lokalitu. Já chtěla dovolenou, na které se pořádně vyspím, poválím se u moře, pak si zajdu do hotelu omrknout ( a taky zkonzumovat :-) ) co dobrého nám kuchař uvařil, a pak na pláž a do hotelu... Pro někoho to není, já ale byla spokojená. Jediné, co mi nevyhovovalo, byly polštáře - měli takové ty moderní s molitanovou drtí, pořádně "naducané" a já mám raději pod hlavou méně, tak jsem si tam složila deku. Kdybych tam měla jet příště, tak bych si vzala vlastní polštář, nebo něco pod hlavu. Jinak matrace byly dobrý - mám problémy s páteří a tam to bylo v pohodě.

Ubytování

Před dvěma lety jsem byla na Krétě v tříhvězdičkovém hotelu a bylo to nesrovnatelně horší. Tak dávám čtyři hvězdičky. Postele bezva - mám problémy s páteří a každá matrace mi nevyhovuje - tady bylo vše v pohodě. Jen polštář letěl hned první večer do kouta - mám ráda málo "pod hlavou". To je ale individuální. Vše bylo čisté - v minulých recenzích jsem četla stížnost na staré ručníky - to je pravda, ručníky byly na okrajích otřepané, ale byly naprosto čisté. Sama jsem se do nich utírala a to je co říct - všude vozím vlastní ručníky, hotelové většinou používám pouze pod nohy. Tady jsem ale neměla nejmenší problém. Úklid pokoje v pořádku; klimatizace na pokoji - celou noc bych ji v provozu nesnesla. Ale pokoj byl - řekla bych - na sever, max. severovýchod - tak to ani nebylo nutné, sluníčko to přes den moc nerozpálilo. Trochu byla škoda, že nebylo možné nechat klimatizaci běžět i během nepřítomnosti v pokoji - u klíče byl magnet, bez kterého elektřina nefungovala. A jít na pláž a nechat pokoj nezamčený, aby byl magnet na svém místě a vše fungovalo, takový dobrodruh nejsem. Prostě jsme zapínali klimatizaci pokaždé, když jsme se vrátili na hotel a stačilo to. Na pokoji je sejf - 18 euro na týden.


Strava a stravování

Moc mi chutnalo a bylo mi úplně jedno, že přiberu. Ale pro ty, kteří jsou ukázněnější, mám dobrou zprávu - není problém hlídat váhu či dokonce odtučňovat. Mně se ale nechtělo :-).


Vybavení, služby a personál

Jak jsem už napsala výše, je to individuální. Já hledala místo, kde mě žádný animátor otravovat nebude. Vybavení hotelu je též popsáno výše.


Pláž a moře

Nejdřív úlek, ( pláž moc úzká ), ale po asi padesáti metrech doprava uspokojení - pláž větší, moře čisté. Nejdříve pláž písčitá, čím více dozadu půjdete, tím více přechází v oblázkovou. U pláže supermarket, restaurace. Doporučuji ráno "zabrat" slunečníky a lehátka, kolem jedenácté už je to problém. Za slunečník se platí 6 euro na den, vždy si k vám přijdou, až tam budete - my tam před snídaní hodili ručníky na lehátka a šli pryč, platili jsme až potom - účtenku nezahazujte - chodí to kontrolovat.


Okolí hotelu

Tak nějak normálně. Nic úchvatného, ani otravného.


Celkový dojem

Fajn. Byla jsem v příjemné společnosti a moc si to užila.


Hotel vhodný pro:

  • Odpočinek

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.