Detail recenze: Alexander House Hotel

  Řecko, Kréta, Agia Pelagia

4/5

Iva:
Na Krétu jsem jela poprvé a čekala jsem od této dovolené docela dost, spoustu zážitků, poznávání dalšího kousku Evropy a podobně. Ale nic z toho se v podstatě nekonalo. Po příjezdu do hotelu jsem byla trochu zklamaná, protože hotel jsem si představovala líp, městečko Agia Pelagia taky nepatřilo mezi krásná malebná letoviska u moře a pláž nic moc. Okolí městečka i všude, kde jsme projížděli, bylo neupravované, občas trošku nepořádek, rozestavěné domy už spoustu let, spíš ruiny, všechno oprýskané. Celkové dojmy z dovolené spíš horší, nelíbil se mi přístup delegáta z CK Pantour, a to si myslím, že nejsem žádná stěžovatelka. Je pravda, že dovolená byla docela levná. Takže člověk asi nemá čekat nic extra?

Ubytování

Všude čisto, ale ubytování zdaleka neodpovídalo čtyřhvězdičkovému hotelu.


Strava a stravování

Jídlo bylo sice dle mého názoru slušné, ale stejně si stravování formou all inclusive představuji jinak. Bylo všeho dost, na všechny se vždycky dostalo, ale byl velmi malý výběr, málo ryb a řeckých specialit, jak bych na řeckém ostrově očekávala. Kvalita jídel průměrná. Co mě hodně vadilo, tak byly špinavé skleničky. Na všech byly vidět otisky rtěnek, jeleních lojů a podobně.


Vybavení, služby a personál

Personál hotelu byl ochotný. Služby hotelu jsme nevyužily.


Pláž a moře

Pláž pro mě byla také trochu zklamáním, byla velmi úzká, písčito-kamenitá. Hned za ní byl chodník a řada taveren. Nedovedu si představit, jak to tam vypadá v sezóně. My jsme chodily na pláž Psaromoura, která byla vzdálená 10-15 minut chůze od hotelu, ta byla moc hezká, byl tam klid a málo lidí. Moře bylo ale krásné, čisté a průzračné.


Okolí hotelu

Okolí hotelu se mi zdálo neudržované, všude bylo spoustu uschlých keřů, trávy a všeho možného. Podle mého názoru se o to mohli starat líp.


Celkový dojem

Na Krétu jsem sice nezanevřela, ráda bych se tam podívala znovu a opravdu ostrov konečně poznala, ale do městečka Agia Pelagia a do hotelu Alexander House už bych se nevrátila, ani bych ho nedoporučila. Ale přesto, že spoustu věcí bych si představovala líp nebo bych je vylepšila, tak nádhrné počasí a krásné průzračné moře ten dojem naštěstí vynahrazovalo.


Hotel vhodný pro:

  • Odpočinek

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.