Detail recenze: Alkyon Beach Hotel

  Řecko, Korfu, Agios Georgios sever

3/5

Iren:
Při cestě do tohoto hotelu doporučujeme nemít velká očekávání, pak nedojde ke zklamání.

Fotografie od autora recenze


Ubytování

Je patrné, že se jedná o starší velmi jednoduše vybavený hotel a opotřebení je patrné. Co je třeba pochválit je čistota. Celý areál je velmi čistý a pokojské opravdu úklid neodbývaly, Vždy bylo vše dokonale uklizené. Povlečení a ručníky byly vyměněny cca 2x za pobyt. Celý areál je koncipován ta, že výhled na moře mají pouze ti, kdo jsou v hlavní budově cca 10 pokojů, ostaní koukají na vyprahlý trávník uprostřed areálu, ti šťastnější vidí na kopce.


Strava a stravování

Stravování pro nás bylo na začátku pobytu celkem šok. Pak jsme si zvykli. Stravování je na úrovni závodní či školní jídelny.V informacích o zájezdu bylo uvedeno, že se jedná o snídaně a večeře formou bufetu, ale bohužel nebylo uvedeno, že snídaně jsou kontinentální, takže každý den to samíé, chleba (vždy měkký a dokonce i tmavý), máslo, džemy (přeslazené), med a cosi, co zřejmě mělo být jogurt, ale do jogurtu to mělo daleko, měli jsme pocit, že je v tom mouka, stejný salám, stejný sýr měnilo se pouze to, že jeden den byla vajíčka, jeden den rajčata někdy se objevil i sýr feta. Večeře - výběr ze cca tří jídel a cca dvou příloh a salát. Zřízenkyně jídla hostům nandavá a porce jsou velmi malé, ale není problém si říci o větší množství. Co se kvality jídla týká, je je kolísavá, některá jídla byla velmi chutná, ale některá (zejména ryby) byla přímo tragická. Co jsme kvitovali s povděkem bylo, že k večeři byla k dispozici voda. Lze říci, jídlo nenadchne ani neurazí. Pro labužníky to rozhodně není.


Vybavení, služby a personál

vybavení hotelu je velmi prosté. Co se služeb týká, úklid vynikající, ostaní nemůžemme posoudit, neboť jsme je nevyužívali.


Pláž a moře

Pláž je pěknná, výhodou je její rozloha, takže člověk si najde místo, kde je málo lidí. Ceny za půjčení slunečníku je poměrně vysoká cca 7 euro za den. Mnozí to řeší tak, že si v supermarketu koupí vlastní slunečník za cca 6,5 eura. hned u hotelu je půjčovna motorových lodí. To je příjemné zpestření. Moře je naprosto fantastické, voda čistá snadný přístup do vody. My měli smůlu, že byl silný vítr a voda nebyla zrovna nejteplejší, ale brzy se ohřála.


Okolí hotelu

Agios Georgios má krásnou polohu, kolem sposta zeleně. Jediné co snižuje hodnotu letoviska, je absence jakékoliv večerní zábavy, není zde žádné korzo s obchůdky, tak typické pro jiná místa, v místě jsou cca tři či čtyři "supermarkety" jeden ve velikosti venkovské samoobsluhy, ostatní jsou malé obchody s omezeným sortimentem. Restaurací je dost a se skvělou nabídkou. Bohužel zde není ani zábava pro děti. Absolvovali jsme řadu procházek do olivových hájů, do kopců či podél moře, to se nám moc líbilo. Kousek od hotelu je potok, kde žijí vodní želvy,.


Celkový dojem

Dovolená pro nenáročné, kteří si chtějí odpočinout koupat se a opalovat a nevadí jim, že zde není prakticky nic. Od hotelu pravidelně odjíždí autobus do hlavního města, takže pobyt si lze zpestřit výlety do Kerkyry. Kdo chce prožít aktivní dovolenou, měl by zvolit jiné místo.


Hotel vhodný pro:

  • Odpočinek

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.