Detail recenze: Amadria Park Hotel Ivan (ex Solaris)

  Chorvatsko, Severní Dalmácie, Solaris

5/5

Cena
od 1 364 Kč/os
Václav P.:
Do Chorvatska jsme se vypravili s dětmi ve věku 3,5 a 1 rok a proto jsme hledali hotel, kde bude možnost být s dětmi celý den blízko vody a zároveň ve stínu. Hotel Ivan a jeho okolí nám v tomto směru zcela vyhovoval. A můžeme jej doporučit.

Fotografie od autora recenze


Ubytování

Hotel je zřejmě z 80. let, před pár lety prošel rekonstrukcí, ale jeho věk je na něm zkrátka znát. Pokoje jsou dost malé. Při využití přistýlky, dětské postýlky a umístění kočárku do "chodbičky", jsme byli rádi, že máme balkón, abychom se na něm mohli otočit. Koupelna menší, s obyčejným plastovým sprchovým koutem, který už měl své také za sebou. Na druhou stranu bylo vše čísté a úklid probíhal každý den. Pokoje jsou s klimatizací, televizí a minibarem. Na přespání ok.


Strava a stravování

Měli jsme polopenzi, snídaně i večeře formou bufetu. S výběrem i chutí jidla jsme byli spokojení. Dostatek druhů hlavních jídel, ovoce i zeleniny. Nápoje se objednávají u obsluhy a platí.


Vybavení, služby a personál

Hotel má k dispozici venkovní bazén s mořskou vodou i vnitřní bazén se sladkou vodou, a menší welness centrum. To jsme však nevyužili a většinu času trávili s dětmi u venkovního bazénu, který má i část vhodnou pro děti, kde hloubka začíná asi na 5 cm a postupně se zvětšuje. Dále má hotel lobby bar a vnější terasu, kde si lze dát přes den kávu či zmrzlinu a večer zde hraje živá hudba (zpívající klávesista). Taneční parket byl většinou obsazen malými dětmi, které si to velmi užívaly. V resortu dále najdeme fast food, restauraci ve stylu staré dalmatské vesničky, vrak lodi s barem a tobogány, bazénový bar na pláži, .... K poznání celého resortu můžete využít vláček, který jezdí přes den každých 30 minut. Přímo u hotelu je velké parkoviště. V hlavní sezóně je placené. Od zaří již zdarma.


Pláž a moře

Pláží je v resortu několik. Oblázkové, s jemným šterkem i písečná. Na všech jsou však při vstupu do vody kameny, které sice nejsou ostré, ale vetšinou kloužou. Doporučujeme pro pohodlí boty do vody. Jinak pláž i moře čisté. Lehátka a slunečníky za poplatek.


Okolí hotelu

Hlavně jsme ocenili borovicové háje, které poskytovali stín dětem. Zejména u hotelového bazénu. Ten je vyhrazen pouze pro hotelové hosty. Snad jedinou vadou byla špatná dostupnost s kočárkem. Celý prostor bazénu je obehnán asi 60 cm vysokou kamennou zídkou, kolem které ještě rostou růže. K bazénu se dostanete pouze po schodech a do stínu borovic navíc přes mostek přes bazén. Většina návštěvníků (včetně nás) to řešila přelézaním zídky a přenášením kočárku. Bylo to dost nepohodlné - škoda - přitom by stačilo na jednom místě udělat v zídce branku, kterou by se dalo s kočárkem projet.


Celkový dojem

Celkově jsme byli spokojení. Z tisíců nabízených hotelů jsme měli problém najít nějaký, kde by byla snadno přístupná písečná pláž, stromy poskytující stín dětem, relativní klid, dostatek prostoru a zároveň bohaté vybavení a služby. Resort Solaris a hotel Ivan toto nabízejí.


Hotel vhodný pro:

  • Rodiny s dětmi
  • Páry
  • Mládež
  • Všechny

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.


Raději telefonujete?

Lucie Němcová
Lucie Němcová
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 610
dnes 11–18 h