Detail recenze: Hotel Anaxos Beach

  Řecko

4/5

Cena
od 11 331 Kč/os
Česťa:
Klidné letovisko s malým počtem návštěvníků pro strávení dovolené. Je zde však chladné moře (21 °C teplota vody v moři), které osvěží pouze v horkých dnech. Dobrá základna pro poznávání ostrova Lesbos. V době nepříznivých povětrnostních podmínek je však vhodné si půjčit auto a postupně navštívit i jiné pláže a zejména zajímavé památky. Ubytování v hotelu je čisté a solidní. Hotelový bazén je čistý s teplou vodou a nikdy nebyl zaplněný. Nedoporučuji však pobyt rodinám s malými dětmi. Slabinou je stravování - cestovní kanceláře by však měly zapracovat na nabídce vhodnějších snídaní - nemusí být švédské stoly, ale stačí jako základ čerstvý chléb, máslo, džemy, med, sýr, salám a zelenina. Volné Wifi pouze v okolí recepce a v restauraci. Večeře ucházející, ale nedoladěné - některá jídla pro představu ve fotogalerii. S dovolenou jsme byli nakonec spokojeni, protože dovolenou si tvoří každý sám! Některé věci ovlivníte, některé ne, ale můžete se vždy nějak přizpůsobit. A nechat poradit si můžete podle recenzí.

Fotografie od autora recenze


Ubytování

Pokoje v Anaxosu jsou Čechům většinou přiřazovány v přízemí, Angličané jsou ubytováni v prvním patře s výhledem na moře. Pokoje jsou velké a na některých, původně dvoulůžkových, jsou i 3 až 4 postele. Ve skříni nejsou poličky, ale ramínka. Je zde dostatek zásuvek ve stolcích, ale ne na oblečení. Pokoje mají klimatizaci, kterou si můžete dokoupit. V době našeho pobytu zde byli komáři - příliš nepomáhal ani Raid v zásuvkách. Na balkonech se v noci kvůli nim sedět nedalo. V oknech (na WC) nejsou sítě proti komárům a dveře na balkón jdou otevřít pouze v celku - nemají žádnou ventilačku. V noci je zejména v pokojích u silnice velký hluk až do pozdních nočních hodin způsobený neustálým provozem místních obyvatel a mládeže na hlasitých motorkách a autech a provozem bistra s rychlým občerstvením. Některé dny je slyšet hlasitý koncert ze sousední taverny. Při opuštění pokoje vám nepůjde elektřina - nemůžete nabíjet akumulátory spotřebičů. Při převzetí pokojů se podívejte, zda vám třeba nechybí u sprchového koutu zástěna - některé pokoje ji už nemají. V pokoji nechyběla lednička (na noc kvůli kraválu jsme ji vypínali), rychlovarná konvice, dvě plotýnky vařiče, dřez a dostatek nádobí.


Strava a stravování

Na snídaně (8.30 - 10).00 jsme se vůbec netěšili, protože byly naprosto nedostačující - na osobu dostanete aspartamový džus, kávu (nebo čaj či mléko), pouze 2 opálené rozmražené horké plátky toustového chleba, na které si někdy ani to přidělené minimáslo nemá smysl patlat. 2x jsme měli 2 vajíčka natvrdo, 2x vajíčkovou omeletu, 2x nedodělaná 2 volská oka se 3 plátky opečené slaniny, 2x sendvič z toustového chleba, 1x talíř se salámy a sýrem atp... Chyběl normální výborný řecký chléb (paradoxně byl vždy u večeře) na který by se dalo to máslo a džemy namazat, chybělo dostatečné množství zeleniny... Angličané na snídaně nechodili - raději si zašli nakoupit čerstvé potraviny do okolních obchodů nebo do protějšího bistra. Někdy jsme to řešili podobně. Večeře byly mnohem lepší (velká volba nápojů: džusy, pivo, víno, minerální voda, sprite, cola,...), předkrm (většinou zeleninový salát, sýr s rajčaty, opečené cukety se sýrem, malá musaka, smažený sýr ), hlavní jídlo a zákusek či ovoce ve formě plátků melounů. Během našeho pobytu se hlavní jídlo neopakovalo (viz fotogalerie). Zklamáním pro nás bylo jídlo nedochucené - zejména solí se fakt šetřilo, citrónové nepoživatelné brambory, smažený pangasius, některé moučníky snad kupované z obchodu... Jídla byl na večeři relativně dostatek, takže moc toho v okolních tavernách nemáte šanci v pozdních hodinách večer ochutnat. Angličané měli v restauraci na své večeře jiná, mnohem atraktivnější jídla, která si mohli vybrat z jídelního lístku. Nezaznamenali jsme, že by na večeře přicházeli i neubytovaní hosté - mají totiž opravdu velký výběr kdy, kde a za co utratit peníze v okolních tavernách. Doby, kdy v hotelové restauraci probíhaly BBQ a řecké večery už jsou asi pryč.


Vybavení, služby a personál

Personál hotelu je perfektní - umí anglicky, takže se s nimi v pohodě domluvíte. Obsluhující personál v restauraci je vždy usměvavý a velmi příjemný. Vždy se zajímají o to, jak jste se měli, ochotně vysvětlí co máte k jídlu... Uklizečka perfektně uklízí kromě neděle každý den, 3 x za pobyt vymění ručníky. Jen je někdy problém, že chce uklízet v době, když zrovna se chystáte na pláž nebo na výlet.... Bazén byl během pobytu napuštěn čistou, sladkou vodou o teplotě 28°C, rekreanti u něj během provozní doby (8.30 - 19) dodržovali stanovená pravidla, takže se zde vždy našlo volné místo na lehátku nebo v bazénu. Prostě vzácný klid a pohoda.


Pláž a moře

Pláž je od hotelu zhruba 70 metrů. Je to pláž, která se honosí vlajkou 2013, odebírá se tu pravidelně vzorek vody, pečuje se o čistotu a odpadky, jsou zde převlékárny a sprchy. Je i pro vozíčkáře. Je na ní navíc všude dostatek volných míst na ležení s vlastním slunečníkem, volných laviček a dopoledne jsou na ní místa se stínem od stromů. V době našeho pobytu mělo moře pouhých 21°C, zpočátku byly velké vlny a vítr, postupně se moře zklidnilo, ale už se neohřálo. Pláž je rozsáhlá, ale v moři bylo kromě nás vždy tak 20 lidí. Většina lidí ležela na lehátkách, opalovala se a nechala se obsluhovat z okolních taveren, aby měla plážový servis (slunečník a lehátka) po celý den zdarma. V moři bylo neskutečně velmi prostoru na plavání. Písek na pláži je hrubozrnný, zcela bez mušlí. Vstup do vody je bezproblémový a bez bot. Žádní mořští ježci či medůzy... Pokud nejsou vlny je moře čisté a zcela bez řas. Využití vodních sportů je zde velmi malé - je vidět, že středisko má svá nejlepší léta za sebou a návštěvníků zde příliš není. Kromě Čechů zde potkáte Angličany, Holanďany či v malém množství Němce. Středisko nenavštěvují třeba Rusové. Některé taverny a obchody už zanikly. Za teplejší vodou a jemnějším pískem musíte cestovat třeba do Sigri nebo na jižní pláže Ag. Ermogenis apod.


Okolí hotelu

V okolí hotelu jsou malé obchůdky s dostatečným výběrem základních potravin, potřeb a suvenýrů. Koupíte zde domácí vína a výborný domácí olivový olej. V pekárně (asi 500 m) je zase velký výběr zajímavých a chutných pekárenských a cukrářských výrobků. Přímo u hotelu je bistro s rychlým občerstvením, kde se zejména místní mládež večer cpe hamburgery. V hotelu je pitná voda, ale pokud si ji nepřevařujete na čaj či kávu, tak je vhodné si kupovat raději balenou vodu. Pláž je lemována tavernami, nějaké večerní korzování tady není. V některých tavernách je večerní koncertní program do pozdních nočních hodin. V taverně Maris koncertoval během našeho pobytu 2x Honza Vančura a další večer Martha a Tena Elefteriadu. Vyjít si můžete na vyhlídku nad mlýn. Za případnou večerní zábavou můžete do Petry (nedoporučuji pěšky kolem moře) nebo do Molyvosu (1,6 Eura autobusem) nebo taxíkem.


Celkový dojem

Dobrá základna pro strávení dovolené, doporučuji si vypůjčit auto (V autopůjčovně pracuje Češka - často nám bylo pro nedostatek vozů nabídnuto vozidlo vyšší třídy za stejný peníz) a navštívit všechny dostupné památky a otestovat další zajímavé pláže. Také se vyplatí si dopředu vše nastudovat a nechat si na místě poradit od delegátky. Nabídka fakultativních výletů se zdá být velká, ale za většinou z akcí musíte do Petry. Jet odtud na fakultativní výlet do Turecka mi připadá docela drahé a zbytečné. Na samotném ostrově Lesbos je toho k vidění dostatek: - busem či autem: kostel a muzeum v Petře, pevnost v Molyvos, lázně v Efthalou - autem kláštery (Limonis, Mirsiniotissa, Perivolis, Ipsilou...), zkamenělý les, výtečné muzeum zkamenělého lesa v Sigri, Skala Eressos, muzeum výroby olivového oleje ve Agia Paraskevi, románský akvadukt v Morii, město Mytiliny se svými katedrálami a spousta a spousta krásných pláží ...


Hotel vhodný pro:

  • Odpočinek

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.


Raději telefonujete?

Lucie Němcová
Lucie Němcová
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 610
dnes 8–17 h