Detail recenze: Apartmány Biokovo

Chorvatsko, Střední Dalmácie, Tučepi

4/5

Cena
od 1 443 Kč/os
Honza H.:
Apartmánový dům Biokovo - pěkný 3patrový dům obklopený stromy a zelení v blízkosti pláže na pěší zóně. Možnost parkování v zahradě blízko apartmánu ( parkování je stejné i pro apartmán Ljubomíra). Přibližná poloha apartmánu v googlu 43.271589,17.051526 Služby apartmánového domu Biokovo a Ljubomíra využívají celkem 3 cestovní kanceláře, přičemž po celou dobu pobitu byla k dispozici paní delegátka. V přízemí je velká terasa se stolky a velká místnost se sociálním zařízením pro odjíždějící a přijíždějící účastníky zájezdu.

Fotografie od autora recenze


Ubytování

Byli jsme ubytováni ve třílůžkovém apartmánu v druhém patře s balkónem s výhledem do dvora a pohoří Biokovo. Apartmán působí velice pěkně. Součástí pokoje je kuchyňský kout, záchod s koupelnou a balkón.


Strava a stravování

Zájezd jsme objednali bez stravy. Vařili jsme si z vlastních zdrojů. V blízkém okolí je několik restaurací, stánků rychlého občerstvení a pekáren.


Vybavení, služby a personál

Klimatizace v pokoji - v prvním zářiovém týdnu již nebyla třeba Koupelna s WC byla ve výklenku vedle balkónu. V našem pokoji byla manželská postel + jednolůžko. Pevný stůl + 2 dřevěné židle - židle byly rozklížené - s opatrností bylo možné na nich sedět Kuchyňský kout s dřezem, dvoukolovým vařičem, digestoří a větší lednicí s mrazákem. V lince byly kvalitní hrnce, příbory, pánvička, struhadlo, hrnky, sklinky a talíře .. - vybaveno super. Na balkóně byly 4 plastové židličky, stolek a rozkládací sušák na prádlo. Podél postelí byly šatní skříně. V apartmánu mělo být dostupné internetové připojení přes Wifi - bohužel nefungovalo po celou dobu pobytu. Dalo se chytit feewifi z balkónu, ale bylo velmi špatné - vypadávalo.


Pláž a moře

Oblázková pláž byla vzdálená od apartmánu do 100m - prostě fakt kousek. Pláž byla vybavena bezplatnou sprchou se sladkou vodou. K dispozici byla plastová lehátka za cenu cca 40kuna na den. Moře bylo čisté, teplé i v září. Kvůli bezpečnosti bylo cca 150-200m od břehu nataženo lano s bojemi, kam nemají lodě přístup. Pláž se každý večer uklízí, a to i s odloženými matračkami a věcmi, takže nic na ni přes noc nenechávat. Pokud chcete méně obsazenou pláž, doporučuji ujít 500m na bývalou soukromou pláž u zdevastovaného hotelu Jadran. Za ní se nachází i FKK pláž pro naturalisty. Oproti Česku se tu nekrade, nebo alepoň jsme nezaznamenali, takže peníze na pláž sebou, zmrzlina stojí 7kuna. Jezdí tu také na loďce obchod s ovocem, takže koupíte např.čerstvé hrozny přímo ze zelinářské loďky z moře. Pro volnočasové vyžití tu byl adrenalinový vodní park se skákacími překážkami. Dále spoustu vodních atrakcí - např. si můžete zalétat na padáku taženém za lodí, svést se za lodí na všemožných nafukovacích věcech ( UFO, banán ), lyžích apod..


Okolí hotelu

Perfektní je cca 6km dlouhá pěší promenáda s obchody, vedoucí od jednoho konce Tučep na druhý podél pláže. Za návštěvu stojí i volně přístupný ( byť to cedule zakazuje) zcela zdevastovaný Hotel Jadran s perfektní vyhlídkou do okolí - ovšem na vlastní nebezpečí ! Pro připojení k internetu tu je k dispozici i Wifi připojení - dostupné placené přístupové body + freewifi u vybraných restaurací. Uprostřed Tučep je centrální náměstí s malým přístavem, potravinami a infocentrem. Doporučuji pěší výlet do nedaleké Makarské, je to pěkných 5 km, takže nezapomeňte na dostatek pití a pokrývku hlavy.


Celkový dojem

Apartmánový dům je velmi pěkný. Jen si chce zvyknout na trošku tenčí stěny - nespaví důchodci vás vzbudí o půl 7. Dojem kazí poškozené a neopravené drobnosti (rozklížené židle, padající garnýž, nezavírající se spojovací dveře na chodbě ( při noční vichřici byla meluzína opravdu bezva budíček ). Perfektní je parkování - cca 50m od apartmánu v zahradě ve stínu olivovníků, z našeho apartmánu bylo vidět přímo na auto. Týdenní stání přišlo na 14€. Celkově jsme byli velice spokojeni, jeli bychom do stejného apartmánu znovu.


Hotel vhodný pro:

  • Páry
  • Odpočinek
  • Všechny
  • Rodiny s dětmi

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.


Raději telefonujete?

Lucie Němcová
Lucie Němcová
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 610
dnes 10–17 h