Detail recenze: Arion Hotel

  Řecko, Samos, Kokkari

5/5

Hrncirovi:
Hezký hotel na krásném místě s výhledem na Kokkari, velikost i čistota na pokoji odpovídající popisu, strava kvalitní. Personál je příjemný a ochotný. V hotelu nemají ceník nápojů, takže u pití,které si host objednává u polopenze k večeři neví předem, kolik mu na konci pobytu naúčtují. Ceny např. : voda PET 1l EUR 2,50, víno 0,7l EUR 15 - 25, pivo čepované 0,5l EUR 3,90.To jen ilustrativně pro budoucí hosty. Nevím, jestli se ceny mění podle obsazenosti a sezony .Náš pobyt byl 2.7.-18.7.2013. Příjemný je hotelový mikrobus na pláže Lemonakia a Tsamadou, ležící pod kopcem pod hotelem v 9.30 a 10.00 tam a v 16.45 zpět. Čas na odjezd zpět je dosti brzy odpoledne, takže jsme zpět na hotel chodili pěšmo.Večeře začíná v 18.30. POhled na pláže Lemonakia a Tsamadou je z kopce od silnice skrze bujný porost úchvatný, barvy moře okouzlující.

Ubytování

prostorné čisté pokoje, individuelně ovladatelná klimatizace (ne všude v řeckých hotelích je to běžné), s menší ledničkou a TV. Každý má i balkon, na přespání úplně postačující.


Strava a stravování

snídaně- výběr sladkého je bohatý,kdo nejí sladké ,pro něho je nabídka již poněkud jednotvárnější. Na terase je gril , příprava vajec,omelet a palačinek. večeře - pestrá, vždy cca. 3 druhy masa, zelenina, přílohy, taktéž jako u snídaně venkovní gril na terase, polévka, pečivo ,zákusky (často se opakuje sladká pěna ). Pití je jak již bylo uvedeno vždy napsáno na pokoj avšak nikdo neví za kolik.


Vybavení, služby a personál

Vybavení je odpovídající, bazén nemůžeme hodnotit, neboť jsme se nekoupali, krom řeckých večerů vždy v pátek od 20.00 nevíme o nějakém jiném animačním programu. Tento páteční řecký večer je spojený i se začátkem a průběhem večeře v prostoru okolo bazénu.V loby jsou k dispozici dva počítače, z nichž na jednom permanentně nešlo internetové připojení. Zde je i WIFI signál, jehož rychlost je však tristní,takže jsme se po několika dnech již více nepokoušeli připojit s vlastním noťasem.


Pláž a moře

Jak již bylo výše uvedeno, dechberoucí pohled z kopce dolů na pláže Lemonakia a Tsamadou, má to však několik vad na kráse, které je potřeba zmínit. Pláž je tvořena především oblázky větších rozměrů a stále zde fouká. Vítr je dosti silný na to ,aby se postaral o stálé vlny ,které znepříjemňují vstup do vody a výstup ven. Rozhodně nedoporučujeme vstupovat bez bot do vody, protože "oblázky" - v neustálém pohybu vln okamžitě pocítíte. Další významnou vadou na kráse je teplota vody. Skutečně jsme první dny nevěřili, že jsme u Egejského moře a navíc v červenci. Bylo to na rychlé smočení ,plavali jen otužilci.Jsou zde častými hosty i rekreanti ze severní Evropy (hlavně Norové, Dánové,Švédové) , těm teplota vyhovovala. Pro malé děti a neplavce nejsou tyto pláže vhodné. Na koupání doporučujeme klidné zálivy na východní části ostrova, především Kerveli, Murtia,případně o něco jižněji Posidonio, kde je moře mělčí, klidné a znatelně teplejší.Na těchto místech se dá i dobře šnorchlovat. K dopravě na tato místa je ale zapotřebí motorka nebo auto.


Okolí hotelu

malebné okolní prostředí,vysoké hory porostlé vegetací, do města je dochodná vzdálenost (pěšina vedoucí od hotelového bazénu) , cca. 800m .Samotné městečko Kokkari je moc pěkné s původními domky v řeckém stylu, dosti taveren ,hlavně v bezprostřední blízkosti mola ,nepřeberné množství půjčoven aut a malých obchůdků.


Celkový dojem

Samos určitě stojí za to navštívit, doporučujeme půjčit auto a projet ho. Na tuto část pobřeží bychom se ale kvůli podmínkám ke koupání již nevydali.


Hotel vhodný pro:

  • Páry
  • Odpočinek

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.