Detail recenze: Atlas Hotel

  Turecko, Alanya

4/5

Cena
od 8 552 Kč/os
Honza:
Dovolená na konci září roky 2012 byly velmi příjemnou dovolenou strávenou bez větších komplikací, zato prožitá ve velkém poklidu a s příjemnou atmosférou a prožitky.

Ubytování

Ubytování v moc hezkém hotelu - hlavně zevnitř. Pokoj v odpovídající velikosti, nový nábytek, čistá koupelna, denně úklid. Balkon vhodný jak na sušení prádla, tak i na posezení ve dvou. Pokoj jsme měli s výhledem na bazén, v případě oken na druhou stranu by byl výhled asi nic moc. Zvolili jsme za příplatek STANDART pokoj.


Strava a stravování

Jídla moc dobrá, v hojném množství pro každého. Alkoholické nápoje trošičku problematické - tím, že nepijí alkohol, tak nedokážou moc odhadnout míru při koktejlech a výsledné drinky často nechutnaly tak, jak jsme zvyklí. Např. vodka s kolou v poměru 1:1 nebo naopak velmi slabé. Víno bylo dobré akorát do koly, pivo se dalo pít. Velmi dobrý čaj k dispozici, zato káva kvality "poor". Jídlo a zákusky ale byly tak dobré, že i tak dávám 5*


Vybavení, služby a personál

Vybavení hotelu bylo dle očekávání. Doporučuji si vzít nafukovací lehátko k bazénu i k moři, vyplatí se to. Možnost hrát kulečník, wifi v recepci a lobby, někdy fungovalo i na pokoji, což bylo příjemné překvapení. Pěkně upravené okolí bazénu, klidné prostředí a velmi příjemný personál, který ovšem není dostatečně angličtinou obdařený, aby to bylo na nějaké těžší konverzace v případě problému. Oproti ostatním Turkům to ale byl nadprůměr.


Pláž a moře

Pláže a moře určitě zklamání. Na obrázcích to vypadá lépe než je realita. Nemůže být řeč o žádných modrých vlajkách. Pláže v některých místech byly znečištěné, nebyly denně udržované jako např. v Itálii, pomocí rolby apod. Pláž u hotelu písčitá, jinde pokrytá zvláštní směsí suťovitého písku, podivných kamenů a betonu. Při vchodu po moře velmi hrubý a trochu ostrý štěrk a pak velké kameny. První den byly vlny a koupání bylo kvůli podloží v moři až nebezpečné. Za týden jsme byli u moře 3x, dávali jsme nakonec přednost bazénu, kde bylo prostředí hezčí, bezplatná lehátka a i větší klid.


Okolí hotelu

Hotel neleží, oproti ostatním lokalitám v Alanyi, v nikterak zajímavé lokalitě. V blízkosti se nacházi čtvrť opravářů aut, která po setmění působila nebezpečně, na druhou stranu se dalo do města dojít i pěšky po hlavní třídě, byl zde klid, ale při průjezdu a během procházek Alanyí jsme viděli i mnohem lepší místa, za stejné peníze.


Celkový dojem

Celkový dojem byl super, ale očekávali jsme trochu něco jiného ohledně umístění hotelu. Bylo to pro nás daleko do centra, ale dá se dojet autobusy - zastávka 4 min. od hotelu. Vhodné jako místo k odpočinku, k dobrému jídlu a je to celkově optimalizované pro české turisty.


Hotel vhodný pro:

  • Páry
  • Odpočinek
  • Mládež

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.


Raději telefonujete?

Lucie Němcová
Lucie Němcová
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 610
dnes 8–18 h