Detail recenze: Hotel Baia della Rocchetta

  Itálie, Kalábrie, Briatico

3/5

Cena
od 525 Kč/os
Jiří:
Do takových destinací je třeba si zjistit jak mají Italové v regionech dovolenou, jinak je tu přelidněno a jsou tu samí Italové a hrozně uřvaných dětí ,kojenců a zmatek.Provoz u bazénu začíná 9.30hod. to začne hlasitá hudba i u baru a také hudba a soutěže i u pláže u křesílek pro Italy do12.45hod.Pak je siesta do 16.00 a pak zase řev, animace a hudba pro Italy pořád dokola, hrůza ,asi jsou všichni hluchý .To vše do 19.00hod. Po večeři od 21.00hod. do 24.00hod. hudba, animace ale vše tak řve, že nejde si povídat u baru venku a popíjet z mini kelímků občerstvení .Spát se dá tak až 1.00hod .

Ubytování

Pokojík, skromné malé místnosti v přízemí vetšinou pro dvě osoby s hlučným větrákem u stropu ,nahoře pro více osob.Mini lednička trezor zádný, malá televize,koupelna trochu ošuntělá s hlučným odsavačem pachu,možno klimatizace přenosná za 6eu za den.Pobytová taxa 1 eu za den a osoba .


Strava a stravování

První den nám přidělili stůl a po 3 dnech to absulutně vzdali, pořád nás všechny různě přesazovali , nemají v ničem systém a pořádek .V jídelně absulutně nejsou připraveni na tak velký nápor lidí.Je tam hrozně stolů a židlí,ale stěží se jde protáhnout okolo nich a dostat se s jídlem zase ke stolu. Strava je taková odlehčená skromná a kdo má rád polévky, tak tu žadné nejsou! All inclusive se limo a pivo čepuje do malých kelímků a 3 druhy hořkých likérů do mini kelímků a káva pouze do 11.hod. černá bez mléka, jinak se vše platí ,jídlo to je gumová houska s malým párkem, nebo salámem od snídaně v 17.00hod.u baru Jinak v jídelně voda z automatu ,cola, džus a vino červené a bílé, snídaně káva čaj , oběd a večeře.


Vybavení, služby a personál

Denní výměna ručníků ůklid, personál nás považuje za Rusy a nikdo Vám nerozumí ani německy či anglicky slabě v recepci .V srpnu kdy najíždějí Kalabrijci tak je vše hodně drahé (pití,taxi výlety)


Pláž a moře

Na pláž se jde od apartmánů s kopce tak 100m,hotelová pláž s křesílky a slunečníky a na pláži vykukující kameny ,Vstup do moře tak 2m od břehu a pak obrovské slizké kameny s ježky už je 2m hloubka .Musíte si najít mezi kameny cestičku nebo jít tak 200 až 300m na veřejnou pláž kde je krásný písek ve vodě. Vodní sporty- pujčení 2 vratké kanoe a zdechlé podušky, a špinavé kruhy,hračky pro děti(kyblíčky bábovky bazénky pro miminka) vše co tam rekreanti nechali.Při vstupu do bazénu je potřeba čepice kterou Vám přidělí plavčice,plážové osušky nejsou k dispozici. Ale nesmí být bouřka po nočním a půl dením pršení asi 1 km od tohoto resortu se vlévá do moře s okolních kopců a vesnic voda a moře záliv kde se koupem je pak 2 dni zakalené!!! Moře teplé 30°c a pak čisté.


Okolí hotelu

Okolo pláží a silnic strašný chlív od odpadků, nikdo nic neuklízí.Nejbliší městečko Briatico tak 4 km a chcíp tam pes,2 krámky s různým domácím zbožím a nafukovacíma hračkama ,1cukrárna (zmrzlina nechutná a přeslazená) ,1 hospoda ,1 vinárna a supermarket ze základníma potravinama pro Italy . Není tam žádné spojení na autobus či vlak .Procházky jen po pláži v písku nebo po silnici okolo hnijících kontejnerů,nebo si objednat v recepci předražený mikrobus třeba do městečka Pizzo pokud řidič nespí a má chut jed, nebo si půjčit auto.


Celkový dojem

Destinace podle mě absulutně nevhodná pro klienty kteří touží po klidu a vycházkách a promenády po okolí večer a případně nákupů suvenýrů či restaurace či dobré italské zmrzliny . Do této části Italie už nikdy a nikomu nedoporučuji.


Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.


Raději telefonujete?

Lucie Němcová
Lucie Němcová
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 610
dnes 10–17 h