Detail recenze: Christiana Beach Hotel

  Řecko, Kréta, Stalida - Stalis

4/5

Cena
od 9 900 Kč/os
Eva:
Pohodová dovolená, příjemný hotel

Ubytování

Jednoduché vybavení pokojů, ale čisté, pravidelný úklid, výměna ručníků i povlečení. Na pokoji malá lednička, klimatizace v ceně. Koupelna čistá, sprchový kout s vaničkou s nízkým okrajem, je potřeba si dávat pozor, aby koupelna neplavala. Balkon se stolkem a křesílky. Jako i v jiných v hotelích jsem postrádala šňůru na sušení mokrých plavek.


Strava a stravování

Strava jednoduchá, ale chutná, vždycky se dalo vybrat, jako záchrana těstoviny s červenou nebo sýrovou omáčkou. Přivítala jsem, že zařazovali i řecká jídla, ne jen universální mezinárodní,dalo se od každého kousek zkusit. Každý den zeleninový salát, meloun, výborné tzatziki, různé předkrmy. Snídaně jeden druh salámu, sýra, zelenina, vynikající jogurt, vždy vejce na nějaký způsob, někdy malé párečky, opečený salám nebo slanina, fazole s rajskou... Univesální bílý chléb (jako naše veka), chutná sladká buchta, různé corn flakes, müsli,..Jídlo průběžně doplňovali. Jíst možno v jídelně nebo na zastřešené terase.


Vybavení, služby a personál

Personál ochotný, dalo se bez problému domluvit anglicky. Hotel je tvořen hlavní budouvou, kde je i recepce a jídelna, a dalšími 2 pavilony s pokoji. Před hotelem jsou okrasné záhony a stromy - to je asi ta zahrada, která je uváděna v katalogu.


Pláž a moře

Za hotelem terasa s barem, bazén od 0,75 do 3 m hloubky, malý bazének pro děti, na terase lehátka a slunečníky zdarma. Další plocha - travnatá, rovněž s lehátky a slunečníky. Pak po několika schodech dolů na pláž. Pláž je menší, s jemným pískem, pozvolna se svazuje do moře, na okraji několik skalisek vystupujících z písku. Voda teplá, čistá, my jsme si bohužel plavání neužili, protože po celou dobu byly vysoké vlny a byla vyvěšená červená vlajka. Takže jen na okraji skákat ve vlnách a pak plavat do bazénu. K dispozici je sprcha k opláchnutí od písku. Na pláži v písku místy nedopalky cigaret.


Okolí hotelu

Hotel leží na prakticky jediné ulici procházející městečkem podél pobřeží (další vede o něco dál paralelně, ale to je silnice s živou automobilovou dopravou), z ní několik krátkých bočních uliček. Když se vyjde z hotelu, na obě strany jsou různé obchody, restaurace, večer před restauracemi postává personál a zve dovnitř. Směrem na Hersonisos se dá jít procházkou asi půl hodiny, na opačnou stranu do Malie ještě dál. Letovisko je živější, je prakticky tvořeno zařízeními pro turisty (hotely, apartmány, obchody, restaurace), není tam městečko s místními usedlíky, uličkami a náměstíčky. Možnost výletu turistickým vláčkem Happy train - buď 1,5 hod. okružní jízda ze Stalidy do hersonisosu, zpět do Stalidy, pak dále do Malie, kolem vykopávek minojského paláce se otáčí a jede zpět do Stalidy (10euro). Nebo půldenní výlet od vesničky v horách Mochos nebo Krassi. Několik půjčoven aut, čtyřkolek či motorek. Čtyřkolky si půjčovalo hodně mladých lidí a pak se proháněli tam a zase zpátky


Celkový dojem

S ubytováním v hotelu spokojenost, personál se snaží vyjít vstříc


Hotel vhodný pro:

  • Rodiny s dětmi
  • Mládež

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.


Raději telefonujete?

Kamila Brzobohatá
Kamila Brzobohatá
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 410
dnes zavřeno