Detail recenze: Hotel Conevi

Bulharsko, Sozopol

4/5

Cena
od 8 969 Kč/os
René Stranz-Nikitin:
Prožili jsme báječnou dovolenou v Sozopolu. Pro rodiny s dětmi je to skutečný ráj a nezavání dovolenou průmyslovou v obrovských hotelech.

Ubytování

Penzión Conevi působí velmi slušným dojmem, pokud jsem si všiml každá místnost má balkón a ty jsou zase uspořádány tak, aby Vás sluníčko po ránu nebudilo a aby každá místnost měla výhled na moře. Takže rozumně navržená poměrně nová stavba, která stojí přímo na takovém jakoby výběžku u moře, takže jsou tam slyšet především moře a racky (a turisty).


Strava a stravování

Zájezd byl bez strávy, ale to přesně odpovídá našemu gustu. Rádi si totiž vybíráme v místních restauracích a bufetech, dokud se to cenově dá. A v Bulharsku se to dá rozhodně. Nejlepší výběr jídel najdete v ulici Ropotamo, která vede přímo podél pláže v novém městě. V mnohá místech se můžete na přípravu jídla přímo podívat a ani nevadí, když třeba jeden člen rodiny si chce dát něco z jiné restaurace. Nakoupí si to u pultu a v restauraci, kde potom budete sedět, nikdo nebude zvedat nos. Na snídani doporučujeme chutné "bannici" z "banničarnic" (bulharských pekáren). Čerstvěji to nejde (a už vůbec ne v ČR).


Vybavení, služby a personál

Místnost v Conevi byla příjemná svou velikostí a svým půdorysem. Předsíň s dřezem a kuchyňskou linkou byla stavebně oddělena od hlavní místnosti s postelemi a tak bych v případě potřeby mohl dokonce něco překládat. Trochu problematické byly postele. Délka je jenom 1,90 m, což je na člověka s výškou 1,88 m tak trochu málo. Navíc každé vstávání/lehnutí doprovodil hrozný skřip, takže pokaždé jsem se bál, abych tím nikoho nebudil. Podivný příběh byl s toaletním papírem. Uklízečka ho totiž průběžně nedoplňuje, takže museli jsme o něj žebrat u recepčního. Při poslední roli nám řekl, že bychom si papír měli kupovat sami. Jak je to možné? Nebudu kupovat něco, co jsem si už zaplatil! Nastavení teploty vody ve sprše byla dlouhavá záležitost, ale to je asi ve stavbách tohoto typu na Balkáně skoro všude stejné.


Pláž a moře

Dlouhá písčitá pláž v novém městě Sozopolu má mnoho různých úseků s různou hloubkou vstupu pro všechny věkové kategorie. Některé mají pískové lavice, na kterých se při větru vytvářejí pěkné vlny, do kterých naše dcera s oblibou skočila. V závislosti na rychlosti větru je moře každý den jiné, takže děti ani dospělé se nezačínají nudit. Písčitá pláž ve starém městě je hodně mělká a rodič by stál asi 200 m od svého malého dítěte, pokud oboje chtějí stát ve vodě až po ramena. Proto jsme dali přednost pláži v novém městě.


Okolí hotelu

Okolí penziónu tvoří živé letovisko Sozopol. Máte zhruba stejně blízko jak do starého Sozopolu jak k pláži v novém Sozopolu. Přitom penzión stojí takřka v moři, od kterého ho děli jenom skály a takové parkoviště na travnatém porostu. Auta tam musí respektovat rychlost chůze odpočívajících, ulice patří lidem, ne autům. Není třeba se bát architektury v okolí, stavět se vkusem tam umí i v novém městě.


Celkový dojem

Až na zřejmě nevyhnutelné zpoždění Travel Servisu při odletu z důvodu firemní politiky této monopolní pro charterové lety v ČR aerolinky jsme toho názoru, že jsme si vybrali dobře. Sozopol poskytuje hodně možností a není to dovolená průmyslová. Kdyby penzión ještě odstranil nedostatky v místnostech a kdyby toaletní papír nebyl žádným tématem, dal bych i 5 hvězdiček.


Hotel vhodný pro:

  • Rodiny s dětmi
  • Páry
  • Mládež

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.


Raději telefonujete?

Lucie Němcová
Lucie Němcová
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 610
dnes 8–18 h