Detail recenze: Drita Hotel Resort & Spa

  Turecko, Alanya, Kargicak

4/5

Běhounkovi Praha:
Hotel jsme si vybrali na podkladě pozitivních recenzí i na doporučení cestovní kanceláře.Doba pobytu 8 dnů, dva dospělí a tři děti-5,7 a 12 let. Očekávali jsme bezchybné služby jako v jiných 4 hvězdičkových hotelech

Ubytování

Pokoj 3+2 rohový ve 2 patře s výhledem na banánovníkové plantáže a hory, byl v pořádku až na pouze l skříň,kam se nedalo pro 5 lidí mnoho uložit.Čistota vzorná, úklid denně, po zanechání 10 lir pro pokojskou uprostřed pobytu,vylepšeno o různá zvířátka vytvořená z ručníků na posteli,což uvítali zvláště dět Trezor na pokoji bez poplatku.


Strava a stravování

Strava rozmanitá, dostatek zeleninových salátů, ovoce jak čerstvého, tak ve formě sušeného-fíky,rozinky, meruňky. Maso v různých úpravách, kromě vepřového, množství chutně upravených mořských i sladkovodních ryb, hranolky, špagety,množství jogurtů atd. Pouze zmrzlina, oproti jiným hotelům v rámci all inclusive,pouze proti platbě.Dostatek míst u stolů,bez dlouhého čekání na jídlo,které bylo stále doplňováno.


Vybavení, služby a personál

Veškerý personál včetně recepce, ochotný, vstřícný, obsluha u barů vzorná.Vždy uklizeno. Hotelový bazen je malý pro tak velký hotel. Klienti jsou nuceni brzy ráno zabírat lehátka u bazénu pod slunečníky a ještě se stane, že některý hotelový host přemístí slunečník k sobě. Stálá hlučná hudba je unavující, pokoje nasměrované k přímořské komunikaci a k bazénu, nepatří k nejklidnějším i v pozdních nočních hodinách.


Pláž a moře

Málo lehátek a slunečníků na pláži.Vstup do moře s velkými kameny, což zvláště u starších, hůře pohyblivých lidí i u dětí, je spojeno s problémy, jak při vstupu, tak výstupu z moře.Za našeho pobytu byly vlny většinou nevelké ale při větších vlnách pak je zde velké riziko úrazu. Boty do vody jsou nezbytné. Pláž vlastní je rozlehlá, s hrubším pískem s oblázky, ne vždy byl písek bez nedopalků od cigaret. Plavčík pomáhal při baru,ale dohled nad koupajícími ponechal ostatním rekreantům. Moře bylo čisté, kromě dopoledne kolem 10 hod. a odpoledně kolem 17 hod,kdy zhruba v 10 metrech od břehu se táhl pruh organických nečistot plovoucích na hladině v šíři 2 až 3 metrů ( odpad z hotelů, z lodí???) Posledně jsme se s něčím podobným setkali při dovolené v Rumunsku v 70. letech.


Okolí hotelu

.Možnost nákupů již zhruba ve vzdálenosti 300m vlevo při východu z hotelu po souběžné komunikaci s komunikací přímořskou.Další možnost je jet Dolmušem do centra Alanye, kde je sice větší množství obchodů,větší výběr ,ale ceny jsou stejné,neb poněkud vyšší než v okolí hotelu.Okolí hotelu,i celé oblasti Turecka kterou jsme projížděli, nebo procházeli, bylo uklizené, upravené, což se o řadě jiných přímořských oblastí nedá řici.


Celkový dojem

Vzhledem k tomu, že během roku jsme u moře 2 až 3 x máme srovnání.Tento hotel dle našeho mínění, vzhledem k výše uvedenému nelze doporučit zvláště pro starší lidi, či pro rodiny s dětmi, především pro obtížný vstup do moře a také pro nečistoty plovoucí po hladině.


Hotel vhodný pro:

  • Mládež

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.


Raději telefonujete?

Kamila Brzobohatá
Kamila Brzobohatá
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 410
dnes zavřeno