Detail recenze: Elysee Hotel

  Turecko, Alanya

4/5

Jirka:
Dovolná v turecké Alanyji je zárukou kvality. Hotel Elyseé leží necelých 50 m od pláže na kterou se dostanete přes 4 proudovou místní komunikaci. Krásnou promenádou se dostanete po 2 km od centra Alanye. Počasí v říjnu je už méně stabilní, ale teplo bylo stále a celou polovinu pobytu jsme mohli trávit na pláži u moře.

Fotografie od autora recenze


Ubytování

Apartmán byl prostorný i když částečně vybydlený, ale celkem uspokojivě vybavený. Skládal se z toalety, pokoje a balkonu s částečným výhledem na moře. Na toaletě nešly pořádně zavřít dveře a nefungovalo zamykání ani balkonových dveří. U nočního stolku vypadávala zásuvka apod. Nejhorší by\la přistýlka pro dospělou osobu na které by se nevyspalo ani malé dítě.Matrace byla praská a vystupovaly z ní pera. Postel byla rezavá, stará a neustále se rozjížděla. Pokud nebudete vyžadovat přistýlku, tak je ubytování slušné. Velmi příjemné bylo posezení na balkoně.


Strava a stravování

Stravování formou all inclusive. Výběr byl poněkud chudší než bývá zvykem, ale to vyvážilo chutně připravené i ochucené jídlo a jeho pestrost. Každý den bylo něco jiného. Nabídka ovoce a zákusků byla velmi skromná.


Vybavení, služby a personál

Vybavení hotelu je celkem solidní a personál úslužný. Chování některých mužů je někdy až příliš žoviální, ale to k Turecku asi patří.


Pláž a moře

Hezky upravená a čistá pláž je převážně písčitá a místy s oblázky. Při klidné hladině je moře překrásně průzračné s křišťálově čistou vodou. Soukromá pláž má bar s nabídkou nealkoholických nápojů zdarma. Slunečníky a lehátka jsou za poplatek.


Okolí hotelu

V blízkém okolí najdete všechno, co potřebujete. Krásně upravenou promenádu lemují obchůdky, restaurace, minigolfem apod. Do 2 km vzdáleného centra města či na slavný Bazzar nebo na překrásnou promenádu u Kleopatřiny pláže se dostanete za necelých 20 minut pohodové chůze. Také tam pravidelně jezdí mikrobusy nebo taxíky. Z místa hotelu a pláže je pohled na chloubu Alanye, Červenou věž a hradby, které se táhnou po vrcholu výběžku.


Celkový dojem

Turecká riviéra je překrásná. Dovolenou v Turecku všem vřele doporučuji! Všude jsou upravené pláže i nádherné moře. Letovisko Alanya patří rozhodně k nejpůvabnějším celého pobřeží. Dovolená se nám velmi líbila a všichni byli maximálně spokojení.


Hotel vhodný pro:

  • Páry
  • Odpočinek
  • Všechny

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.