Detail recenze: Floria Beach Hotel (ex Görgulu Kleopatra)

  Turecko, Alanya, Kleopatřina pláž

3/5

Sylva P.:
V září 2008 jsem vycestovala do Turecka na 8denní pobytovou dovolenou do oblíbeného turistického letoviska Alanya, do hotelu Görgülü Cleopatra Beach****, který leží přímo na známé Kleopatřině pláži s výhledem na pevnost s hradem na vrcholu skály. Alanya leží na úpatí pohoří Taurus. Görgülü Cleopatra Beach Hotel **** je na samém okraji města, těsně u hlavní příjezdové silnice od města Antalya.

Fotografie od autora recenze


Ubytování

Pokoj příliš neodpovídal kategorii 4*, byl menší se starším nábytkem a základním vybavením - SAT TV, minibar, individuální klimatizace s dálkovým ovládáním (fungovala 24 hodin denně), telefon, stolek, šatní skříň. Elektrické zásuvky jako u nás. Vlastní koupelna s umyvadlem, WC, sprchovým koutem a fénem. Koupelna byla z ubytování asi nejhorší, dle mého zbytečně kazila celkový dojem a zasloužila by rekonstrukci. Balkón se stolečkem a třemi židlemi byl menší, ale dostačující. Výhled jsme měli moc pěkný - na moře a na krásně vzrostlé stromové fikusy, které v letních parnech poskytují stín a příjemný chládek na balkónu i dolní terase. K dispozici byly ručníky a osušky, které bylo možné každý den vyměnit - úklid pokojů probíhal denně.


Strava a stravování

Strava formou all inclusive byla bohatá, chutná, v dostatečném množství a byla rozvržena následovně: Snídaně od 8.00 do 10.30 v restauraci. Oběd od 12.30 do 14.00 v restauraci. Svačina/snack od 14.00 do 15.30 na terase. Dezerty/sladkosti od 16.30 do 17.30 na terase. Večeře od 19.00 do 21.00 v restauraci. Pozdní polévka od 23.30 do 24.00. Místní nealkoholické a alkoholické nápoje od 10.30 do 23.00 na terase a v disco baru. Co se týče nápojů, tak zdarma ve výše uvedených časech byly na výběr z automatů tyto (vše místní výroby): velmi silný neslazený černý čaj s možností ředění horkou vodou, horký čaj ze zeleného a granátového jablka, 2 druhy černé kávy, presso, káva s mlékem, horká čokoláda/kakao, cappucino. Ze studených to byla místní cola, sprite, fanta, pomerančová šťáva a jablečná šťáva. Z alkoholických nápojů jsme si mohli dát slabší točené turecké světlé pivo, červené a bílé víno, gin, vodku a tureckou pálenku raki. Ostatní nápoje byly placené, stejně tak jako vyjmenované nápoje mimo stanovené časy all inclusive. Všechna jídla se podávala formou bufetu/švédských stolů. Jídla bylo dost, nabídka pestrá.


Vybavení, služby a personál

Fitness bylo zdarma od 8.00 do 20.00. Animační večery zdarma 2x týdně na terase - byly dost rušné, po dobu animace jsme obvykle šli někam na procházku do města. K dispozici byl jeden stůl na stolní tenis a 2x billiard. Na recepci byl internet koutek. Personál hotelu celkem přívětivý. Bylo zde hodně ruské klientely, což někomu nemusí vyhovovat. Hotelový areál byl spíše menší. U nevelkého bazénu s dětskou částí byla lehátka i slunečníky zdarma. Bazén byl v provozu od 8 do 20 hodin, přes noc jej čistili.


Pláž a moře

Hotel má svou privátní písčitou pláž, která je menší, ale pro hosty hotelu dostačující. Vstup do moře byl převážně písčitý, jen s asi dvoumetrovým pásem oblázků. Nebylo to zcela ideální pro děti či klienty s pohybovými potížemi. V době, kdy jsme tam byli, byly zrovna dost velké vlny, dle informací personálu to bývá však ojediněle. Lehátka a slunečníky byly na pláži za poplatek 2 EUR za den.


Okolí hotelu

Západně od hotelu se dá vyjít na krátkou procházku podél moře, na nově vybudovanou vyhlídku, na jejímž konci je „přírodní fitness centrum" - tedy několik posilovacích přístrojů připevněných k chodníku, na kterých si může kdokoli zdarma zacvičit a přitom dýchat svěží mořský vzduch a koukat třeba na západ slunce. Severně od hotelu se táhne pohoří Taurus, v jehož úbočí se postupně dostavují další a další hotely. Vydáte-li se východně od hotelu, asi po 5 minutách dojdete na začátek pobřežní kolonády s mnoha palmami, keři a květinami, která lemuje Kleopatřinu pláž až k zátoce pod hradem. Vycházkovou chůzí dojdete z hotelu za cca 15 minut k supermarketu Migros, kde byly asi nejlevnější potraviny. Z hotelu lze dojít do zátoky pod hradem také přímo po Kleopatřině pláži. Od zátoky již začíná hustší zástavba směrem k centru - mnoho hotelů, barů, restaurací a obchůdků.


Celkový dojem

Görgülü Cleopatra Beach Hotel bych vzhledem ke kvalitě ubytování doporučila raději méně náročným klientům, nebo těm, kteří více ocení opravdu dobrou stravu, hezkou terasu s výhledem na hrad, blízkost pláže (není nutno přecházet či podcházet místní komunikaci) a umístění stranou od rušnějšího centra. Hotel byl relativně klidný - občasná produkce na terase (2x za týden - módní přehlídka, diskotéka či turecký večer) i každovečerní hudba z disco baru ztichla vždy mezi 24-01 hodinou. Celkově jsme byli s hotelem, lokalitou a službami celkem spokojeni.


Hotel vhodný pro:

  • Páry
  • Mládež
  • Obchodní cesty

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.


Zájezdy do hotelu Floria Beach Hotel (ex Görgulu Kleopatra)

Raději telefonujete?

Lucie Němcová
Lucie Němcová
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 610
dnes 11–18 h