Detail recenze: Galini Sea View Hotel

  Řecko, Kréta, Agia Marina

4/5

Sylva P.:
Hotel Galini Sea View *****, zprovozněný roku 2007, je moderní a poměrně luxusní hotelový komplex, který se nachází na svahu s krásným výhledem na zátoku a letovisko Agia Marina (Saint Marina), které leží asi 8 km od města Chania a 22 km od mezinárodního letiště Daskalogiannis blízko Chanie.

Fotografie od autora recenze


Ubytování

Odpovídalo 5*. Hotel má hlavní a přilehlé budovy s celkovou kapacitou 266 až 350 lůžek. My jsme byli ubytováni v patrovém pokoji s balkonem a výhledem na bazén a moře. Hotel nabízí ubytování typu Family Room, Junior Suite, Standard Room a VIP Suite. Pokoje moderně zařízené s balkónem nebo terasou, individuálně nastavitelná klimatizace, mini lednička (doplňována každý 2. den – místní víno, pivo, voda a nealko nápoje), trezor, plazmová TV/SAT, telefon, WiFi internet, koupelna s hydromasážní vanou, fén, plážové ručníky, pantofle, župan. VIP Suites a Junir Suite navíc s možností vaření kávy a čaje na pokoji (doplňováno každý den). Pravidelný úklid pokojů byl samozřejmostí. Welcome (uvítací) balíček na pokoji – ovoce a víno.


Strava a stravování

Stravování formou all inclusive nebo polopenze formou bufetu. Jídlo zde bylo v době mého pobytu opravdu dobré a nabídka bohatá. Hotel má hlavní restauraci s cca 300 místy ve 3. patře budovy, s krásným výhledem na záliv a letovisko, dále Gourmet a italskou a la carte restauraci ve 4. patře, snack-bar u bazénu a hlavní bar blízko recepce, kde se hosté scházeli zejména v pozdních večerních hodinách.


Vybavení, služby a personál

Součástí hotelu je vstupní hala s recepcí, barem, internetovým koutkem a obchůdkem (oblečení, klenoty, noviny, cigarety, doutníky, suvenýry a jiné). Venkovní bazén s dětskou částí, snack-barem a posezením s výhledem na moře a letovisko. Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma. Hotel disponuje i vnitřním vyhřívaným bazénem. Ke službám hotelu patří také zdarma fitness, sauna, parní lázeň, ping-pong, billiard, hokej (Air Hockey). Hotel měl k dispozici dětský miniklub (Children’s day care center) od června do září nebo na vyžádání hlídání dětí. Za poplatek bylo možné na recepci zajistit paragliding, vodní lyže (Water Ski), plachtění, potápění (Scuba Diving), vodní skútr (Jet Ski), dále kadeřníka, manikúru a pedikúru, masáže. Konferenční místnost (Conference Center) se nachází v druhém patře o rozloze cca 300 m² (včetně lobby a administrativní plochy) a má kapacitu 100 osob v zasedací místnosti a 180 osob v banketu. Součástí je foyer, venkovní terasa, velká promítací plátna, ozvučení (bližší a aktuální informace pro Vás můžeme na vyžádání prověřit). Animační večery zdarma pro hotelové hosty – za pobyt 1x Cabaret night, 1x Krétsko-řecký večer a 1x večer určený pro děti.


Pláž a moře

Menší písečná pláž sesterského hotelu Galini Beach se slunečníky a lehátky zdarma je od hotelu vzdálená asi 7 minut pěšky nebo lze využít kyvadlovou dopravu hotelovým minibusem. Jdete-li na pláž anebo do centra letoviska pěšky, musíte sejít ze strmějšího kopce anebo částečně pomocí hotelových výtahů. Pláž 5* neodpovídala - jak přístupem, tak velikostí. Moře však bylo čisté a vstup pozvolný. Pláž jsem vnímala jako největší mínus jinak dobrého hotelu. Hotel však díky své poloze vysoko na svahu nabízel krásné výhledy.


Okolí hotelu

Okolí hotelu bylo upravené. Z hotelu se sejde po svahu a po asi 5-7 minutách jste na hlavní komunikaci táhnoucí se letoviskem Agia Marina. Letovisko Agia Marina leží přibližně 8 km západně od Chanie. Sousedí s letovisky Platanias a Stalos. Kolem hlavní třídy je spousta obchůdků, taveren, barů a hotelů, apartmánů a studií různé úrovně. Agia Marina tvoří spolu s letovisky Platanias a Stalos jeden z nejrozsáhlejších turistických komplexů západní Kréty a patří k dobrým výchozím místům pro vyjíždění na výlety po Krétě. Potěší Vás zde i pohledy na blízké vrcholky hor a kopcovitou krajinu nad letovisky.


Celkový dojem

Moc hezký hotel, moderně zařízený, čistý a s dobrou stravou. Nevýhodou je vzdálená pláž s poněkud komplikovanějším přístupem. Vzhledem k poloze hotelu a dosti schodům nedoporučuji tento hotel pro méně pohyblivé osoby. Jinak jsme zde byli spokojeni a mohu hotel doporučit.


Hotel vhodný pro:

  • Rodiny s dětmi
  • Páry
  • Mládež
  • Obchodní cesty
  • Odpočinek

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.