Detail recenze: Hotel Grace Lodge Andasibe - útulné bungalovy uprostřed národního parku

Madagaskar

Cena
od 24 490 Kč/os
Sylva P.:
Grace Lodge Andasibe jsou pěkné a útulné bungalovy obklopené národním parkem v Andasibe (Parc National Andasibe Mantadia).

Fotografie od autora recenze


Ubytování

Ubytování nabízeli v čistých a útulných bungalovech nebo v hlavní budově. Já společně s dvěma lidmi jsme byli v hlavní budově s bazénem, v podkrovním apartmá. Bungalovy byly vybavené dvěma lůžky s moskytiérou, stolkem a křesly, skříní a koupelnou s WC, umyvadlem a zrcadlem. Apartmá v budově mělo 2 dvoulůžka a jednu samostatnou postel (bez moskytiér), jídelní stůl se 4 židlemi, 3 křesla s konferenčním stolkem a prostornou koupelnu s WC, sprchou, umyvadlem, zrcadlem a osuškami v ceně. V budově i bungalovech byl trochu problém s teplou vodou, byly tam poměrně malé bojlery a navíc dost nešikovně regulovatelné. Celkem bylo v areálu 9 bungalovů - 2 luxusnější s dvoulůžkem (pro 2 osoby), 6 s dvěma lůžky (pro 2 osoby) a jeden rodinný 4lůžkový bungalov. Celkově velmi hezké ubytování.


Strava a stravování

Strava byla moc dobrá. Snídani tvořily čaj, káva, mléko, avokádový nebo pomerančový džus, bílé bagety, croisant, marmeláda, jogurt, máslo, případně míchaná vajíčka. Stravování nabízeli formou snídaně a oběd či večeře na objednání z jejich jednoduchého jídelního lístku.


Vybavení, služby a personál

V přízemí hlavní budovy je menší, ale útulná restaurace s barem/zároveň recepcí. Venkovní bazén. Ke službám hotelu patřila i možnost půjčení vybavení na petanque, badminton nebo půjčení kol.


Okolí hotelu

Areál je obklopen národním parkem - Parc National Andasibe Mantadia - s tropickým deštným pralesem s mnoha druhy lemurů včetně největšího lemura na ostrově - Indri indri, který vydává zvuky podobné zpěvu. Tato rezervace, rozkládající se na ploše asi 810 ha, je známá svou speciální endemickou faunou a flórou. Lze v ní obdivovat velké množství orchidejí, lemurů, chameleónů, hadů, žab a ptáků. Asi 1 km od Andasibe byla další rezervace - Vakona Forest lodge - s mnoha motýly, chameleóny, krokodýly, plazy, žábami a dalšími obojživelníky. Byla to jakoby malá ZOO, zvířata byla umístěná v klecích, z kterých nám je postupně vyndávali a ukazovali. Mohli jsme si tak na zvířata sáhnout, nechat si je po sobě lézt :-) a bez problémů vyfotit.


Celkový dojem

Velmi hezké ubytování v krásném místě, blízko rezervací. Byli jsme spokojeni.


Hotel vhodný pro:

  • Mládež
  • Páry
  • Odpočinek

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.


Raději telefonujete?

Lucie Němcová
Lucie Němcová
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 610
dnes 8–18 h