Detail recenze: Hedef Kleopatra Hotel (ex Golden Sun)

  Turecko, Alanya, Kleopatřina pláž

3/5

Cena
od 10 161 Kč/os
Sylva R.:
Nějak jsem nevěděla úplně, jakým recenzím věřit, ale musím říct, že ty negativní nechápu. My jsme si pobyt moc užili, jen byl moc krátký...2.8.-9.8.2013...byly jsme s 6 letou dcerou. Moře krásně čisté, pláž taky, u bazénů vše upravené, žádný nepořádek, jídlo super, ne moc masa, to převážně kuřecí, spousta zeleniny.

Fotografie od autora recenze


Ubytování

Prvotně nás dali do vedlejší budovy, pokoj nic moc, bez lednice, bylo to v 3,30h, šla jsem okamžitě řešit, bylo mi řečeno, že po 11 h přijde manažer a dořešíme. Hned dopoledne nám dali pokoj v hlavní budově a ten byl moc fajn, hezčí, s balkonem. spokojenost. ovšem za lednici, kterou jsme potřebovali a mimo jiné byla napsaná na popisu dovolené, jsem musela zaplatit...15Euro, prvně chtěl recepční 20Euro...a že prý lednici standardně nemají na žádném pokoji...Balkon byl super, hezky nám schly ručníky a plavky...Koupelna jak už někdo psal, z wc jste si mohli umývat nohy ve sprcháči ;-) ale to je detail, jinak koupelna čistá, prostorná, s fénem


Strava a stravování

Hodně zeleniny, čerstvé i teplé, grilované, čerstvá nikdy ne zvadlá. Přílohy - vynikající pečené brambory, hranolky, rýže, teplá zelenina, těstoviny. Pečivo domácí i kupované, denně pizza pečivo(něco na způsob pizzy, ale vyšší), celý den k dispozici paní, co peče vynikající turecké placky(jak v jídelně, tak i venku u bazénu). Maso kuřecí, pak byl i gyros, ten byl vynikající!!! Na snídaně i několik druhů různých kuliček do mléka, medy, marmelády(jak v kelímcích tak i volně v mísách), jogurty 3 druhy - byly moc chutné. Sladkosti jen buchty máčené v medu, ne klasické dorty..... ty mi trochu scházely :-) jedla jsem místo nich červený a žlutý meloun. Jiné ovoce nebylo, jen jednou hrozno a to rozebrali dříve příchozí Rusové :( Vše doplňovali, všeho bylo dost. Zmrzlinu od Algidy doporučuji kupovat na ulici, v hotelu chtěli moc peněz. Jeden nedostatek, mokré talíře rovnou z myčky, ale byl tam teda nátřesk, opravdu moc lidí...ale z druhé strany i personálu...


Vybavení, služby a personál

V recepci bylo možné připojení wifi, personál - jeden recepční a manažer mluvili anglicky, pak jedna sběračka nádobí, jinak pouze turecky nebo rusky... Uklízečce jsme nechávali malé spropitné, i bez něj nám tedy uklidila, s ním nám i labutě udělala ;-) a dala navíc ručníky Pokoj super, dvoulůžko a jednolůžko, klima, televize, po zaplacení 15 E i ta lednička, balkon.5. patro výhled do okolních hotelů a na bazén a hotelové dětské hřiště, z 6. možná i na moře. Nic úplně super moderního, ale pro pobyt v pohodě. žádná plíseň, omlácené rohy. U vedlejších dvou budov bazén se skluzavkou, na té vypínali vodu...a děly se tam veškeré programy, např. dětská diskotéka 2x týdně, takže i rušněji. Bar tam ale fungoval do nočních hodin ;-) Místa u bazénu je potřeba obsadit ručníky v době začátku snídaně, jinak nejsou lehátka, ale byly tam plastové židle a stoly u baru, takže se dalo sedět i tam. Animační program - animátor několikrát cvičil v bazénu a hrálo se vodní pólo, stačilo to v pohodě.


Pláž a moře

Bezva, krásná pláž, čisté moře, písek, při vstupu úzký pás oblázků, pak písek. Lehátka jsme zaplatili na hotelové recepci, 20E na 8 dní za dvě lehátka a jeden slunečník, bar byl na pláži za poplatek. Jinak na pláži chtěli 5E na den, v řadě u moře prý až 8E!Byli naštvaní, když jsme přišli s lístečkem o zaplacení a 1. řadu obsadili ;-) pláže rozděleny čísly k hotelům. Pláž od hotelu tak 150-200 m. Asi druhá pláž od té, co patří k hotelu, směrem od hradu...ve vodě obrovské kameny, to jsme zjistili při procházce, na pláži č.15 naštěstí ne. pak dál už zase ne.


Okolí hotelu

Hodně obchodů se suvenýry, občerstvením. Ale i klasika Turků, v hotelu dobře, co je na ulici za branou hotelu, to už nevidí...


Celkový dojem

Nebýt tří hodinové cesty z letiště, klidně se sem vrátíme znovu, Kleopatřina pláž je opravdu krásná, ve městě spousta krámků i restaurací. Letěli jsme s Freebird a cestovkou Orex travel a vše super.


Hotel vhodný pro:

  • Mládež
  • Páry
  • Odpočinek
  • Všechny
  • Rodiny s dětmi

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.


Raději telefonujete?

Lucie Němcová
Lucie Němcová
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 610
dnes 8–18 h