Detail recenze: Hedef Kleopatra Hotel (ex Golden Sun)

  Turecko, Alanya, Kleopatřina pláž

3/5

Cena
od 7 471 Kč/os
Veronika:
Do Turecka jsem letěla prvně se svojí kamarádkou, nějak extra jsme si dovolenou neplánovaly, po pravdě jsme vzaly první zájezd, který nám cestovka nabídla a druhý den letěly. Takže jsme o ničem dvakrát nepřemýšlely, šlo nám o to ,,vypadnou" za teplem.

Ubytování

Jak jsem četla ve většině recenzí, tak i my, hned po příletu byly zklamané z pokoje, neměly jsme balkon, o který jsme výslovně žádaly, nesplachoval nám záchod, netekla sprcha. A však nelenily jsme ani minutu, šly na recepci a vydupaly si nový pokoj, takže pro ostatní, co si zde stěžují, platí asi pravidlo líná huba, holé neštěstí :) Pokoj jsme s velkou omluvou dostaly hned druhý den ráno, rozměry pokoje nebyly extra velké, ale pro dvě osoby naprosto dostačující, pokoj byl příjemně vybaven, koupelna byla také skromnějších rozměrů, ale čistá a vše bez problémů fungovalo!!! Co víc si přát, neletěly jsme přece trávit dovolenou na pokoji :)


Strava a stravování

Co se týče stravování, je pravda, že honosné obložené mísy a masa na několik způsobů nám servírovány nebyly, ale domníváme se, že škála byla dostačující a pestrá natolik, aby si každý přišel na to své. Ono je těžké, když je někdo vybíraví, zaplatí si dovolenou v průměrném hotelu a čeká nadívané labutí krky. Nám tam moc chutnalo. Co se týče pitného režimu, celý den byly k dispozici 2 bary, pro pití si člověk mohl chodit, jak se mu zlíbilo, občas byl problém, že bylo teplé, ale já osobně to řešila ledem (střevní potíže jsem neměla za celý pobyt). Jinak mimo bary byly barely s pitnou vodou, džusem a nebo čajem. Jak jsem zde také četla, že na pláži se pití muselo platit, to mi opravdu pobavilo, protože tento hotel plážový bar nemá, takže je to celkem logické... :D Jinak tedy jedna výhrada, co se týče stravování, na tak velký hotel opravdu málo místa v jídelně, skoro každý večer jsme musely čekat i několik minut, než se místo uvolnilo.


Vybavení, služby a personál

Barmani a číšnici byli opravdu velice příjemní, snaživí, usměvaví a milí. Vesměs to byli mladí kluci, kteří se snažili vyplnit přání zákazníka a dalo se s nimi domluvit opravdu na všem (držení místa v jídelně na určitou hodinu, donáška pití až ke stolu, atd...) K úklidu pokoje: sami jsme si daly cedulku, že si nepřejeme uklízet, čisté ručníky a toaletní papír jsme si braly na chodbě sami ve skříni. Recepční tedy byli šílení, jazykově nevzdělaní, neochotní s vámi komunikovat a všelicos řešit.


Pláž a moře

Pláž se nachází cca 200 m od hotelu, je to opravdu kousek. Pláž je písčitá, krásně čistá, žádné odpadky jsem tam já osobně neviděla, ráno se pláže poctivě uklízejí. Moře bylo teplé a krásně čisté. Vstup do moře byl pozvolný, akorát mu trochu bránily vlny.


Okolí hotelu

Hned před hotelem jsou asi 3 malé obchůdky, kde je směs všeho (trafika, kabelky, drogerie a nějaké suvenýry), podél pláže je pak nádherná promenáda, která se táhle až do centra a přístavu Alanye...obzvláště večer je to slast pro oči...Po pravé straně promenády jsou krásné parčíky s fontánami, po levé zase neskutečné nákupní možnosti...opravdu nádhera.


Celkový dojem

Byla jsem v Turecku poprvé a už první den jsem věděla, že nikdy nikam jinam už nepojedu. Alanye je neskutečně úchvatné město, plné zábavy, nočního života, ale i historických památek a sportovních dovedností, je to město plné nevídaných možností. Možná jak jsme byly uchvácené krásou této oblasti, tak jsme nevnímaly zápory hotelu, ale my si to užily na plné čáře, byla to naše dovolená snů. Odjezd jsme obrečely a slíbily sobě i Alanyi, že za rok nás má zpátky!


Hotel vhodný pro:

  • Rodiny s dětmi
  • Mládež
  • Všechny
  • Páry

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.


Raději telefonujete?

Lucie Němcová
Lucie Němcová
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 610
dnes 11–18 h