Detail recenze: Hotel Blue Dreams

  Turecko, Bodrum, Torba

5/5

Michaela Š:
Krásný moderní hotel na Egejské rivéře umístěn příjemně blízko od letiště (asi 23 km) - jste v hotelu asi za půl hodiny. V okolí hotelu je spoustu zeleně, takže pro milovníky přírody ideální dovolená.

Fotografie od autora recenze


Ubytování

Hotel je postavený ve stylu dvoupatrových domečků zasazených ve svahu, takže ze spousty z nich je výhled na moře a nebo do zahrady. Pokoje jsou moderně zařízené a k jeho vybavení patří LCD televize se satelitem, minibar, klimatizace, fén, telefon, trezor. Koupelna je vybavena záchodem a vanou. Většina z nich má i balkón nebo terasu.


Strava a stravování

Na snídani se podávalo nejrůznější pečivo, šunky, sýry, vajíčka na různé způsoby, omelety, lívance, jogurty, různé druhy müsli, ovoce atd. Takže si vybere každý. Na obědech a večeřích si šlo např. vybrat z kuřecího nebo jehněčího masa, každý den byly také ryby. Turci také všude dávají hodně zeleniny a nebo jí vaří jako přímo hlavní chod. Z příloh byly brambory na různé způsoby, rýže, nebo těstoviny. Výborné v Turecku jsou ale nejrůznější sladkosti a jako závěrečná tečka různé druhy ovoce a salátů. Toto bylo podávané v hlavní restauraci. Jednou za týden šla také zarezervovat večeře v ostatních restauracích v resortu, a na výběr bylo z italské, čínské, rybí a nebo kebab restaurace.


Vybavení, služby a personál

Co se týká služeb v pokojích, tak každý den byl pokoj uklizený a byly vyměněné ručníky. Personál na barech a plážích byl také velice ochotný. V hlavní restauraci jsme akorát narazili na případ u jednoho číšníka, že očividně si vyhlížel koho bude obsluhovat a tipoval kdo bude rozdávat bakšiš, ale jinak se snažili ostatní věnovat všem. K vybavení hotelu patří výše jmenované nejrůznější restaurace, několik barů, čajová zahrada, koutek na kouření vodní dýmky, dva plavecké bazény, pak bazén se skluzavkami, dětský bazén a krytý bazén. Dále fitness, turecké lázně s fitness, saunou a masážemi. Hřiště na fotbal, tenis nebo basketbal, druhé hřiště na beach voleyball nebo ping-pongový stůl u bazénu. Na pláži jsou vodní sporty za poplatek, kromě kánoí, ty jsou k all inclusive zdarma. Dále lze využít xbox, kulečník a hotel má i wifi připojení. Pokud budete chtít něco koupit, tak v hotelu je i pár obchůdků. Z hotelových pokojů k bazénu, barům a restauraci se dá dostat pěšky, ale z vrchních pokojů je to několik desítek schodů, takže druhou možností je použití výtahu. Pokud budete pokračovat na pláž, tak můžete využít druhý výtah a nebo lze sejít také po schodech.


Pláž a moře

Pláž patří k hotelu a je soukromá. Většina lehátek je umístěných na vybudovaných molech, z kterých je několik vstupů do moře. Naleznete tady i plážový bar. Pokud mola nejsou váš šálek čaje, tak je zde i písečná pláž, sice uměle vybudovaná, ale je. Z ní je i pozvolný vstup do moře. Protože je zde spíše oblázkové a kamenné dno, tak je výborná viditelnost v moři a vidíte několik metrů hlubuko. Možná když si kvůli kamínkám vezmete boty do vody, neprohloupíte, asi to bude pohodlnější. Ale já je například neměla a ani jsem je nepostrádala.


Okolí hotelu

Kolem hotelu je spousta zeleně, ale jinak za hotelem v podstatě vede jen silnice, ale dostane se po ní asi za 10 minut do Bodrumu. Je to přístavní městečko, je vzdálené 10 km a vyberou si ti, kteří budou chtít jet za historií, ale i za nákupy nebo nočním životem. Jako dopravní prostředek si můžete vzít taxi, ale to je zbytečně drahé. Doporučuji dolmuši (minibus), který zastavuje přímo u hotelu a za 1,5 Eura vás do Bodrumu odveze.


Celkový dojem

S dovolenou jsem byla spokojená, protože hotel byl krásný a po absolvování několika výletů budu mít z Turecka jen samé příjemné vzpomínky.


Hotel vhodný pro:

  • Rodiny s dětmi
  • Obchodní cesty
  • Odpočinek
  • Páry
  • Mládež

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.


Raději telefonujete?

Kamila Brzobohatá
Kamila Brzobohatá
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 410
dnes 8–18 h