Detail recenze: Hotel Gartnerkofel

  Rakousko, Korutany, Sonnenalpe Nassfeld

5/5

Cena
od 1 060 Kč/os
Vladimír S.:
Pobyt v letních Alpách má své kouzlo. Krásné hory, nádherné výhledy a neporušená příroda. Krávy na pastvě a spousta různých květin na loukách.

Fotografie od autora recenze


Ubytování

Hotel má 4*, ale my jsme byli ubytováni v cca 300 m vzdálené 3* vile Alpenrose - depandance hotelu (nižší cena). Pokoje byly prostorné, čisté. My jsme měli sprchový kout a WC spolu. Kolega měl koupelnu s vanou a zvlášt WC. Měl i prostorný balkón.


Strava a stravování

Pobyt byl All inclusive, což představovalo snídaně formou švédských stolů. Oběd byl buď formou balíčku, který si každý mohl připravit sám se snídaňové nabídky nebo lehký snack (např. hustá gulášová polévka nebo brautwurst s hranolky ap.). ten se musel hlásit den předem na recepci. Večeře byly střídavě buď švédské stoly nebo výběr se čtyř menu pro dospělé a jednoho dětského (polévka, předkrm, hlavní chod, zákusek). Pití bylo k dispozici od 10.00 do 22.00 hod - pivo, víno, nealko automat, kávomat, lednice s alkoholickými nápoji (whisky, vodka, bylinný likér, pálenka, brandy, láhvová vína, šampus)


Vybavení, služby a personál

Volně přístupný krytý bazén s koutkem s tryskami, vířivá vana a odpoledne i saunový svět. Venku prostor pro děti s prolézačkami a bazénkem.


Sjezdovky, lyžařské tratě a vleky

Součásti pobytu byla i Nasfeld karta, která zahrnovala mj.neomezený počet jízd kabinovou lanovkou z údolí cca 600 m n.m. do úrovně hotelu ve výšce cca 1500 m n.m. a navazující až do výše 2000 m n.m. Na to navazovaly turistické trasy a také "pendolino" - bobová dráha(jedna jízda v ceně). Další sedačková lanovka vedla na jiné místo hřebenu pod horu Gartnerkofel. K lanovkám jezdil několikrát denně 'vláček' - tažné vozidlo a přívěs se sedadly.


Okolí hotelu

Hotel se nachází v blízkosti horského sedla. V okolí bylo pár restaurací a malá samoobsluha. Asi 500 m daleko byla italská hranice, jezero a italská restaurace. Autem je dosažitelný termální areál jak na italské, tak na rakouské straně. V údolí je také jezero s upravenou pláží ke koupání - vstup na kartu se slevou.


Celkový dojem

Velice příjemný pobyt daleko od ruchu měst v krásném prostředí a s výhledem na Alpy jak na rakouské (vč. Grossglockneru), tak i na italskou stranu. Jedna z nejhezčích dovolených, které jsme v Rakousku absolvovali.


Hotel vhodný pro:

  • Rodiny s dětmi
  • Všechny
  • Odpočinek
  • Páry

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.


Raději telefonujete?

Kamila Brzobohatá
Kamila Brzobohatá
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 410
dnes 8–18 h