Detail recenze: Ihary Hotel - půvabné místo na úpatí národního parku Ranomafana

Madagaskar

Cena
od 28 500 Kč/os
Sylva P.:
Hotel Ihary leží u řeky, na úpatí národního parku Ranomafana s rozlohou okolo 40 000 ha, s posledními zachráněnými zbytky východního deštného pralesa v této oblasti. Pěkné ubytování.

Fotografie od autora recenze


Ubytování

Ubytování bylo formou zděných bungalovů s dřevěno-rákosovou střechou, s dvoulůžkem a dvěma samostatnými postelemi (opět s moskytiérami), stolkem, dvěma židlemi, skříní a jednoduchou koupelnou se sprchou, WC, umyvadlem, zrcadlem a s osuškami v ceně. Bungalovy jsou umístěné v řadách u řeky, zde se tedy na večerní procházky hodily repelenty.


Strava a stravování

Jídlo bylo moc dobré.


Vybavení, služby a personál

Hotel se skládá z hlavní budovy, kde je restaurace s barem a malá recepce. Areál byl upravený, čistý, s různými keři a květinami a s výhledem na úpatí pralesa - krásného národního parku Ranomafana.


Okolí hotelu

Krásné výhledy na okraji národního parku. V pěšky dostupné vzdálenosti tržiště. Jméno národního parku Ranomafana pochází od názvu městečka, oblíbeného díky svým termálním lázním. Park byl vyhlášen místem ochrany lemura Golden Bamboo (Hapalemur aureus). Teče zde řeka Namorona, která je napájena spoustou malých pramenů a potůčků z kopců, které vytvářejí menší vodopády a peřeje. Celkem prudké svahy jsou porostlé lesy, žije zde asi 12 druhů lemurů, kolem stovky druhů ptáků, mnoho hadů, ještěrek, motýlů a další fauny.


Celkový dojem

Pěkné ubytování v dosahu téměř panenské přírody v pralese. Pro odvážnější doporučuji noční safari v tomto národním parku :-)


Hotel vhodný pro:

  • Páry
  • Mládež
  • Odpočinek

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.


Raději telefonujete?

Kamila Brzobohatá
Kamila Brzobohatá
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 410
dnes 8–18 h