Detail recenze: Iliada Studia a Apartmány

  Řecko, Karpathos, Karpathos město

4/5

Cena
od 10 220 Kč/os
Michaela:
Karpathos je jeden z menších a méně známých ostrovů v Řecku. Hlavním důvodem pro výběr tohoto ostrova byla především touhla po klidu a odpočinku, což se nám splnilo.

Fotografie od autora recenze


Ubytování

Studia Illiada se nachází v hlavním městě Pigadia, cca 15 minut od pláže. Byli jsme ubytovaní ve studiu s balkonem, ze kterého byl krásný výhled na hory. Pokoj měl dostatečně velkou koupelnu s WC, sprochovým koutem a umyvadlem, a vybavený kuchyňský kout s ledničkou. Každý den nám pokojská zametala a uklízela. Ubytování bylo jednoduché, ale velmi čisté a příjemné.


Strava a stravování

Vařili jsme si sami a v budově ani nebyla možnost stravování v restauraci. Několikrát jsme navštívili okolní taverny a restaurace na pobřežní promenádě. Jídlo zde není nijak drahé ani v restauracích ani v obchodech. Voda na pokoji je pouze užitková, koupili jsme si jeden velký barel pitné vody v obchodě a do tohoto barelu jsme si sami čepovali zadarmo pitnou vodu z pouličních pump.


Vybavení, služby a personál

V budově je cca 10 studií, majitelka bydlí dole v přízemí, takže je kdykoli možné se s ní spojit. Personál je pouze manžel majitelky (údržbář) a jedna pokojská. Jsou to velmi milí a ochotní lidé.


Pláž a moře

Na pláž vzdálenou cca 15 minut chůze se chodí úzkými uličkami. Písek byl jemný a občas narazíte na oblázky. Při vstupu do moře musíte na některých místech překročit kluzké kameny, ale jinak je vstup pozvolný. Moře bylo nádherně čisté a teplé. Při šnorchlování můžete pozorovat malé rybičky a mořské živočichy. Pláž byla velmi dlouhá a dá se říct že liduprázdná. V okolí 50m od nás obvykle nikdo neležel. Pokud jste vyznavači nudistického koupání, cca po 800m je pro nudisty vyhrazena část pláže.


Okolí hotelu

Budova se studii se nachází v hlavním městě celého ostrova. V dostupné vzdálenosti je velký počet obchůdků, taveren, supermarketů, půjčovna motorek a automobilů.


Celkový dojem

Ostrov Karpathos je velmi klidný a krásný ostrov. Půjčili jsme si motorku a projeli jsme ho takřka celý. Můžete zde najít nádherné opuštěné pláže, kde budete úplně sami, krásnou přírodu, i tradiční řeckou vesničku. Je zde opravdu malé množství větších hotelů a cestovní ruch se teprve rozvíjí.


Hotel vhodný pro:

  • Rodiny s dětmi
  • Všechny
  • Páry
  • Mládež
  • Odpočinek

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.


Raději telefonujete?

Lucie Němcová
Lucie Němcová
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 610
dnes 11–18 h