Detail recenze: John & Joy Hotel

  Řecko, Zakynthos, Kalamaki

5/5

Cena
od 10 220 Kč/os
Katka:
Velice příjemný a klidný hotel s rodinnou atmosférou. Ideální poloha, cca 100 m od krásné pláže kde se líhnou želvy Caretta Caretta. Do centra letoviska Kalamaki zhruba 10-15 minut. V letovisku je mnoho taveren, barů i obchodů se suvenýry. Hotel pro všechny kategorie s neuvěřitelně milým a ochotným personálem.

Ubytování

Pokoje jsou menší, jednoduše zařízené, vybavené sprchou či vanou. Všechny pokoje mají balkon s alespoň částečným výhledem na moře. Některé pokoje mají klimatizaci (za poplatek), na ostatní si lze za poplatek zapůjčit ventilátor. Jediná nevýhoda jsou poměrně krátké dřevěné postele kam se vyšší postavy rozhodně pohodlně nevejdou.


Strava a stravování

Snídaně nebo polopenze. Snídaně jsou formou bufetu, večeři tvoří servírované menu o třech chodech. Rozhodně doporučuji zakoupit večeře, skládají se z předkrmu (například řecký salát, polévka, těstovinový salát, nejrůznější uzeniny, tuňák a podobně), hlavního jídla (většinou typicky řecké pokrmy jako moussaka, ryby i různé druhy masa) a dezertu (sladký moučník, zmrzlina nebo ovoce). Porce jsou obrovské a jídlo je opravdu výborné. Pokud má někdo speciální přání, například nejí maso, stačí říci, bez problémů připraví jiné jídlo. V hotelu je vystaven jídelníček na každý den (i v češtině), pokud nemáte večeře zakoupené předem, lze je dokoupit. Stačí vždy ráno nahlásit na recepci a večer je vše připravené. Samostatná 3 chodová večeře je za 9 EURO. Celý den je také hostům k dispozici hotelový snack bar kde lze za velmi příznivé ceny pořídit výborný oběd.


Vybavení, služby a personál

Hotel je menší, klidný. K dispozici je bazén i dětský bazének. Lehátka i slunečníky u bazénu zdarma. Z terasy je krásný výhled na moře. Recepce, Tv kout, restaurace, snack bar. Pro děti je zde hřiště. Hotelový personál je naprosto výborný. Na sezonu je zde vždy majitel, který je neustále ve styku s klienty, pracuje za barem, roznáší večeře a pro své hosty by udělal vše co jim na očích vidí. Personál je zvyklý na české klienty, v případě nutnosti se lze domluvit i česky.


Pláž a moře

krásná písečná pláž s pozvolným vstupem se nachází cca 100 metrů od hotelu. Pláž je přírodního typu, je součástí národního parku. Vzhledem k výskytu chráněných karet, které se zde líhnou, jsou zde pro klienty určitá omezení, po setmění se například nesmí na pláž, slunečníky nelze zapichovat až k okraji svahu a podobně. Na Zakynthos se dokonce kvůli želvám nelétá v nočních hodinách. Veškerá omezení ale rozhodně stojí za to, při troše štěstí lze obrovské karety spatřit. I nám se poštěstilo spatřit velikou želvu přímo při plavání. Moře je průzračně čisté a klidné.


Okolí hotelu

Hotel má klidnější polohu, pěknou procházkou lze za zhruba 10 minut dojít do centra Kalamaki. Kdo má raději rušnější destinace, diskotéky a kluby, může si zajet do nedalekého letoviska Laganas, které je zhruba 5 km daleko.


Celkový dojem

Krásně strávená dovolená na kouzelném ostrově. Hotel mě uchvátil svou neskutečně pohodvou atmosférou, člověk se během chvíle cítí jako doma. Pokud se na Zakynthos ještě někdy podívám, určitě budu volit hotel John & Joyce!


Hotel vhodný pro:

  • Odpočinek
  • Páry
  • Rodiny s dětmi
  • Seniory

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.


Raději telefonujete?

Lucie Němcová
Lucie Němcová
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 610
dnes 11–18 h