Detail recenze: Hotel Kalypso Cretan Village Resort & Spa

  Řecko, Kréta, Plakias

4/5

Sylva P.:
Tento luxusní a architektonicky zajímavý hotel je na velmi netypickém místě, cca 3 km od letoviska Plakias. V podstatě leží nad útesem nad mořem. Pro někoho to může být výhoda, pro jiného naopak. Hotel je na celkem opuštěném místě, nemá klasickou pláž a v okolí nebyly pěšky dostupné žádné obchůdky či taverny. Velmi specifické místo pro klienty, kteří hledají něco netypického. Nevhodné pro rodiny s dětmi a pro starší či méně pohyblivé osoby.

Fotografie od autora recenze


Ubytování

Komfortně zařízené dvoulůžkové pokoje s možností až dvou přistýlek měly klimatizaci, lednici, SAT TV, telefon, koupelnu, fén, trezor (za poplatek), balkon.


Strava a stravování

Stravování formou all inclusive. Jídlo bylo velmi dobré.


Vybavení, služby a personál

Hotel se skládá z hlavní budovy s recepcí, restaurací a lobby barem a přilehlých bungalovů situovaných na mořskou stranu. Hotel disponuje 2 venkovními bazény, vnitřním bazénem a další možnosti koupání byly v moři na upravených místech, na malé oblázkovo-písečné pláži, kde byly vybetonované plochy se zabudovanými slunečníky a lehátky. Místo je vhodné pro potápění a šnorchlování. Hotel měl své vlastní potápěčské centrum, dále fitness, tenisový kurt, stolní tenis a volejbalové/basketbalové hřiště.


Pláž a moře

Na větší písečnou pláž Damnoni jezdil hotelový autobus. U hotelu je jen menší plocha pro vstup do moře, s vybetonovanými plochami s lehátky a slunečníky. Vhodné pro dobré plavce a milovníky šnorchlování a potápění. Klasicky vstup do moře měla pláž Damnoni.


Okolí hotelu

Netypické místo na svahu ve skalách. Ideální skryté místo, v okolí žádné taverny, obchody. Pokud chcete mimo areál, musíte hotelovým autobusem nebo pronajatým autem. Pro hotel, který nabízí netradiční ubytování v klidu a stranou od rušných přelidněných letovisek je to dobré místo, s kterým budete spokojeni. Počítejte jen s tím, že je to místo spíše vyprahlejší.


Celkový dojem

Zajímavé a pěkné. Je na co vzpomínat. Tento komplex patří k těm, které se mi vryly do paměti. Osobám hledajícím něco netradičního a komfortního společně s klidem a soukromím toto místo bude určitě vyhovovat.


Hotel vhodný pro:

  • Odpočinek
  • Páry
  • Obchodní cesty

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.