Detail recenze: Kleopatra Life Hotel

  Turecko, Alanya, Kleopatřina pláž

4/5

Eva, 26 let:
Dovolená mladého páru na přelomu července a srpna 2013. Ubytování odpovídá počtu hvězdiček. Pro méně náročné, co se týká nočního vyžití hotelu (pouze v pátek karaoke) a bočního výhledu na moře (odpadky vedlejšího hotelu), rušná silnice. Strava ovšem výborná. Plusem blízkost pláže. Při další návštěvě Turecka bych volila jiný hotel.

Ubytování

Pokoje maličké a prosté, ale čistě uklizené. Výměna ručníků každý den. Málo úložných prostor, malá koupelna. Zákaz ukládání zakoupených vod do ledničky na pokoji. Miniaturní trezor (sotva se do něj vešla malá kamera, fotoaparát a 2 peněženky). Na 10 dní nás vyšel zhruba na 600 Kč. Domnívám se, že není nutný. Paní uklízečce jsme pravidelně nechávali bakšiš (1 euro). Když jsme jeden den vynechali, "nabídla si" několik cigaret z krabičky položené na stolku :) Doporučuji si kontrolovat, co necháváte na stolku a pokud o cennost nechcete přijít, raději si ji uschovejte do stolků či skříně.


Strava a stravování

Naprostá spokojenost a příjemné překvapení. Velký výběr především zeleninových salátů, ovoce a sladkostí. Dávám přednost vegetariánské stravě, ale určitě si vyberou i masožraví jedinci :) Co znatelně pokulhávalo, byla hygiena - špinavé sklenice byly na denním pořádku. Žaludeční potíže nás ale nepotkaly :)


Vybavení, služby a personál

Hotel patřil ke slabším v porovnání s těmi okolními. Slečna na recepci neuměla dobře anglicky, domluva nebyla úplně jednoduchá. Když jsem 2x chtěli směnit eura na liry, nikdy neměla požadovanou částku (jednalo se o nižší hodnoty). Personál hotelu byl pracovitý, především číšníci neustále "kmitali". Úsměvu jsme se ale dočkali až po bakšišném :)


Pláž a moře

K hotelu náleží pláž č. 121. Za 2 lehátka + 1 slunečník po nás chtěli 7,5 eura. Delegátka nám předtím oznámila částku 6 euro. Nakonec jsme s přítelem zjistili, že při zakoupení kupónu na recepci hotelu klesne cena na 5 euro. Čistota na pláži nic moc - nedopalky, ped lahve. Kladně hodnotím nepřeplněnou pláž. Samotné moře čisté, časté vlny.


Okolí hotelu

Hotel se nachází na začátku Alanye v méně rušném okolí. Z levé strany sousedí s Hotelem Melisa a Kleopatra Celine - oba dva vypadaly vzhledově lépe, cenově téměř totožné. Do rušnějšího centra se dostanete delší procházkou nebo dolmuší - autobusem. Na zastávkách byste marně hledali jízdní řád. Do centra jezdila 1 a 101 asi ve 20 minutových intervalech. Obchůdky byly levnější v okolí hotelu, než v centru. Někteří obchodníci byli svolní ke smlouvání, jiné jste ještě naštvali. Takže předchozí reference o neustálém smlouvání nejsou tak úplně na místě. Ceny zhruba jako u nás. Výhodné jsou oděvy a také doporučuji navštívit obchodní dům Migrus (či podobný název), který se nachází v uličce v těsné blízkosti hotelu. Oplatky mají výborné :)


Celkový dojem

Hotel vás asi nenadchne, ale na druhou stranu je dostačující. Skládá se ze dvou budov. Malý bazén na osvěžení dostačující. Malý počet lehátek a asi jen 5 slunečníků. Nejpočetnějšími hosty jsou zde Rusové. Jejich majetnické sklony nám často kazily náladu. Okupovali si všechna lehátka a slunečníky u bazénu. Personál si jich více cení, což bylo patrné jak z chování, tak i z nabídnutého ubytování - vyšší patra s výhledem na moře. Důvodem může být i vysoké bakšišné, které zde tito hosté nechávají. Hotel doporučuji, ale luxus nečekejte - odpovídá nižší cenové kategorii. Doporučuji plavbu lodí. Nabízejí vám ji po celém pobřeží. Nejlepší je však dojít přímo do přístavu a vybírat si očima (5hodiná plavba s pitím - alko i nealko a obědem vyšla 20 eur na osobu). Hezký zážitek! Výlety je výhodnější vybírat na místě ( ne přes CK).


Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.


Raději telefonujete?

Kamila Brzobohatá
Kamila Brzobohatá
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 410
dnes zavřeno