Detail recenze: Oásis Belorizonte Hotel

  Kapverdy, Sal, Santa Maria

4/5

Vašek+Lenka:
V OA Belorizonte jsme byli již podruhé a není na co si stěžovat. V porovnání za uplynulý půlrok od našeho 1. pobytu, jsou služby hotelu a stravování ještě na vyšší úrovni.To samé platí i o rybářském městěčku Santa Maria - chudoba a nepořádek všude ustupují. V chudobě jsou jen ti, kterým se nechce dělat - to je vlastně i u nás a všude ve světě. Vyrostlo tu dost staveb a místní budou jednou-brzy z turistického ruchu "za vodou". Stále platí a platit bude, že je valná většina domorodců velice přátelská až pohostinná. Měli jsme tu možnost oslavit Silvestra a vstup do roku 2013. Takovou atmosféru, troufáme si říci, málo kdo z Vás zažil. A to nemluvě o jídle a pití.

Ubytování

Byli jsme ubytováni v bungalovu a nemělo to chybu. Každý den dopoledne 100%-ní úklid, ustláno až nevídaně precizně-je slušností zanechávat pokojské 1 Eur na polštáři. To by některé hotely-penziony v Evropě či jinde zíraly. Klimatizace nám fungovala po celou dobu. Stane se, že někomu nejde, ale je to převážně tím,že ji neumí obsluhovat nebo ji nastaví na nízkou teplotu a pak "klekne".


Strava a stravování

Výběr jídel a pití velice pestrý. Kvalita a chuť jídla nemá chybu. Nejíme všichni a všechno, ale na 100% si Ti největší nimralové a mlsouni a i vegatariáni v jídle vyberou. Pití nealko v pestrém výběru, kávovary nabízejí více druhů nápojů. Alko-nápoje pivo-velice chutné a s "voltama" , červené-bílé víno na průměrné úrovni - vše si točíte sami v restauraci-jídelně.... Destiláty a koktejly podle Vaší chuti. Vyzkoušejte si místní "grog" s colou a ledem. Pozor "grog" není ten náš známý rum s čajem nebo bez, ale místní kořalka (ca 38%) pálená z cukrové třtiny - podávají všude na hotelových barech včetně toho plážového. Doporučujeme,abyste si zvolili "all in", polopenzí nic moc neušetříte, a navíc by se Vám také mohlo stát jako některým jiným za našeho pobytu, že budete přes den kousat suchou housku a zapíjet ji vodou a koukat na plážovém baru na ostatní "all in", jak si dávají "do nusu" - nápoje, na plážovém baru se jídla platí-kolikrát upravili jídlo z ryb přímo po jejich vylovení v moři. Každý čtvrtek je velké grilování venku u jednoho z bazénů hotelu, a to také nemá chybu. Pokud budete mít "all in", dostanete 2x vaucher do dvou různých restautací resortu ... rezervace na recepci.


Vybavení, služby a personál

Vybavení, služby a presonál hotelu jsou na úrovni, najdou se jedinci z personálu, kteří nejsou schopni domluvit se anglicky. Ale to pro nás problém nebyl, portugalsky se domluvíme. Hotel je portugalský, proto je také vidět, jak se dbá na pořádek všude a ve všem.


Pláž a moře

Pláž je nepopsatelná - jemný doslova až "štukový" písek. Na pláži jsou lehátka+slunečníky,které se neplatí.Pláž je vzdálena ca 100 m, dlouhá ca 3-4 km, je velice čistá, vstup do moře pozvolný (5-10m). Dbejte pokynů plavčíka a vyvěšeného praporku. Na pláži to není "hlava na hlavě"jako na plážích Středozemního moře. Moře je vysoce azurové, vlny jsou jednou malé jednou větší či vysoké, a je super se s nimi poprat, ale při červeném praporku už neriskujte, vlastně už při něm do moře nesmíte. Vaznavači vodních sportů si přijdou na své. Potápění je po dohodě s delegátkou také možné.No a jak jsme už minule doporučili a upozornili, hned před prvním odchodu na pláž-či jinam, aplikujte pravidelně přípravky na opalování a faktotem minimálně "30", to ale je nakonec každého věc.


Okolí hotelu

Okolí hotelu je ze severní strany ve výstavbě,což může být každému jedno. Do městečka Santa Maria se dostanete procházkou po chodníku před pláží ca za 10 minut. Nazapomeňte se při cestě stavět kolem poledne na rybářském molu, třeba se Vám poštěstí uvidět vylovené tuňáky, mečouny či žraloky. Doporučujeme udělat si výlet alespoň do solného kráteru "Salinas". Všeobecně je lepší zjednat si jeep, stojí také u chodíku před pláží (nebo jinde), vyjde Vás to skoro o 1/2 levněji, to je ale každého věc. Vyzkoušejte si i 4-kolku, nemá to chybu, projet se po okolí.


Celkový dojem

Velice dobrý, každý si to může vyzkoušet, třeba bude mít jiný názor,dojem či hodnocení nežli my. Co se týče hodnocení letu tam a zpět, nehodnotíme. To ke Kapverdám nepatří.


Hotel vhodný pro:

  • Rodiny s dětmi
  • Všechny
  • Páry
  • Mládež
  • Seniory
  • Odpočinek

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.


Zájezdy do hotelu Oásis Belorizonte Hotel

Raději telefonujete?

Kamila Brzobohatá
Kamila Brzobohatá
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 410
dnes 8–18 h