Detail recenze: Oásis Belorizonte Hotel

  Kapverdy, Sal, Santa Maria

4/5

Vláďa a Marcela:
Dovolenou na Kapverdách jsme s manželkou trávili poprvé. Dorazili jsme 1.ledna 2013 a první dojem byl skvělý už díky rozdílu počasí doma a zde. Pročetl jsem několik recenzí a skutečnost odpovídala těm nejlepším. Připlatili jsme si "All In" a pokoje superior a nelitovali jsme. Oproti některým recenzím, kde bylo uvedeno, že není mobilní spojení, jsme byli hned mile překvapeni, že operátor (u nás O2) funguje a bez problémů můžeme komunikovat s rodinou. Lepší je posílat sms (3,90 Kč), protože u hovorů ať příchozích nebo odchozích je mimo tarif účtován jednorázový poplatek 70 nebo 80 Kč, už si nejsem jist. Koupili jsme si 9-ti denní pobyt a všechny upozorňuji, je to málo!!! Příště 15 dní, abychom poznali i další ostrovy kolem a vše si do sytosti užili.

Fotografie od autora recenze


Ubytování

Ubytování v bungalovu superior hned u pláže. Pokoj byl nově zařízený, vše fungovalo, naprosto čisto, žádný hmyz, denně 100% úklid. Jelikož přes den jsme byli neustále u moře a vraceli se až kolem 18:00 hodiny, ani jsme nepoužívali klimatizaci, protože večery jsou zde jako na rovníku chladnější. Ubytování nemám co vytknout.


Strava a stravování

Ve srovnání s luxusem hotelů např. v Egyptě, byl první dojem trochu rozpačitý. Ale to vše okamžitě pominulo. Výběr jídel pestrý a hlavně všechna jídla byla velice chutná. Já nejím ryby a zde jsem je jedl denně. Mimo to jsou zde v nabídce i plody moře a vše stojí za ochutnání. Nikdy jsem se tak nenajedl krevet, jako zde. Musíte být tolerantní k tomu, že si někdy přinesete sami příbor, ale to snad vadí jen snobům. Jinak nápojů přehršel, pivo, kávy, džusy - vše si točíte sami od rána do večera a jsou zde i půllitrové sklenice. Ti, kdo měli zaplacenou pouze polopenzi, ti litovali.... Po celý den jsou v barech i na pláži míchané nápoje i tvrdý alkohol co hrdlo ráčí. 1 x týdně grilování u bazénu, prostě pohoda.


Vybavení, služby a personál

Personál ochotný, všude čisto, za jedno EUR jsou vděční, vždyť jejich mzda prý činí denně asi do 5 EUR. Nesetkal jsem se (kromě letiště) s tím, že by někdo vyžadoval bakšiš. Vybavení pokojů je na úrovni hotelů, teplá voda, sprchy nejsou ucpané, klima, televize, chladnička, fén, čisté WC, prostě bez připomínek. Všude jsem se domluvil mojí nedokonalou angličtiniou. Je možné i sportovní vyžití, ale to jsme nevyužili.


Pláž a moře

Pláže jsou nekonečné a nádherné. Jemný písek, dostatek slunečníků i lehátek. Plážový bar funguje od rána do večera. V tomto období foukal vítr, což bylo příjemné a nevnímaáte tak žár slunce. Nejprve jsme používali krém s OF 30, ale příště povezeme maximálně OF 20-25. Ale to je asi individuální dle pokožky. V tomto období byly rovněž po celý den vlny tak asi do 2 m, což bylo fajn a fakt jsme se v nich vyblbli. Jinak je možnost se zde potápět a hodně se zde surfuje. U moře je tak nádherně, že jsme vlastně ani jednou neokusili bazény v areálu hotelu :-) .


Okolí hotelu

Procházka kolem moře na molo do nejbližšího městečka Santa Maria je příjemným zpestřením dne. Mladší generace vyrážejí do města i večer na diskotéky a je zde prý bezpečno i v noci. Na pláži potkáte i našeho mladého krajana Martina, kterého poznáte podle věrného a velice milého a přítulného rotvailera Lakyho. Martin zde žije několik let a hodlá se zde usadit natrvalo. Trochu mu zde nevyšlo podnikání a tak zde žije zatím skromně a zajišťuje pro české turisty výlety. Provezl nás po celém ostrově a stavěli jsme se i v místech, kde cestovka nezajíždí. Např. jsme navštívili děti v chudinské čtvrti a byl to fakt zážitek. Přivezli jsme jim pomeranče, banány, pitíčka atd. a Martin jim za každý pár účastníků výletu koupil jedny trepky. Děti byly šťastné a bylo až dojemné, jak se o dárky dělily. Martin Vás zaveze, kam chcete a o všem umí vyprávět. Vezmu-li v úvahu, že cestovce jsem již zaplatil dost, velice rád a s chutí jsem podpořil krajánka a výlet s ním neměl chybu. Mohu jen doporučit využít bez obav jeho služby a podpořit jej. Je to fakt hodný kluk. Díky němu jsme projeli celý ostrov.


Celkový dojem

Super dovolená a příští rok zahájíme opět na stejném místě. Letos jsem se totiž hned po návratu podrobil plánované operaci kyčle, což mne omezovalo i v prožití této dovolené. Příští rok si to chci vynahradit a užít si to naplno a do sytosti. Opravdu mohu doporučit všem. Trochu negativní dojem způsobila velice známá CK, která nám zkrátila pobyt o jeden den, ale za léta to byl od této CK první škraloupek, takže to neřeším. Jinak cesta zpět proběhla bez problémů. Nikdo Vás neomezuje a můžete si domů odvézt prakticky vše, včetně mušlí, korálů, třtinového bílého rumu, atd. A váhu zavazadel při návratu na letišti vůbec neřeší.


Hotel vhodný pro:

  • Všechny
  • Mládež
  • Odpočinek
  • Rodiny s dětmi
  • Páry

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.


Zájezdy do hotelu Oásis Belorizonte Hotel

Raději telefonujete?

Kamila Brzobohatá
Kamila Brzobohatá
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 410
dnes 8–18 h