Detail recenze: Oásis Belorizonte Hotel

  Kapverdy, Sal, Santa Maria

4/5

Vašek+Lenka:
V této destinaci-v tomto hotelovém resortu jsme byli potřetí (25.06. - 09.07.2013). Vše bylo opět v naprostém pořádku. Začíná však invaze turistů z Portugalska a ze Slovenska, takže zde začíná být plno. Vytvářejí se fronty na jídlo a pití jak v restauraci tak i na plážovém baru. Na pláži jakž takž dostatek lehátek. V moři není moc lidí, protože se do něho dost jedinců bojí vstoupit, a to dělají chybu, protože skákání do vln je něco fantastického. Setkali jsme se opět s Martinem a jeho rotvailerem Lakym (psáno foneticky) a byli jsme s ním opět na výletě po ostrově. Vyplatí se výlet obsolvovat s ním, cestovka je zaprvé dražší a zadruhé Vás nezaveze tam kam Martin. Pokud se do OA Belorizonte vypravíte a nejste lakomí, vezměte s sebou Martinovi trvanlivý salám (šišku) a chléb (celý) - setkáte se s ním na pláži. Doporučujeme, jak už v našich minulých recenzích, vzít si "all in", polopenzí nic neušetříte, jen pivo 0,4 l stojí v hotelu a na pláži 5 Eur.

Ubytování

Bydleli jsme v bungalovu, všude čisto, každý den úklid a výměna lůžkovin. Pokojské jsme každý den ráno nechali na polštáři 1 Eur a nějaké maličkosti k tomu. V bungalovu jsme se celý den nezdržovali, byli jsme na pláži nebo na výletě a ve městě.


Strava a stravování

Dost druhů jídel a pití na výběr. Každý normální člověk si určitě vybere a pochutná si. Stravováním a stravou se tomuto hotelu jen tak někdo nevyrovná. Ve městečku jsme si jednou dali ze zvědavosti místní jídlo "kačupa" a nemělo to chybu. Pijte pivo Vy, co ho máte rádi, je velice chutné a má 5,6 %. Opět jsme si dávali místní kořalku "grog" (43%) s colou - doporučujeme. Samozřejmě je výběr alko-nealko nápojů pro "all in" pestrý. Jak je o nás Češích známo, naberou si někteří jídla na talíř kupy a pak to nedojedi. Takoví tam opět a zase za našeho pobytu byli. Je to ostuda až na půdu, když děti domorodců nemají kolikrát celý den co jíst. A našel se i český páreček, který měl polopenzi (modrý náramek) a ten si při snídani nabral hafo jídla na celý den do celé velké kabely-vlastně okrádal nás "all in" s červeným náramkem. Zkrátka ostuda, které se sami vyvarujte-vyhněte.


Vybavení, služby a personál

Vybavení hotelu, služby a personál odpovídají 4****. Personál úslužný a velice slušný. Servírky a číšníci si v hotelu a na pláži nic nevydělají, protože když máte "all in", tak nic neplatíte. My jsme jim občas "šoupli" 1-2 Eura a poděkováním si málem rozbili čelo o pípu.


Pláž a moře

Pláž je neskutečně čistá a moře nadmíru azurové. Moře má čas od času vysoké vlny, ale to není od věci si do vln zaskákat a zažít trochu adrenalinu. Doporučujeme aplikovat přípravky na opalování s faktorem min. "30". Pozor, slunce opaluje, i když je pod mrakem. Na ostrově nezaprší jak je rok dlouhý.Pláž (velice jemný písek) je vzdálena ca 200 m od hotelu, je pro hotel ca 100-150 m široká, vstup do moře ca 5 m, pak už nestačíte, teplota vody je po celý rok konstantní 22-24 st.C. Když vstoupíte do moře, zdá se Vám, že je voda studená, to je ale tím, že jste rozpálení z pláže, nakonec zjistíte po kratším pobytu ve vodě, že studená není. Teplota vzduchu za našeho pobytu byla: noc 20-22 st.C, den 28-32 st.C ve stínu. Takovéto teploty se ale "drží" po celý rok.


Okolí hotelu

V okolí hotelu se ze západní a severní strany staví, což by nikomu nemělo zas tak vadit. Stavět se všude jinde také začínalo. Zahrada, bazény a vůbec celý areál resortu je nádhera. Doporučujeme Vám vypůjčit si na dopoledne čtyřkolku a projet se po ostrově, nemá to chybu. Kontakt je u chodníku na pláži v informacích.


Celkový dojem

Náš celkový dojem je opět velice dobrý. Uvažujeme, že se na ostrov vrátíme ještě jednou-počtvrté. Co se týče delegátky, tu jsme po celou dobu našeho pobytu ani jednou neviděli, asi toho má hodně při jiných aktivitách. Absolutně ji nezajímalo, jak jsou její klienti spokojeni, zda něco nepotřebují .... takže lze konstatovat, že jsme ji vůbec a opět nepotřebovali a že její přítomnost na ostrově za cestovku je zcela zbytečná. Vše jsme si zařídili sami. Domluvit se, pro nás nebyl problém (angličtina+portugalština). Není v našich silách Vám všechno do podrobnosti popsat, a také by se to do formuláře této recenze nevešlo. Všem vřele doporučujeme, s určitostí budete nadšeni. Je ale lepší letět na 13 dní nežli na 8 dní, není to o moc dražší. V podstatě platíte skoro 2/3 z ceny za letenku, tak je lepší pobýt déle.


Hotel vhodný pro:

  • Rodiny s dětmi
  • Seniory
  • Všechny
  • Odpočinek
  • Páry
  • Mládež

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.


Zájezdy do hotelu Oásis Belorizonte Hotel

Raději telefonujete?

Kamila Brzobohatá
Kamila Brzobohatá
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 410
dnes 8–18 h