Detail recenze: Odyssia Beach Hotel

  Řecko, Kréta, Rethymnon

4/5

Cena
od 10 220 Kč/os
Kristýna:
Hotel byl perfektní. Ubytování bylo velice pěkné, trochu slaběji hodnotím výběr jídel u snídaní a večeří, ale jinak nebyl jediný problém a dovolená proběhla bez komplikací. Hotel doporučuji spíše párům a dospělým bez dětí. Pro děti zde není příliš mnoho vybavení. Hotel navštěvují hodně postarší němci. V hlavní sezoně (červenec - srpen) to musí být ideální místo na dovolenou! Před a po sezoně jej ale nedoporučuji z důvodu velkých vln a také chladnějšího počasí. Byli jsme i na jihu ostrova, zde bylo znatelně tepleji a moře bylo klidné.

Fotografie od autora recenze


Ubytování

Hotel nabízí 2 lůžkové pokoje s možností 2 přistýlek. Pokoje mají zdarma klimatizaci a fén, za příplatek ledničku (2,5 eura/den), pokoje jsou čisté, výměna ručníku každý den, povlečení ob den. Každý pokoj má svou koupelnu - sprcha + wc. V koupelně není zásuvka, byl problém zapojit holící strojek. Každý pokoj má také svůj balkon. Bydleli jsme v suterénním pokoji, prý zde není takové vedro jako v patře - klimatizaci jsme za celý pobyt nepotřebovali. Přímý výhled na moře mají snad jen 4 pokoje, další mají boční výhled, suterénní pokoje jsou bez výhledu na moře, ale všude je dost zeleně, takže to ani nevadilo. Na balkoně je sušák na prádlo, stolek se židlemi a popelník. Pokoje jsou pěkné, jen co nám vadilo, že matrace postelí jsou hodně tvrdé.


Strava a stravování

Hotel nabízí polopenzi formou švédských stolů. Výběr jídel nebyl příliš pestrý, k snídani obvykle smažená vajíčka, vařená vajíčka a párky, další den vaječná omeleta, klobása, vařená vejce. Vždy jeden druh salámu, sýr a zelenina (rajčata a okurky), dva druhy cereálií, mléko, bílý jogurt, med, máslo a nutela. Pečivo pouze jakási veka na sladko a na slano a toustový chléb. Žádné bagetky, tmavé pečivo, či něco podobného. Ke snídani v ceně čaj a káva, citronáda. Večeře obsahovali obvykle tři hlavní teplá jídla, obvykle vepřové, hovězí a ryba (losos), někdy i zelenina, jako příloha rýže nebo hranolky. Řecký salát, hodně zeleniny (krouhaná mrkev, zelí, rajčata, cibule, okurky, papriky) a z ovoce jen meloun nebo hroznové víno. Chyběli nám sladké dezerty. Většinou bylo nějaké želé nebo čokoládová pěna. Jednou nám podali místní specialitu baklava - něco jako štrůdl, ale má více oříšků a je slazen medem. Žádné dortíky či koláčky nečekejte. Pití k večeři se platí zvlášť, 1,5 l vody 2 eura, 0,5 l piva 3,5 eura, sklenka vína 2,5 eura apod. Jídlo bylo chutné, vždy teplé a zelenina čerstvá. Jen nabídka jídel nebyla příliš velká.


Vybavení, služby a personál

Personál hotelu byl moc milý. Při příjezdu nám odvezli zavazadla od hlavní silnice k hotelu autem (cca 250 m) a recepční nám ukázala několik volných pokojů. Mohli jsme si vybrat, jaký jsme chtěli. Dejte pozor na pokoje přímo u baru a tedy i blíže k pláži - mohou být večer díky různým tanečním večerům hodně rušné. Recepční nám také zajistila vypůjčení motorky přes místní půjčovnu (dejte si pozor, na promenádě je mnoho půjčoven motorek i aut za dobré ceny, ale skoro žádná nemá 100% pojištění - i když vám to tvrdí, je potřeba řádně si pročíst podmínky a pokud se stane nehoda, nemuseli byste se doplatit. My jsme si půjčili skútr 125 za 32 eur/den. Najezdili jsme asi 150 km a natankovali za 10 euro. Přes delegátku jsme si také půjčili auto, to nejlevnější vycházelo na 49 euro/den. Přišlo nám to docela hodně, ale kvůli 100% pojištění jsme to nakonec raději vzali. Autem jsme najeli cca 300 km a natankovali za 40 euro. Dokonce nám dali lepší auto, než jsme měli mít a za stejnou cenu. Personál v restauraci byl moc milý a ochotný. Dobře se o nás starali. Servírky byli usměvavé a to i přesto, že jsme je viděli pracovat celý týden od rána až do večera bez volného dne! Pokojská nám vždy pečlivě uklidila, je dobré jí alespoň na konci pobytu nechat nějaké zbylé euro na pokoji. Všichni zaměstnanci hotelu umí velice dobře anglicky a německy.


Pláž a moře

Hotel je umístěn přímo u pláže v pěkné zahradě na klidném místě, nemusí se přecházet ani žádná silnice. Bohužel když jsme zde byli my (konec září 2011), byly hodně velké vlny a v moři se nedalo vůbec koupat. Pláž je široká, dlouhá několik kilometrů a písečná s pozvolným vstupem do moře, ale asi vzhledem k silným vlnám byly místy i nánosy menších i velkých kamenů. Na pláži jsou lehátka i slunečník za poplatek 5 euro/den/2 lehátka + slunečník. Na pláži je možné si zahrát beach voleybal (míč k zapůjčení zdarma), je zde dětská skluzavka a houpačky. Bazén u hotelu má hloubku až 3 metry a dá se v něm skvěle zaplavat. Je zde také menší bazének pro děti. Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma, není jich ale mnoho, je dobré si je hned ráno zabavit. U bazénu je výborná taverna, kde je možné dát si oběd či jen něco k pití. Pro představu: míchané koktejly 6,5 euro, hlavní jídlo 4-8 eur, cola 2,7 eur... Vedle je další taverna, je zde také možné objednat jídlo či pití. V této tavešrně dělají hodně řecké speciality - moussaka, gyros... Chutnalo mi ale spíše v naší hotelové taverně. Samozřejmě v okolí hotelu je mnoho dalších taveren. V areálu hotelu je obchod se suvenýry a základním zbožím (drogerie, plavky, osušky, pohledy, sluneční brýle, pití, ovoce), docela dobře se zde nakupuje. Pohled 0,25 eur, známka 0,75 eur. Hotel má také menší místnost s kulečníkem, ping pongem (1,5 eura/hodina), stolním fotbálkem (0,5 eura/5 míčků) a stolním hokejem. Je zde také hrací koutek pro děti. Hotel nabízí také malé welnnes and spa - sauna 5 eur/osoba, vířivka 5 eur/osoba, fitness, masáže (45 eur/1 hodina) Do města Rethymno je to cca 30 min pěšky nebo zde jezdí bus 1,2 euro/osoba - cca 2,5 km. V blízkosti hotelu začíná promenáda (cca 150 m), po ktéré lze do města dojít pěšky. Je zde mnoho obchůdků, taveren atd.


Okolí hotelu

Hotel se nachází asi 3 km od centra města Rethymna, kam se dá dojít po promenádě pěšky. Kolem hotelu toho k vidění moc není, je zde pár obchůdků a restaurací. Přímo v areálu hotelu se pohybuje dost koček, ty jsou však na Krétě skoro všude.


Celkový dojem

Velmi příjemná a klidná dovolená, kladně hodnotím především polohu hotelu přímo na pláži v blízkosti historického centra Rethymna. Nevýhodou je po sezoně otevřené moře a tedy i vysoké vlny.


Hotel vhodný pro:

  • Odpočinek
  • Páry
  • Seniory

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.


Raději telefonujete?

Lucie Němcová
Lucie Němcová
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 610
dnes 11–18 h