Detail recenze: Hotel Tia Heights Makadi Bay Resort

  Egypt, Hurghada, Makadi Bay

3/5

Lucie B.:
Egypt jsem měla možnost navštívit poprvé na podzim roku 2011. Svoji atmosférou mě uchvátil. Rozlehlý hotelový komplex s největším bazénem v Egyptě, který poskytuje ubytování tří typů: pokoje DUNE (nejdále od moře, cca 600 metrů k moři), LAGOON (bungalovy, cca 300 metrů od moře), MAIN BUILDING (cca 100 metrů k moři). Hotel leží přímo v krásné zátoce s dlouhou písečnou pláží, v areálu hotelu udržovaná zeleň.

Fotografie od autora recenze


Ubytování

Příjemně vybavené pokoje, manželská postel, TV, individuálně ovládaná klimatizace (zdarma), minibar (1x denně 1,5 litru vody a 1,5 litru coly nebo fanty zdarma), trezor (za poplatek), vana a WC, balkón s ratanovým nábytkem nebo předteráska u ubytování v přízemních pokojích DUNE a LAGOON. Nábytek v pokojích je již staršího data, ale je funkční. Úklid pokoje denně + výměna ložního prádla, ručníků, doplnění minibaru (za drobný bakšiš minibar naplněn více nápoji než obvykle).


Strava a stravování

Chutná a pestrá strava, především snídaně na velmi dobré úrovni. Každý večer mj. grilování (v rámci jídelny zdarma, večerní grilování na pláži za poplatek). Snack bar na pláži – těstoviny, hot dog, pizza, hranolky, hamburgery, saláty, dezerty. Každý si přišel myslím na své.


Vybavení, služby a personál

Recepce, nákupní galerie v rámci hotelu - nedoporučuji je zde velmi draho, vyjde to mnohem levněji na letišti v Hurghadě. Dále lékárna, hotelové taxi do Hurghady. Velký, částečně vyhřívaný venkovní bazén, krytý bazén, fitness centrum, biliárd (za poplatek), tenisové kurty (v době našeho pobytu bohužel nefunkční), plážový volejbal, půjčovna jízdních kol, 5 restaurací, 5 barů, diskotéka, široká nabídka fakultativních výletů a vodních sportů na pláži (vše za poplatek). Personál hotelu – přístup k hostům průměrný, na tak velký hotel bylo personálu poměrně málo (větší fronty na jídlo a pití, při návalu lidí v restauraci nestíhali uklízet špinavé nádobí ze stolů apod.). Animační programy – cvičení na souši i ve vodě několikrát denně, plážový volejbal, pétanque, večerní zábavné programy, dětský klub a hlídání dětí pouze pro děti ruských turistů.


Pláž a moře

Přímo u hotelu se nachází krásná, široká písečná pláž, velmi pozvolný vstup do moře, bez korálů, velmi vhodné i pro rodiny s malými dětmi.


Okolí hotelu

Možnost procházek po krásných zahradách okolních hotelů v zátoce Makadi Bay (cca 10 kilometrů dlouhá zátoka, ve které je jeden hotel vedle druhého, leží v udržovaných zahradách – velmi hezké, dlouhé procházky, za dva týdny pobytu jsme ani nestihli vše projít).


Celkový dojem

Skvělá dovolená s drobnými výhradami k personálu hotelu. Relax spojený s krásným koupáním, procházkami a výlety (Giftun, Luxor).


Hotel vhodný pro:

  • Všechny
  • Rodiny s dětmi
  • Mládež
  • Páry

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.