Detail recenze: Hotel Villa Thea

  Řecko, Korfu, Kassiopi

4/5

Cena
od 9 990 Kč/os
Šárka:
Pěkné a prostorné ubytování s krásným výhledem na moře a protější pevninu v klidné části městečka Kassiopi. Pěkná oblázková pláž je hned pod apartmány, v okolí několik dalších krásných oblázkových pláží. Vhodné pro klidnou dovolenou pro ty, kterým nevadí 54 schodů vedoucích k apartmánů a silný vítr, který se každý den zvedne po poledni.

Ubytování

Velmi pěkné a prostorné, celkem dobře vybavené prostorné apartmány o dvou místnostech, každý má pěknou terasu s krásným výhledem na moře, protější poloostrov a pevninu Albánie. Třípodlažní budova s vyhlídkovou terasou v přízemí stojí v kopci, orientovaná na severní stranu, takže kromě chvilky východního slunce je terasa apartmánu celý den ve stínu, což je velmi příjemné. Na terase je zavěšený sušák na prádlo. Ubytování by bylo naprosto dokonalé, kdyby pod ním nevedla pobřežní silnice a kdyby v jednom z domů pod apartmány neustále neštěkali dva psi (tento problém českých měst a vesnic už bohužel dorazil i sem!). Kvůli tomu jsme si zaplatili klimatizaci, protože s otevřenými dveřmi bychom se pořádně nevyspali. Přitom klima v Kassiopi bylo velmi příjemné, žádné vedro a prádelna, ale neustálý svěží větřík, a to i večer a v noci v centru Kassiopi. Naštěstí ostatní obyvatelé apartmánů byli ohleduplní a nebudili ráno ani nerušili v noci. Nevýhodou ubytování se může stát přes padesát schodů vedoucích od silnice k budově. Takže asi nepříliš vhodné pro starší nebo pro lidi se srdečními problémy.


Strava a stravování

Měli jsme pobyt bez stravy. Korfu je obecně dražší než některé jiné řecké ostrovy, ale i tak není problém si každý večer zajít na večeři - pro dva včetně dobrého domácího vína cca 20 EUR. V místě je několik obchodů a dvě pekárny a mnoho taveren a anglických pubů a restaurací. Doporučujeme spíše řecké taverny a řecká jídla!


Vybavení, služby a personál

Kuchyňské vybavení apartmánu bylo dostačující (varné plotýnky, varná konvice, termoska, dostatek nádobí, strojek do zásuvky proti komárům, jar a houbička). V koupelně tekuté mýdlo, fén ale nebyl. Za poplatek 5 EUR/den klimatizace. Personál tvořil majitel domu a jeho žena, která prováděla úklid a výměnu prádla a ručníků. Koš v koupelně na použitý WC papír se vynášel obden, což se nám zdálo málo. Během týdenního pobytu jednou vyměnili ložní prádlo a dvakrát ručníky, což nám stačilo. Každý den paní vytřela podlahy. Velmi doporučujeme majitelům dát na všechny židle, hlavně na ty na terasách filcové podložky! Uprostřed noci odstrčená židle, která zarachotí a rozvibruje celý dům, je na zabití! Wifi připojení bohužel nefungovalo v celém domě, ale pouze na velmi malém prostoru v přízemí domu a signál byl dost slabý. Lze se ale připojit v mnoha okolních tavernách.


Pláž a moře

Moře je tu prostě úžasné. Čisťounká tyrkysová voda na bílých oblázkových plážích. Hlavní pláž v Kassiopi byla vzdálená asi 150 m a byla stále poloprázdná, žádná řvoucí hudba ani vodní sporty, takže balzám na nervy! Za poplatek je možno si pronajmout lehátka a slunečník. V době našeho odjezdu na pláž přivezli dvě modré převlékárny. Na protějším výběžku směrem k Albánii leží několik dalších pláží. Odpoledne ale vždy foukal dost silný vítr, takže komu to vadí, musí si najít nějaké místo v závětří. Voda byla na straně k Albánii poměrně chladná, odhadli jsme asi 23-24°C. V závětří byla voda vždy mnohem teplejší. Celý výběžek u Kassiopi je velmi malebný, střídají se oblázkové pláže a bílá skaliska, na kterých se často dalo pohodlně ležet, protože byla plochá. Doporučujeme s sebou vzít pevnější podložku (karimatku), případně boty do vody!


Okolí hotelu

Apartmány leží na konci městečka Kassiopi, takže kromě zmíněného ruchu z dopravy a štěkajících psů tam byl klid :-) Do městečka je to co by kamenem dohodil, asi 200-300 metrů. U přístavu je večer rušno, anglická mládež sedí v diskotékových barech a ráda se hlučně baví, je tam i živá řecká hudba, prostě každý si najde, co mu vyhovuje. Dál od centra ruch slábne. Naším oblíbencem byl pán, který po Kassiopi jezdil na skútru s bílým pudlíkem. Pejsek se opíral předníma tlapkama o řidítka, zadní měl na pánovi, stál a krásně mu vlály uši :-) Procházkových tras je v okolí mnoho,


Celkový dojem

Celkově jsme byli se vším spokojeni. Klid, pohoda, nádherné moře a okolní příroda. Všude se domluvíte anglicky.


Hotel vhodný pro:

  • Rodiny s dětmi
  • Odpočinek
  • Páry

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.


Raději telefonujete?

Kamila Brzobohatá
Kamila Brzobohatá
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 410
dnes 8–18 h