Detail recenze: White Olive Elite Rethymno Hotel

  Řecko, Kréta, Sfakaki

3/5

Sisi:
Pokud jedete za mořem a chodíte brzo spát není problém, pokud očekáváte servis all inclusive, noční život a aktivity různého druhu, tak budete zklamáni.

Ubytování

Ubytování velmi dobré co se týče pokojů, vybavení, velikosti. Čistota vzorná, uklízelo se každý den, ručníky měnili také. Horší to bylo s umístěním pokojů, část pokojů měla výhled na celkem rušnou silnici, další část pokojů v přízemí měla sice vstup z terásky rovnou do bazénu, ale to nebyla žádná výhra, spíš smrad z odpadů, někteří koukali úzkým průzorem přes střechu nové jídelny na kousek moře a jen část vyvolených měla pěkný výhled na moře.


Strava a stravování

Jídla bylo dostatek pro všechny, saláty, různě upravená zelenina, maso, většinou kuřecí, vepřové, někdy hovězí a výjimečně skopové, hranolky, brambory, těstoviny. Z ovoce byla v nabídce jablka, pomeranče a melouny. Přibližně za týden se skladba jídla okoukala.


Vybavení, služby a personál

V rámci hotelu je pouze stolní tenis na terase zdarma, jinak vše ostatní za eura - 2 biliárdové stoly, fotbálek. V jídelně se ještě dají zahrát šachy a dáma. Připojení na wi-fi zdarma, počítat v hale placený. Jinak nikde nic. Na recepci byli velmi příjemní lidé, vždy ochotně poradili. Obsluha kolísala od skvělé po hroznou, část personálu v jídelně neškolená, neorganizovaná, často si člověk musel sám říct, že chce nějaký hrnek nebo příbor. All inclusive znamená, že máte zdarma nápoje do 23 hod. - a to jen některé, do 1.00 pak už musíte platit, což většinou nikdo nechtěl, takže bar zavřeli o půlnoci. V rámci all inclusive měla být na terase v baru zmrzlina, byla za celý týden jen 1x, z ovoce jen jablka nebo pomeranče, pár kousků sladkých řeckých smotků a pro hladovce dělali tousty. Animátorka si hrála s dětmi v dětském koutku, dřevěná stavba na terase s hračkami nebo 1x za den cvičila u bazénku. Řecký večer se sestával z různorodých zvuků, které vyluzovalo duo či trio hudebníků, na které se dalo i někdy tančit.


Pláž a moře

Z terasy hotelu se po pár schodech sešlo přímo k moři, písková pláž s drobnými kamínky, pak trochu větší kameny a pak už jen písek, písek .... voda celkem čistá, občas s trávou ... lehátek dostatek, stejně jako na terase ... údajně bylo na pláži cítit odpad, který se tam vypouštěl .. já jsem ležela na terase, kde bylo blíž k baru a wc a tam to bylo v pohodě .. u hotelu jeden bazén, ve kterém se dalo zaplavat a dva menší bazénky pro děti. V moři není nic vidět, sem tam malá rybka, jinak mrtvo. Pro potápěče nic. Žádné vodní sporty ani hrátky.


Okolí hotelu

Hotel se nachází na skoro mrtvém předměstí, většinou jsou kolem jen hotely, cca 5 min. 1 restaurace, 1 bar, 2 malé obchody se základními věci a plážovým vybavením ... jinak nic, takže rušné večery na promenádě nečekejte ... do centra města je to cca 12 km, taxíkem údajně za 10 euro, místním busem za 1,5. S cestovkou jsme jeli na výlet do soutěsky Samaria, dle avíza cestovky pohodlná procházka, ve skutečnosti 6 hodin náročné chůze v kamenitém terénu, příroda nádherná, teplota nad 40 st., průvodkyně v autobuse hovořila pouze německy, po upozornění přidala vždy 2 věty anglicky.


Celkový dojem

Hotel je vhodný pro klidné trávení času s rodinkou u moře, večer chvíli posedět a spát. Aktivní lidi, kteří chtějí se bavit, by měli volit jiný hotel. Stejně jako ti, kteří chtějí poznávat Krétu, půjčit si auto (lepší z místní půjčovny než z cestovky, je to výrazně levnější) nebo motorky a jezdit, to pak je zbytečné all inclusive. Celkově bych hotelu dala tak 3+


Hotel vhodný pro:

  • Rodiny s dětmi
  • Odpočinek

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.


Raději telefonujete?

Kamila Brzobohatá
Kamila Brzobohatá
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 410
dnes 8–18 h